Reklama

Nemůžu se snést s mojí matkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 15:56
Nemůžu se snést s mojí matkou

Ahoj, je mi trapný, že sem píšu, ale už fakt nevím… A anonym, stydím se, co začínám cítit ke své mámě, ale nemůžu si pomoct…
Ve zkratce: Je mi 26, otec odešel v mých 19, opakovaná nevěra a několikamilionové dluhy… Máma samozřejmě na zhroucení, byl to její první, byly spolu asi 25 let… No pomáhala jsem jí, jak se dalo, trávili jsme spolu čas, několik měsíců se mnou spala v pokoji na manželské posteli, prostě jsem jí chtěla co nejvíce pomoct. Přítel byl celkem naštvaný, že dávám přednost mámě, ale pro mě to byla samozřejmost. Postupně se to zlepšovalo, spala už sama, ale stále jsme jezdily na dovolené, trávily spolu dost času, nejela jsem např. ani na ERASMUS kvůli tomu, aby nezůstala sama. Její melancholické nálady jsem tolerovala cca 3 roky ještě po rozchodu.
V mých 22 jsem si našla nového přítele, odstěhovali jsme se společně do bytu a za mámou často chodila. Už v té době začalo mírné manipulování (tedy bylo i dřív, ale to jsem jí nevyčítala), dávám přednost příteli a ne jí (nemusí ho, o to je to horší), nedělám to, co by chtěla… Teď je mi 26, odstěhovali jsme se 30 km od ní a přijde mi to horší a horší.
Nebudu se tu vypisovat se vším, co mi vadí, ale máma by nejraději zůstala ve starém světě, kdy já jsem dítě a ona mi může diktovat, diktuje i celé rodině, musí být pořád po jejím. Po rozvodu nikoho neměla, nenašla si nový koníčky nebo vyžití, co by jí nějak posunulo, navíc si myslím, že trpí depresemi, takže se například z ničeho nic rozbrečí i uprostřed narozeninové oslavy člena rodiny apod. Dle mě i jiných by ptořebovala jít k psychologovoi, aby jí pomohl posunout se dál, ale o tom nechce ani slyšet, že ona si pomůže sama.
Začínám být na ní alergická, když vidím, jak každými diktuje a chová se jak malý děcko, až si říkám, jestli si psychologa nenajdu já, protože už fakt nevím, jak s ní po dobrým vycházet (nebo spíš vycházet tak, aby to nebyl na úkor mě/ostatních) :zed:
Omlouvám se za zmatenost, asi jsem se potřebovala jen vypsat, protože fakt nevím, co dál… Ještě doplním, že do těch 19 jsme měli nadstandartní vztah matka - dcera, ale pomalu se to hroutí…

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinededrichov
Závislačka 2718 příspěvků 16.01.17 16:08
@Anonymní píše:
Nebude špatný nápad zkontaktovat odborníka, a to co tu popisuješ, svěřit jemu. Poradí Ti, jak se chovat a jednat, aby ses nenechala zahnat do kouta od maminky… Nemusí o tom pro začátek přece vědět

MartinaTru
Kecalka 131 příspěvků 16.01.17 16:49

Příjde mi to jako separační úzkost, odborník určitě pomůže jak píše přispěvovatelka nade mnou. Budu držet palce, musí to být nesnesitelný…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama