Zklamala mě máma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 10:38
Zklamala me mama

Ahoj, nezlobte se za anonymitu, ale je to pro me moc citlivé. Uz ponekolikate me zklamala moje mama a tentokrat uz jsem to nevydržela a v podstatě ji poslala někam. Chtela bych opravdu objektivně znát vás názor, zda byste se tim trapily a měly dále trpělivost jako ja cely život nebo ze a jsme udelala dobre.

Bude mi 30 let, s mamou jsem se segrou bydlela od svých 4 let sama, mama mela těžký život co se týká chlapů, sama svého dětství a proto jsem vždy v dospívání a tak ji tímto omlouvala a odpoustela stále dokola její chování ke me. Ve zkratce si ze me udelala nejlepsi kamarádku, moc jsem ji milovala, ale byla vždy velmi labilní a myslim ze nemocná osobnost takze vždy po par hezkých dnech přišel zkrat přišla domu hystericka a mela zachvaty pro nic za nic, křičela na nás sproste, hazela po nás věci, opravdu bývala jako smyslu zbavená dokázala mi říct at „chcipnu“ a jeste horší věci. Uprimne jsme se ji bála a v noci nemohla spat a bála se, ze nám v tom záchvatu ublíží. Druhy den ale vždy byla na stole omluva ve stylu holky prominte zase mi ujely nervy naštval me někdo v praci atd mam vás rada. A ja vždy odpustila a jelo se dal.Toto se opakovalo několik let a v pubertě se to jeste stupnovalo. Pritom obě se segrou jsme byly myslim hodne bezproblémové holky, dobre se učily, byly samostatné a to i v pubertě nebyl problém.

kvůli tomuto pro me peklu jsem se v 18 odstěhovala s přítelem (dnes manželem) a začala žít konečně v klidu.Jsem hodně splachovaci a tak jsem mamku si vnitřně něčím omluvila a mela s ni pak celkem normální fakt. Porad ale i před narozením syna mela pocit te budu skákat jak ona piska, kdyz jsem s něčím nesouhlasila hned přišel jizlivy a hnusne útok ale jak jsem bydlela uz s přítelem, tolik jsem si to nebrala. Jeste jsem nenapsala ze mama trpí bulimii zvraci nejí ale ani tento psychicky problém si nikdy nepřiznala.

Největší zlom nastal po porodu mého syna, skončila jsem s laktacni psychozou (možný vliv mohl mit ten celoživotní stres podle mého dr) a byla jsem 2 měsíce hospitalizova­na.Moje mama odmítla pomoci s narozeným synem, rekla ze nemá dovolenou a „jen jezdila na návštěvy za mnou“.O syna se nám postarala tchyně která si vzala neplacené volno a manžel cele noci krmil nespal a pak témeř přišel o novou praci atd. Nejhorsi ale pro všechny bylo kdyz nebyla ochotna si vzít ani 2 tydny volna po mem propuštění abych to doma nejak zvládla ale o měsíc později odjela na 3 tydny s partnerem na dovolenou. I potom ačkoliv manžel a jeho rodina s ni odmítli uz komunikovat jsem to nejak držela, uz ale ten vztah nikdy nebyl dobrý k mému synovi nebyla nikdy babička neměla opravdový zájem jednou za par měsíců něco přivezla ale stále mi vycitala ze ji braním ve styku atd. Kravina. Stejny scénář se opakoval kdyz jsem letos musela na větší operaci kolene, zase (náhoda?) si koupili dovolenou přesně na den me operace a nebyla tu.Co vic protoze jsem byla naštvaná ze zase mi nepomůže se urazila a ani se po zákroku nezajímala jak dopadl a neozvala se mi ani 3 měsíce potom. Dohromady nás dala az promoce sestry kde jsme se opět setkaly. Nejak to fungovalo v rámci slušnosti ale ted mi došla trpělivost. Budu slavit 30tiny a pozvala jsem ji a babičku na oslavu do me oblíbené kavárny, na kávu zákusky maji i víno předkrmy atd, vubec nebyl důvod ušetřit ale mam uz 3 jine večeře a chtela jsem radši kafco a popovidani. Zacala mi dávat podmínky ze pouze kdyz pozvu jejího muze (ten mi nikdy nic nekoupil, nejeví o me zájem naopak vždy ji přemluvil někam odjet kdyz jsem byla v nouzi).To jsme odmítla ho pozvat a dozvěděla jsem se přes sms jak jsme „vychcana, ze je chci ošidit jen kavarnou“ a ze pokud ji neposlechnu a nepozvu i jejího muze a jeste k tomu na veceri tak ze neprijde a tisic dalších vycitek, a tak jsem ji poprvé poslala „do prde…“.

Omlouvám se za roman, jediný manžel me chápe a je na moji straně, me by zajímalo jestli byste se zachovaly stejne.Sama mam spoustu chyb, nepřísluší mi asi mámu hodnotit, ale ja na sobě pracuju, chodím u na terapii abych na svého syna ne přenášela to na co jsme byla zvykla, abych mu připravila s manželem hezké a klidne dětství. Ona na sobě nikdy zapracovat nechtela a i nyní mi říká ze jsme mimo a mému zklamání nerozumí.

Diky :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Jana525
Závislačka 4871 příspěvků 07.01.17 10:43

Udelala jsi dobre. Jen priste bych nepouzila tak hruby slovnik, ale slusne bych rekla, ze ne. Zkratka jsi vybuchla, coz se da chapat. Doporucuji nejakou knizku o asertivite.

Aotearoa
Závislačka 4592 příspěvků 07.01.17 10:55

:hug: :hug: Ne vzdy je mama prostě máma. Nedivím se ti.

Russet
Extra třída :D 11599 příspěvků 07.01.17 11:14
@Aotearoa píše: :hug: :hug: Ne vzdy je mama prostě máma. Nedivím se ti.

Jo, to je fakt. Asi bych s ní nadále moc nepočítala.
Asi bych zvala oba, když má partnera, ale pokud by ni neseděl, asi bych se musela přemoct. Pozvat někoho na narozeniny a on mi ještě vynadá, proč to je „jen“ do kavárny…Asi bych byla hnusná dcera a řekla, že je to jedno, když to pak vyzvrací…

Monchichik
Kelišová 5097 příspěvků 07.01.17 11:18

Já bych jí tam pravděpodobně poslala dřív než ty. Poslat mi takovouhle sms, byl by to náš poslední kontakt, tohle nemáš přece zapotřebí a jak vidíš, lepší to nikdy nebude. Rodinu si holt nikdo nevybírá, ale nejsi povinná tohle snášet. Máš svojí rodinu, buď ráda, že jí máš a na matku kašli.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 2 inzeráty 07.01.17 11:26

Tvoje mama asi neni dobry clovek, to je fakt, ale neni jeji povinnost vzit si 14 dni volno na hlidani a ze pak jede na dovolenou, ma na to pravo.To ze jsi nepozvala cloveka se kterym zije taky neni dobre a chapu, ze to mame vadilo, i kdyz on treba neni dobry, nic ti nekoupil jak pises, respektovat by jsi ho mela. S mamou moc nepocitej a nechtej po ni veci, ktery ona nedokaze splnit. Rekla bych i ze trpi dusevni nemoci

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 07.01.17 11:27

Myslím, že to, že je to tvoje máma přece ještě neznamená, že ti musí pomáhat s dítětem. Tím spíš, pokud ona sama se potácí v problémech.

Lidsky je to samozřejmě hezké a ve většině rodin to tak je, nicméně není to žádná její povinnost.

Teď už máš svojí vlastní novou rodinu, takže mámu bych brala s rezervou, věnovala se té svojí a byla ráda, že aspoň tchyni pomoc nevadí.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 2 inzeráty 07.01.17 11:30

Presne tak souhlasim, nekteri si mysli, ze je povinnost hlidat deti, ale neni. Lidsky je to hezke to ano.Ale tahle osoba ma sama problem se svym zivotem a chtit po ni nemozne…

nostress
Extra třída :D 13386 příspěvků 07.01.17 11:31

Děkuj Bohu za manžela a zdravé dítě. Ty se teď soustřeď na sebe, a svoji rodinu. Matka ti už v životě pokazila toho hodně, nenech si zasahovat do života ještě i teď. Nastav jasná pravidla. Pokud bude chtít přijít na návštěvu, a vidět vnouče, klidně, ať přijde, ale ať se chová jako host. Už bych od ní žádnou pomoc nečekala.
Je dobře, že ty traumata z dětství řešíš s odborníkem. Držím moc palce. :kytka:

Russet
Extra třída :D 11599 příspěvků 07.01.17 11:38
@Lamátko píše:
Presne tak souhlasim, nekteri si mysli, ze je povinnost hlidat deti, ale neni. Lidsky je to hezke to ano.Ale tahle osoba ma sama problem se svym zivotem a chtit po ni nemozne…

Ono je hlídat a hlídat. Nacpat každou volnou chvilku děti prarodičům a čekat, že budou jásat, to mi fér nepřijde
Ale zakladatelka onemocněla a dost vážně. Tam jde všechno stranou. Je hezké, že pomohla tchýně. Matka má opravdu svých starostí dost a popravdě, já bych ji bez mé přítomnosti dítě nesvěřila, aby si na něm nevybíjela vlastní frustraci. Jako babička může být jiná a chyby na vnoučeti neopakovat. Ale stejně bych měla blbý pocit. Po všech zkušenostech.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 07.01.17 11:41
@Russet píše:
Pozvat někoho na narozeniny a on mi ještě vynadá, proč to je „jen“ do kavárny…Asi bych byla hnusná dcera a řekla, že je to jedno, když to pak vyzvrací…

Tvrde receno, ale trefne :palec:.

Co se babicek tyka, nejsou povinne nam hlidat nase deti. Babicka by mela mit vnouce pro radost.
Samozrejme pokud mamca/babicka ditete onemocni, tak by si mela rodina vzajemne pomoci. Znovu zduraznuji, je to dobra vule, ne povinnost.

vodnarka2013
Kecalka 340 příspěvků 07.01.17 11:50

Rozhodne si udělala dobře…

manoli
Kecalka 214 příspěvků 07.01.17 11:58
@Lamátko píše:

To sice ano, ale jeji dcera byla hospitalozovana, tak kdo jiny nez rodina by mel pomoci?

manoli
Kecalka 214 příspěvků 07.01.17 12:05
@Anonymní píše:
Ahoj, nezlobte se za anonymitu, ale je to pro me moc citlivé. Uz ponekolikate me zklamala moje mama a tentokrat uz jsem to nevydržela a v podstatě ji poslala někam. Chtela bych opravdu objektivně znát vás názor, zda byste se tim trapily a měly dále trpělivost jako ja cely život nebo ze a jsme udelala dobre.

Bude mi 30 let, s mamou jsem se segrou bydlela od svých 4 let sama, mama mela těžký život co se týká chlapů, sama svého dětství a proto jsem vždy v dospívání a tak ji tímto omlouvala a odpoustela stále dokola její chování ke me. Ve zkratce si ze me udelala nejlepsi kamarádku, moc jsem ji milovala, ale byla vždy velmi labilní a myslim ze nemocná osobnost takze vždy po par hezkých dnech přišel zkrat přišla domu hystericka a mela zachvaty pro nic za nic, křičela na nás sproste, hazela po nás věci, opravdu bývala jako smyslu zbavená dokázala mi říct at „chcipnu“ a jeste horší věci. Uprimne jsme se ji bála a v noci nemohla spat a bála se, ze nám v tom záchvatu ublíží. Druhy den ale vždy byla na stole omluva ve stylu holky prominte zase mi ujely nervy naštval me někdo v praci atd mam vás rada. A ja vždy odpustila a jelo se dal.Toto se opakovalo několik let a v pubertě se to jeste stupnovalo. Pritom obě se segrou jsme byly myslim hodne bezproblémové holky, dobre se učily, byly samostatné a to i v pubertě nebyl problém.

kvůli tomuto pro me peklu jsem se v 18 odstěhovala s přítelem (dnes manželem) a začala žít konečně v klidu.Jsem hodně splachovaci a tak jsem mamku si vnitřně něčím omluvila a mela s ni pak celkem normální fakt. Porad ale i před narozením syna mela pocit te budu skákat jak ona piska, kdyz jsem s něčím nesouhlasila hned přišel jizlivy a hnusne útok ale jak jsem bydlela uz s přítelem, tolik jsem si to nebrala. Jeste jsem nenapsala ze mama trpí bulimii zvraci nejí ale ani tento psychicky problém si nikdy nepřiznala.

Největší zlom nastal po porodu mého syna, skončila jsem s laktacni psychozou (možný vliv mohl mit ten celoživotní stres podle mého dr) a byla jsem 2 měsíce hospitalizova­na.Moje mama odmítla pomoci s narozeným synem, rekla ze nemá dovolenou a „jen jezdila na návštěvy za mnou“.O syna se nám postarala tchyně která si vzala neplacené volno a manžel cele noci krmil nespal a pak témeř přišel o novou praci atd. Nejhorsi ale pro všechny bylo kdyz nebyla ochotna si vzít ani 2 tydny volna po mem propuštění abych to doma nejak zvládla ale o měsíc později odjela na 3 tydny s partnerem na dovolenou. I potom ačkoliv manžel a jeho rodina s ni odmítli uz komunikovat jsem to nejak držela, uz ale ten vztah nikdy nebyl dobrý k mému synovi nebyla nikdy babička neměla opravdový zájem jednou za par měsíců něco přivezla ale stále mi vycitala ze ji braním ve styku atd. Kravina. Stejny scénář se opakoval kdyz jsem letos musela na větší operaci kolene, zase (náhoda?) si koupili dovolenou přesně na den me operace a nebyla tu.Co vic protoze jsem byla naštvaná ze zase mi nepomůže se urazila a ani se po zákroku nezajímala jak dopadl a neozvala se mi ani 3 měsíce potom. Dohromady nás dala az promoce sestry kde jsme se opět setkaly. Nejak to fungovalo v rámci slušnosti ale ted mi došla trpělivost. Budu slavit 30tiny a pozvala jsem ji a babičku na oslavu do me oblíbené kavárny, na kávu zákusky maji i víno předkrmy atd, vubec nebyl důvod ušetřit ale mam uz 3 jine večeře a chtela jsem radši kafco a popovidani. Zacala mi dávat podmínky ze pouze kdyz pozvu jejího muze (ten mi nikdy nic nekoupil, nejeví o me zájem naopak vždy ji přemluvil někam odjet kdyz jsem byla v nouzi).To jsme odmítla ho pozvat a dozvěděla jsem se přes sms jak jsme „vychcana, ze je chci ošidit jen kavarnou“ a ze pokud ji neposlechnu a nepozvu i jejího muze a jeste k tomu na veceri tak ze neprijde a tisic dalších vycitek, a tak jsem ji poprvé poslala „do prde…“.

Omlouvám se za roman, jediný manžel me chápe a je na moji straně, me by zajímalo jestli byste se zachovaly stejne.Sama mam spoustu chyb, nepřísluší mi asi mámu hodnotit, ale ja na sobě pracuju, chodím u na terapii abych na svého syna ne přenášela to na co jsme byla zvykla, abych mu připravila s manželem hezké a klidne dětství. Ona na sobě nikdy zapracovat nechtela a i nyní mi říká ze jsme mimo a mému zklamání nerozumí.

Diky :zed:

Udelala jsi dobre a mela jsi jiz davno nekde poslat.
Nech ji tak, bud se ozve a uzna vinu, nebo opravdu mysli jen na sebe a neozve se ani na narozeniny.
Je to smutne, ale dokonce i nekteri psychologove radi radeji takovy vztah odstrihnout, protoze tohle nedela opravdu nikomu dobre

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 12:09

Dekuji Vám za reakce (zakladatelka). Beru všechny, některé me trochu mrzi, v žádném případě neberu jako povinnost aby babičky hlídali, naopak myslim ze maji svůj život, za pomoc občas jsem vděčná, nejvíce nám pomáhá synova prababicka (80 let, s tou mam krásný vztah a snažím se ji maximálně pomoci, ona si s moji mamou - její dcerou zažila své, jako příklad letos byla se zápalem plic v nemocnici, ja jedina jsme za ni 3× byla, a s manželem jsme pro ni jeli kdyz ji propousteli v době kdy syn měl 40ky horečku a bylo to komplikované, moje mama za ni nejen nebyla ale vzkázala ji at se nechá domu odvézt sanitkou).

Ja jsem mame dokonce tohoto partnera před 8 lety našla přes inzerát, bylo mi líto ze je sama a nez se událo to po porodu tak jsem ho brala všude, na svatbu atd. dovolene cestování a tak které v jejím mladí nepoznala ji preji, ale myslim ze v momentě kdy dcera je v nemocnici, doma 4 denní miminko, vyplaseny tatínek který je ve zkusebce v nové praci a moje mama která proste si nemůže vzít volno! Ani par dni, ale ani víkendy nic. Manzel s tchyni mámu prosili aby alespoň par dni pomohla, bydlí 300m od tchyně kde malý byl a nedokázala přes svoji hrdost ani jednou povozit kočárek, tchyně 2× zkolabovala protoze na 14 dni mela malého 24 hodin denně a v 50 to fyzicky nezvládla. A mama nejen ze nepomohla, ale ona útočila, byla jizliva, psala manželovi e-maily a dopisy kde psala takove věci, ze řekl ze ji v rodině nechce a drží ho to 4 roky.ne kvůli sobě, ale kvůli me.Jsme spolu 13 let takze ma s mamou velké zkušenosti.

Udelala jsem asi chybu, neposlala jsem ji někam jednou větou ale napsala co jsme mela na srdci, ze me mezi ze dala přednost partnerovi i ve chvílích kdy jsme ji moc potřebovala, a ze by se mela nechat vyšetřit, což ji samozřejmě vytocilo a dostalo se to někam, kam jsem nechtela. Trapi me to, moc, jsem hodně citlivá a myslim ze jsem ji nikdy neublížila.

Každopádně Dekuji všem za názor, i za ty ze jsem mela jejího partnera pozvat, ze mam byt více asertivni atd. Nejsme si jistá jestli byt asertivni, kdyz ten druhy neni asertivni, co co vic nejedna s vámi s respektem a útočí. Moznq je lepsi to přejít, nenechat se vyprovokovat;nevim.

Dik :poblion:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >