Reklama

Máma má radši ségru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

reznikova12
Stálice 65 příspěvků 21.01.17 15:11
Máma má radši ségru?

Ahoj, už delší dobu mě trápí moje máma. Bohužel moje máma není taková ta máma s velkým M, který bych se chodila svěřovat apod. Naši se před 10 lety rozvedli. Protože táta podváděl mámu. Tátu jsem kvůli tomu do dospělosti nenáviděla. Měl poměr s mámou mojí nejlepší kámošky. Díky tomu jsme se přestaly kamarádit. Každý víkend u táty pro mě byl utrpením. Máma byla vždycky prý šťastná, že jedeme na víkend pryč, že si orazí. Když jsem dospěla, zjistila jsem veškeré okolnosti kolem rozpadu manželství a našich rodičů. A je to ošklivý říct, ale tátovi jsem se ani nedivila. Bydleli jsme s babičkou a dědou (mámi rodiče) a táta zažíval u nás vyloženě peklo. Když se táta rozešel s mámou mojí kámošky, našel si „normální“ přítelkyně změnil se, a posledních 7 let víc lpím na něm než na mámě. Před 7 lety jsem začala chodit na brigádu. Máma mu v tu chvílí zkrouhla kapesný. Výplatu měla vždy prý údajně maximálně do 15tis. a na všechno si brala půjčky (telefon, PC, apod.) Moje kapesný bylo 400 Kč. V té době opustila 50letého ženatého pána, a začala si s týpkem, který každý slovo měl sprostý a byl to hroznej floutek. Máma si kvůli němu vzala půjčku na auto. Mámu prostě využíval, jenže máma měla růžový brýle. Čekala s ním i dítě a šla naštěstí na potrat, asi dva měsíce potom se rozešli. Máma se dozvěděla, že čeká dítě jinde. A to už měl 3 děti a každý s jinou. Takže máma měla na krku auto na úvěr (ona nemá řidičák) a já v té době ho taky ještě neměla. Naštěstí se auto brzo prodalo, dokonce se zjistilo, že ten floutek s tím autem kradl někde ve skladu. V 18 jsem si začala dělat řidičák (což bylo půl roku po rozchodu mámi a floutka). K 18 jsem chtěla příspěvek na řidičák, jelikož mě čekal 4.ročník na SŠ potřebovala jsem noťas na psaní otázek. Protože na náš PC doma jsem směla jen na hoďku denně. Dostala jsem volbu buď řidičák nebo notas. Táta nám kdysi se ségrou zakládal stavebko + dětský konta, kde byli peníze po prababičce, takže jsem byla nucená si to dětské konto vybrat na notas. Protože řidičák jsem potřebovala. V období předmaturitním jsem si na maturitní ples nesměla pořídit drahý šaty za půjčovný. Sehnala jsem krásné šaty za 1500 Kč. V období učení na maturitu, jsem permantně kdykoli se šla učit musela mejt nádobí apod. Bohužel jsem odjakživa stresař a podělala maturu z matiky i další 3 pokusy. A to jsem byla vyhlášená šprtka a byla jedna z nejlepších ve tříde. Sehnala jsem si jště jednu brigádu a doma pořád poslouchala, že jsem debílek co neodmaturuje apod. To že, mě doma stresovali a jedinnej táta mě podporoval je věc jiná. Doma mi ještě před řádnou maturitou řikali, at zapomenu na vejšku, že mě živit nebudou. Máma se i znovuprovdala, v době kdy jsem měla poslední pokus k matuře a máma mi furt tloukla, že její svatba je důležitější jak moje matura. Zopakla jsem si čtvrták, našla jsem si normálního přítele a maturu nakonec zvládla, tentokrá z angličtiny. Celý školní rok jsem od mámi jejího už manžela poslouchala jestli jako vůbec odmaturuju apod. Táta s přítelkyní mě zkoušeli o svatáku z otázek. Když jsem odmaturovala, máma mi jen pogratulovala a řekla, kdy začnu chodit do práce, že vejška asi ne…Jedinná babička mě pozvala na oběd. Na přijímačky na vejšku jsem šla, jenže jak jsem byla z domova furt utlačovaná názorem, že vejška ne, tak jsem dva dny před přijímačkami posílala životopis. Když jsem vycházela z přijímaček, volali mi z nynějšího zaměstnání ať příjdu na pohovor. Přijímačky jsem neudělala, ale za to jsem sehnala hned práci. Jedinnej člověk, kterýmu bylo líto, že vejška nevyšla byl táta. V práci jsem se po půl roku vypracovala na plat skoro dvakrát větší než má moje máma v práci. Odstěhovala jsem se hned první měsíc v práci k přítelovi. No a nyní začalo sestřino maturitní období. Ségra začala řešit řidičák a notas. Máma jí zaplatila oboje. Před půl rokem jí kompletně předělali pokoj. Já když chtěla předělat svůj starý pokoj, tak jsem si to musela zaplatit sama. Takže jsem si koupila jen novou postel (ze svýho). Ségra chodí sice na brigádu, ale dostává i tak velký kapesný. Maturitní šaty jí máma koupila za 4000 Kč. Když se chce učit na maturitu tak se učí. Prý doma od září s ničím nepomohla jen si uklídí občas svůj pokoj. A teď ségra začala s tím, že chce na vejšku a máma úplně v pohodě. Jenže mě to strašně mrzí, a mám pak pocit, že ségru má radši. Táta nedělá rozdíly mezi náma. Když dával ségře tisícovku na začátek školního roku, tak mě jí poslala taky a to jsem po něm nic nechtěla, jen řek, že by měl špatný svědomí. Můj táta je typ člověka co šetří a nebere si půjčky. Sice nemá všechno hned, ale až na to našetří. Zatímco máma s manželem ty si furt půjčujou. Každou chvíli nová televize, auto, tel. apod… Nejvíc mě mrzí to, že tátové přítelkyni se svěřím…a to není vlastní máma :-( Když mámě řeknu, že mě mrzí, že ségře to zaplatěj tak se máma nasere, protože je náladová a dokáže chvíli se mnou i nemluvit…Omlouvám se za tenhle román, ale tyhle věci jsou ve mně dost dlouho a potřebovala jsem je dostat ze sebe ven…Poraďte mi co byste dělali na mém místě?? Nadobro zanevřeli na mámu???Nebo to hodili za hlavu…?? Příjde mi to strašně nespravedlivý všechno :-(

Reklama

Reakce:

Alušáček
Závislačka 3075 příspěvků 21.01.17 15:19

@reznikova12 Jsi dospělá máš svůj život, svoji práci, přítele, tak si žij po svém a rodinu neřeš, ať jsou jaký jsou nezmění se. Zaobírat se tím je jen plýtvání energie…

nostress
Extra třída :D 12885 příspěvků 21.01.17 15:23

Ano, je to nespravedlivé, a právem máš pocit křivdy. Ale s tím nic neuděláš. Takto to má mnoho lidí, bohužel. Buď ráda, že máš dobrou práci, přítele, a žij si svůj život. Můžeš si z toho vzít poučení, až budeš mít jednou děti, aby jsi věděla, že dělat rozdíly menzi dětmi se nemá.

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 21.01.17 15:23

Máš svůj život, tak nesrovnávej. U nás to bylo taky tak nějak podobně. Vycházíš dobře s tátovou přítelkyní, tak jí považuj jako takovou menší náhradu.

me2dova
Závislačka 3142 příspěvků 21.01.17 16:00

Co zkusit třeba rodinné konstelace, aby ti to pomohlo se se situací nějak smířit? Je to smutné, rodiče by se takhle chovat neměli, ale takovéto historky- já jsem si musela zaplatit a bráchovi koupili, nebo já jsem nemohla… a on může, by mohl každý druhý člověk sypat z rukávu. Je potřeba se tím neužírat a jít dál…a nedělat stejné chyby u svých dětí.

Russet
Extra třída :D 10315 příspěvků 21.01.17 17:36

@reznikova12
Je smutný, že máma mezi vámi dělá rozdíly, ale třeba řidičák není nutný udělat hned v osmnácti a odmaturovat jde, doufám, i bez noťasu. V devadesátých letech jsem si o noťasu mohla nechat zdát a počítač byl luxus. Takže hezky ručně nebo na stroji.
Máš práci a svůj život, jsi dospělá. A kdo ví, vysokou si taky ještě můžeš dodělat.

Dana066
Kecalka 346 příspěvků 21.01.17 18:40

Hele, já mám starší ségru, mně táta platil střední (soukromá), přispívá na nájem, byt je jeho, bydlí jinde a ségře zaplatil hypotéku na byt, kterou slíbila, že bude splácet a nic. A ona si taky myslí, že mě má táta radši. Tvoje ségra je mladší, tak má víc pozornosti, a jestli se učí na maturitu, taky bych ji nenutila do domácích prací. A matka je lehkomyslná, ví, že jí vždy někdo půjčí, tak proč by jí nekývla na VŠ? Tihle lidé žijí tolik opěvovaným způsobem- přítomností. Nemyslí na budoucnost.

Netopirek
Echt Kelišová 7601 příspěvků 21.01.17 18:53

Nejsi jediná kdo to tak má. Ale nic s tím neuděláš. Můžeš to mámě vpálit do ksi.chtu, ale stejně to nebude mít efekt.
Já jsem se od rodiny co nejvíc odstřihla. Bydlím tak akorát daleko, hodinu autem. Na návštěvu jezdíme jednou za pár měsíců a stačí.
Být tebou, tak žiji svůj „nový“ život, kde hlavní pro tebe bude táta, jeho přítelkyně, tvůj přítel a možná sestra jestli s ní máš dobrý vztah. Ale z mámi bych udělala takového vzdáleného příbuzného co existuje, ale vědět o něm nic nemusím.
Nejsi na ní finančně závislá, tak není důvod se s ní vídat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama