Reklama

Jak pomoci mamince

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 11:19
Jak pomoci mamince

Ahoj holky, dlouho jsem se odhodlávala se tu zeptat, ale třeba má někdo z vás stejnou zkušenost. Jsem už z toho nešťastná. Chtěla bych pomoct moji mamince aby byla zase šťastná, ale už jsem bezradná. Ale k věci. Moje maminka 47 let, žije se svým manželem 13 let, ale co já si pamatuju, nebylo to nikdy šťastné a spokojené manželství. Když se brali bylo mi 12 let. Mají spolu bráchu, kterýmu je teď 12 let. Otčím je alkoholik. Vždy rád hodoval alkoholu, domu chodil pozdě v noci opilý a v takovém stavu se cítil velmi uvědoměle a chtěl řešit různé problémy. Často jsem byla svědkem nočních hádek. Později se k tomu přidalo i hraní automatů. To bylo poprvé kdy maminka zmínila úvahu o rozvodu. To byl bratrovi asi rok možná dva, ale zase to zavrhla, že až bude bratr větší a ona v práci, že by to v té tobě finančně nezvládla. Maminka neměla moc nikoho, s kým by si mohla otevřeně popovídat, tak jsem si o tom povídali spolu, měly jsme a stále máme skvělý vztah. No zkrátím to. Často si maminka musela půjčovat peníze po známých, aby nám měla dát co jíst, protože otčím zaplatil nájem a zbytek peněz propil a prohrál, takže maminka přišla o téměř všechny kamarády. Pak přestal platit i nájem 2× jsme se museli stěhovat. No zkrátka do dneška se nic nezměnilo, otčím dál pije a hraje, maminka s ním stále je a nadává na něj. Několikrát jsem ji navrhovala ať se rozvede, několikrát už mi tvrdila jak byla za právníkem, že už sepsali žádost. Holky já bych jí chtěla tak pomoct, aby zase žila šťastný život, takhle se utrápí :(. Otčím když přijde opilý tak jí nadává a ponižuje a ona mi pak s pláčem volá. Bohužel ji nemůžu pomoct finančně maximálně přispěju třeba bráchovi na výlet, teď na hory, ale víc nemůžu. Jinak je to celkem pěkná ženská, myslim, že věk je taky ok, že by si klidně k sobě ještě někoho mohla najít a žít spokojeně. Budu vděčná za všechny zkušenosti a rady. Z.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 16.01.17 11:32

Takhle je to opravdu těžký a myslím že ti tady nikdo moc neporadi :( a Ty ji taky nemáš nějak moc pomoct :?

 
luloinka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 16.01.17 11:33

Je mi to líto, ale pokud sama nechce, tak asi neuděláš nic…

 
Uživatel je onlineGosi
Kelišová 5508 příspěvků 16.01.17 11:34

Asi bych byla drsna… jo, mas problem, vykopni manzela, jestli k tomu potrebujes nejakou osychicku podporu kontaktujem nejaky neziskovky, nebo zaplatime sezeni u psychologa… jestli v tom minis pokracovat a je ti jedno v cem vyrusta tvuj syn, tak si nestezuj…

 
Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 16.01.17 11:37
@Gosi píše:
Asi bych byla drsna… jo, mas problem, vykopni manzela, jestli k tomu potrebujes nejakou osychicku podporu kontaktujem nejaky neziskovky, nebo zaplatime sezeni u psychologa… jestli v tom minis pokracovat a je ti jedno v cem vyrusta tvuj syn, tak si nestezuj…

Souhlas. Musí chtít ona sama. :dance:

 
Sany80s
Kelišová 6276 příspěvků 16.01.17 11:40

Utnula bych veškerou pomoc i bráchovi, ledaže bych si ho mohla vzít do péče. Mámě bych navíc řekla, že jsi o jejích problémech slyšela už 100× a že poslouchat to je pro tebe ztráta času. Že jí ráda pomůžeš, ale jen pokud hodlá tu věc řešit.
A pokud podala žádost o rozvod, měla by mít důkaz, že to podala.
Jinak je tu ještě jedna věc, uvědomuješ si, že můžou mít dluhy, které bude potřeba po rozvodu platit a otčím je asi platit nebude?

 
Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 16.01.17 11:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dlouho jsem se odhodlávala se tu zeptat, ale třeba má někdo z vás stejnou zkušenost. Jsem už z toho nešťastná. Chtěla bych pomoct moji mamince aby byla zase šťastná, ale už jsem bezradná. Ale k věci. Moje maminka 47 let, žije se svým manželem 13 let, ale co já si pamatuju, nebylo to nikdy šťastné a spokojené manželství. Když se brali bylo mi 12 let. Mají spolu bráchu, kterýmu je teď 12 let. Otčím je alkoholik. Vždy rád hodoval alkoholu, domu chodil pozdě v noci opilý a v takovém stavu se cítil velmi uvědoměle a chtěl řešit různé problémy. Často jsem byla svědkem nočních hádek. Později se k tomu přidalo i hraní automatů. To bylo poprvé kdy maminka zmínila úvahu o rozvodu. To byl bratrovi asi rok možná dva, ale zase to zavrhla, že až bude bratr větší a ona v práci, že by to v té tobě finančně nezvládla. Maminka neměla moc nikoho, s kým by si mohla otevřeně popovídat, tak jsem si o tom povídali spolu, měly jsme a stále máme skvělý vztah. No zkrátím to. Často si maminka musela půjčovat peníze po známých, aby nám měla dát co jíst, protože otčím zaplatil nájem a zbytek peněz propil a prohrál, takže maminka přišla o téměř všechny kamarády. Pak přestal platit i nájem 2× jsme se museli stěhovat. No zkrátka do dneška se nic nezměnilo, otčím dál pije a hraje, maminka s ním stále je a nadává na něj. Několikrát jsem ji navrhovala ať se rozvede, několikrát už mi tvrdila jak byla za právníkem, že už sepsali žádost. Holky já bych jí chtěla tak pomoct, aby zase žila šťastný život, takhle se utrápí :(. Otčím když přijde opilý tak jí nadává a ponižuje a ona mi pak s pláčem volá. Bohužel ji nemůžu pomoct finančně maximálně přispěju třeba bráchovi na výlet, teď na hory, ale víc nemůžu. Jinak je to celkem pěkná ženská, myslim, že věk je taky ok, že by si klidně k sobě ještě někoho mohla najít a žít spokojeně. Budu vděčná za všechny zkušenosti a rady. Z.

Tvoje matka si to obrátila. Ty jsi její dítě a ne ona tvoje. Ona ti má být oporou. Jasně, jste rodina. Pomáháte si. Vidím jako velmi špatné to, aby se matka hodila na krk dětem a starejte se. Pochopím jedině v případě nemoci matky. To nemá ve svých rukách nikdo. Ale ženská v nejlepších letech, co hustí do dcery svoje problémy, to není dobré.
Ty se pro ni roztrháš a může se ti stát, že ti pak bude říkat, jak jí s ním bylo líp. :mrgreen: :cert:

 
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15245 příspěvků 16.01.17 11:43

Ja v prve rade nechapu mysleni lidi, ze je potreba nutne zit v paru. Proc by si mela nekoho hledat? Proc by nebyla spokojena sama, s parem kamaradek? Tohle ji chce vysvetlit, ukazat, jak situaci zvladne sama z hlediska financi a ze ji samotne bude lepe. Nejhorsi je zustavat ve vztahu s pocitem, ze si jiz nikoho nenajde.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 11:44

Já už jsem jí to několkrát říkala i po zlym, jako psychická podpora jsem tu vždycky pro ni. I otčímovi jsem několikrát řekla co si o něm myslim. Maminka říká, že by chtěla být bez něj a vyhodila by ho hned, ale že se bojí jak by to zvládla finančně, že takhle aspoň platí ten nájem a hlavně, že by se ji snažil ublížit přes bráchu, že ho bude chtít do své péče. Pořád ji opakuji, že mu ho do péče nikdo nesvěří, měl i sebraný řidičák za alkohol takže nějaký důkaz by byl. A snad už by si i brácha mohl říct s kým chce být nebo ne? On už i mamce sám říkal, že je mu jedno jestli tam táta je nebo ne, že stejně když je doma tak spí :( smutné že… Z.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 11:47

@Sany80s tak bráchovi pomáhám hlavně proto, že sama vím jaké to je nemoct jít do bazénu s kamarády na zmrzlinu, protože prostě nejsou finance…

 
Sany80s
Kelišová 6276 příspěvků 16.01.17 11:55
@Anonymní píše:
@Sany80s tak bráchovi pomáhám hlavně proto, že sama vím jaké to je nemoct jít do bazénu s kamarády na zmrzlinu, protože prostě nejsou finance…

A tvoje máti si díky tomu namlouvá, že to není tak zlé.

 
loppy
Kecalka 238 příspěvků 16.01.17 11:56
@Anonymní píše:
Já už jsem jí to několkrát říkala i po zlym, jako psychická podpora jsem tu vždycky pro ni. I otčímovi jsem několikrát řekla co si o něm myslim. Maminka říká, že by chtěla být bez něj a vyhodila by ho hned, ale že se bojí jak by to zvládla finančně, že takhle aspoň platí ten nájem a hlavně, že by se ji snažil ublížit přes bráchu, že ho bude chtít do své péče. Pořád ji opakuji, že mu ho do péče nikdo nesvěří, měl i sebraný řidičák za alkohol takže nějaký důkaz by byl. A snad už by si i brácha mohl říct s kým chce být nebo ne? On už i mamce sám říkal, že je mu jedno jestli tam táta je nebo ne, že stejně když je doma tak spí :( smutné že… Z.
Něco podobného jsem zažila u mých blízkých. Nakonec to dopadlo tak, že její manžel se dostal do takových problémů, že přišli o byt a tím ji nezbylo nic jiného než se rozvést. Bohužel s takovým člověkem ztratila 35let a sama říkala, že to měla udělat dříve. Ale až situace, kdy spadla díky němu na psych. i finační dno ji dokopalo to udělat. Prostě strach z neznáma je u takových žen silnější a raději volí jistotu s takovýma deb…a. Vždyť i tvůj brácha má takhle zkažený dětství. Vím o čem v tomhle případě mluvím. Trpí tím pak všichni.
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 12:01

@Sany80s já nevím, myslím že si to uvědomuje dobře, ale přijde mi..nevim jak to popsat, jako by se bála toho co se bude dít po rozvodu. Přitom mě vychovávala od roku sama a mám krásné vzpomínky na dětsví, zvládla to skvěle taky jí to ráda opakuji.

 
catherine100
Vesmírná mluvilka 30548 příspěvků 16.01.17 12:04

Moc toho neudělaš, asi bych citově zatlacila přes brasku…mami přeci nechceš aby brácha kvůli TOBĚ měl zkažené dětství, co si do života ponese, au přijdou exekuce nebude s mít ani na to, aby šel na školu apod. :nevim:

 
Ou
Závislačka 4986 příspěvků 16.01.17 12:08

Pokud by tvoje máma skutečně chtěla odejít a to partnerství by jí opravdu nic nedávalo, tak by šla pryč. Na nějaké úrovni ji současná dynamika vyhovuje, proto ji udržuje.

Je dost dobře možné, že tím především tiší strach ze samoty a ze zodpovědnosti za sebe samoutnou - protože takhle za to vždycky někdo může, že je nešťastná.

Jeslti něco, tak je potřeba podporovat ji v aktivitách, které budou posilovat její samostatnost, sebevědomí a podobné věci. Tedy aby si našla nějaké volnočasové aktivity, kde potká nové lidi, aby dělala něco, co jí bude přinášet radost a ujištění, že je schopná. Aby se učila vnímat svoje potřeby a hodnotu a prosazovat si je. Tak časem zjistí, že je lepší funovat jinak a tvému bratrovi nabídnout konstruktivnější mužský model.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >


Reklama