Nemůžu se snést s mojí matkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 15:56
Nemůžu se snést s mojí matkou

Ahoj, je mi trapný, že sem píšu, ale už fakt nevím… A anonym, stydím se, co začínám cítit ke své mámě, ale nemůžu si pomoct…
Ve zkratce: Je mi 26, otec odešel v mých 19, opakovaná nevěra a několikamilionové dluhy… Máma samozřejmě na zhroucení, byl to její první, byly spolu asi 25 let… No pomáhala jsem jí, jak se dalo, trávili jsme spolu čas, několik měsíců se mnou spala v pokoji na manželské posteli, prostě jsem jí chtěla co nejvíce pomoct. Přítel byl celkem naštvaný, že dávám přednost mámě, ale pro mě to byla samozřejmost. Postupně se to zlepšovalo, spala už sama, ale stále jsme jezdily na dovolené, trávily spolu dost času, nejela jsem např. ani na ERASMUS kvůli tomu, aby nezůstala sama. Její melancholické nálady jsem tolerovala cca 3 roky ještě po rozchodu.
V mých 22 jsem si našla nového přítele, odstěhovali jsme se společně do bytu a za mámou často chodila. Už v té době začalo mírné manipulování (tedy bylo i dřív, ale to jsem jí nevyčítala), dávám přednost příteli a ne jí (nemusí ho, o to je to horší), nedělám to, co by chtěla… Teď je mi 26, odstěhovali jsme se 30 km od ní a přijde mi to horší a horší.
Nebudu se tu vypisovat se vším, co mi vadí, ale máma by nejraději zůstala ve starém světě, kdy já jsem dítě a ona mi může diktovat, diktuje i celé rodině, musí být pořád po jejím. Po rozvodu nikoho neměla, nenašla si nový koníčky nebo vyžití, co by jí nějak posunulo, navíc si myslím, že trpí depresemi, takže se například z ničeho nic rozbrečí i uprostřed narozeninové oslavy člena rodiny apod. Dle mě i jiných by ptořebovala jít k psychologovoi, aby jí pomohl posunout se dál, ale o tom nechce ani slyšet, že ona si pomůže sama.
Začínám být na ní alergická, když vidím, jak každými diktuje a chová se jak malý děcko, až si říkám, jestli si psychologa nenajdu já, protože už fakt nevím, jak s ní po dobrým vycházet (nebo spíš vycházet tak, aby to nebyl na úkor mě/ostatních) :zed:
Omlouvám se za zmatenost, asi jsem se potřebovala jen vypsat, protože fakt nevím, co dál… Ještě doplním, že do těch 19 jsme měli nadstandartní vztah matka - dcera, ale pomalu se to hroutí…

Reakce:
dedrichov
Závislačka 3233 příspěvků 16.01.17 16:08
@Anonymní píše:
Nebude špatný nápad zkontaktovat odborníka, a to co tu popisuješ, svěřit jemu. Poradí Ti, jak se chovat a jednat, aby ses nenechala zahnat do kouta od maminky… Nemusí o tom pro začátek přece vědět
MartinaTru
Kecalka 131 příspěvků 16.01.17 16:49

Příjde mi to jako separační úzkost, odborník určitě pomůže jak píše přispěvovatelka nade mnou. Budu držet palce, musí to být nesnesitelný…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >