Veganka v rodině-názor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 05.01.17 19:14
Veganka v rodině-názor

Zajímal by mě názor zdejších diskutérek na jednu situaci.
Po Vánocích jsme měli rodinou sešlost, jak už to bývá. V rodině se nehádáme, vždy jednáme o případných problémech v klidu, probíhá maximálně klidná, slušná výměna názorů.
Jenže nyní se trošku sešlost zvrtla.
Blízká příbuzná se vyhýbala obědu, je jí 16let. Postřehla jsem to hned. Když už starší ročníky tlačily dotyčnou k jídlu, vypadlo z ní že je veganka (asi přes půl roku). Většina příbuzných se na ní totálně sesypala, s argumenty že bude vyhladovělá, že nebude moci mít děti, že musí být unavená a bla bla bla… Nevydržela jsem to a zastala jsem se jí, všem jsem řekla že si ona narozdíl od nich možná ušetří lítání po doktorech, že je lepší být vegan než do sebe cpát denně párky, uzeniny a za týden do sebe narvat tuny sýrů a vajec jen proto, že to měl market v akci a bylo výhodné tím narvat lednici. Takže se sesypaly i na mě, což mě je v celku ukradený, ale chudák holka, docela si na celodenní sešlosti vytrpěla (a jsem si jistá že ještě vytrpí). Sama mi řekla, že se cítí dobře a konkrétně rodiče jí podporují (za co jsem fakt ráda), bohužel ona nežije tak jako já daleko od příbuzenstva, takže to bude mít na,,talíři" fakt často.
Já i muž jí chápeme, i když jsme farmáři, prostě je to její volba.
Odsoudily jste někoho z rodiny kvůli něčemu podobnému?
(nepíšu jako anonym, jestli to přečte někdo z rodiny je mi šumák :mrgreen::cert:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12934 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 19:17

Chudák holka je to její život

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 05.01.17 19:18

Neodsoudila a argumenty, ze ji x veci bude chybet moc neberu.
Kolik lidi ji zivocisne produkty a nedba na prisun vitaminu z ovoce a zeleniny…a kdo jim to vycita? Malokdo.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9526 příspěvků 05.01.17 19:18
@ka2ka píše:
Chudák holka je to její život

Proc hned chudak???

Kriss Tina
Kelišová 5434 příspěvků 05.01.17 19:19

Neodsoudila bych, mame v rodine spoustu podobnych extremu, jedna strana se necpe nicim jinym nez uzeninama, druha strana zas maso neji vubec, sme k sobe tolerantni. Kazdej at si ji co uzna za vhodny, jediny co bych odsuzovala kdyby nekdo vnucoval detem svuj nezdravej zivotni styl…

ka2ka
Extra třída :D 12934 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 19:19
@vonajebohyne píše:
Proc hned chudak???

je mi jasný jakou čočku musela dostat když se na ní všichni sesypali nebo tobě to tak nepřijde?

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 05.01.17 19:20
@vonajebohyne píše:
Neodsoudila a argumenty, ze ji x veci bude chybet moc neberu.
Kolik lidi ji zivocisne produkty a nedba na prisun vitaminu z ovoce a zeleniny…a kdo jim to vycita? Malokdo.

Přesně tak, stravování je postavený na hlavu :zed:

Lychee13
Závislačka 3058 příspěvků 05.01.17 19:21

Myslím si, že je to každého věc, i když na to mám taky svůj názor. ;)

nostress
Extra třída :D 13390 příspěvků 05.01.17 19:22

Pokud jí je aspon šestnáct, a bude mít vyvážený a pestrý jídelníček, snad to nebude mít nějaké vážnější dopady na její zdravotní stav. Ideální by bylo, když by jedla aspon ryby. Nechápu reakci širší rodiny, zvlášte když jí rodiče v tom podpoří. Každý by se měl starat hlavně o svůj jídelníček. Ze zkušenosti vím, že časem je to často i přejde. Syn byl asi sedm let vegan, pak občas snědl kousek ryby, a nakonec zjistil sám, že mu nejlépe vyhovuje normální pestrá strava.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 05.01.17 19:22

Její život - její rozhodnutí. Asi se nevyhne těmhle kecům určitých jedinců ale nikdo jí nemůže maso nutit pokud ho sama nechce.
Taky bych se jí zastala.. nedokážu se koukat jak někdo někoho buzeruje za takové osobní rozhodnutí.

Ať je neposlouchá, nemají se do ní co starat. Bude více jídla pro ně ;)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 05.01.17 19:22
@ka2ka píše:
je mi jasný jakou čočku musela dostat když se na ní všichni sesypali nebo tobě to tak nepřijde?

Bohužel ano :,( Odnáší to kvůli věku. Tak se nad ní ostatní povyšují, zkrátka ona je mladá, tak si nemůže dělat co chce (i jejich slova)

střepina
Neúnavná pisatelka 16648 příspěvků 05.01.17 19:22

Ne, neodsuzovala bych jí, když jí to vadí, tak jí nebudu nutit, uzeniny a párky jí žádné vitamíny a minerály nedají, ale všeho moc škodí, občas si dát kvalitní maso muže

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 05.01.17 19:23

Je to její věc, na to, zda ve své potravě má všechno potřebné, by vzhledem k jejímu věku měli dohlídnout její rodiče. Ostatním to může být fuk.

ka2ka
Extra třída :D 12934 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 19:24
@holkaZ píše:
Bohužel ano :,( Odnáší to kvůli věku. Tak se nad ní ostatní povyšují, zkrátka ona je mladá, tak si nemůže dělat co chce (i jejich slova)

měla by se naučit bránit a může začít nacvičovat na vlastní rodině argumenty proč je vegan ono se jí to bude hodit lidi tohle moc netolerují

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 05.01.17 19:24

Chápu starší generaci, že mají strach o příbuznou. Mnohdy zažili válku a hrozné věci a z toho plyne to jejich přejídání a nucení do jídla. Brala bych to jako signál, že o mne mají starost a snažila se jim vysvětlit, že vím, jak zůstat zdravá i bez masa.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >