Reklama

Zadlužit se kvůli tchánovcům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 21:17
zadlužit se kvuli tchanovcum

Dobrý večer, prosím o zachování anonymu, citlivé udaje o mě a rodině. děkuji.

Vím, že to tady za mě nikdo nevyřeší, jen se chci vypovídat a znát názor i z jiné strany.

Nějaké informace na začátek - je nám s manželem kolem 30, 2 děti, žijeme u tchánovců v baráku, soužití nedělá dobrotu, proto jsme se rozhodli přistavět si patro u manželovi babičky (barák má psaný na sebe, babička 87 let), už si vyběhává povolení atd.

Ted k jádru problému tchánovci mají dluhy, velké, oni jsou hodně finančně negramotní (i když si to nemyslí), momentálně spláci 19 tisíc měsíčne na dluhy (Pujčka, zdravotní, sociál) a v unoru měla být další exekuce na barák, právník jim řekl, že pokud si někdo (manžel) nevezme půjčku, barák jim vezmou. Podotýkám, že tchánovci jsou typičtí strčíme hlavu do písku, kašlali na to, dluhy narůstali, žijí si v pohodě (kadeřnice, masáže, dobrůtky..) a teď chtějí po nás půjčku, ani samy neví kolik (asi 1,5 milionu), že by na nás napsali ten barák (pokud to pude), ale my ho nechceme, chceme pryč, ale já jsem povaha, že bych s tím nedokázala žít, jim nepomoct, manžel jim pomoct nechce.

Dokázal byste se někdo na rodiče vykašlat a nepučit si? (my bychom byli ted dost finančne v…, ještě se nám rozbilo auto, budeme muset kupovat nové, neměli bychm na rekonstrukci a pomalu ani na věci pro děti a oni by si dál žili, jako kdyby se nic nestalo.
 děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

LKL
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 15.01.17 21:20

Neudelala bych to… :nevim:
Edit: myslim tim nevzala bych si tu pujcku

Helileli
Závislačka 2766 příspěvků 15.01.17 21:21

Jako ze nejen zadluzi svou pitomosti sebe, ale stahnou sebou i vas?
Ne, fakt ne, odstehujte se (a ja bych byla opatrna i na investice do baraku, ktery vam nepatri), nechte je, at si v tom vymachaji usta sami.
Ja nereknu kdyby to byl vliv vnejsi okolnosti, kterou nemohli ovlivnit, ale vy za ne zaplatite a oni se budou dal zadluzovat, jen jim k tomu date prostor.

ejhle
Závislačka 2802 příspěvků 15.01.17 21:22

Pomoc ano, ne ze cenu, ze bych se zadluzila. A uz vubec ne v situaci, ze sami nejste na tom idealne.

LeAdMi
Nováček 2 příspěvky 15.01.17 21:22

Vykaslete se na to, zijte svuj zivot.Mate deti a svoje problemy.At se postaraji tchanovci sami o sve dluhy.

evajakub
Nováček 9 příspěvků 15.01.17 21:24

Taky se přidávám, nezadlužila bych se. Už jen kvůli Vašim dětem. Vy budete žít z výplaty do výplaty a pro ně se nic nezmění.

zuzana35
Stálice 55 příspěvků 15.01.17 21:24

Nikdy-myslete taky na vlastní děti. Postarají se o ně tchánovci, až nebudete mít kvůli vysokým splátkám na jídlo, nebo půjdou na masáž a na Vás se vybodnou? V tomhle věku už byste mohli mít rozum…

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 15.01.17 21:25

Půjčky se nedají řešit půjčkami, ale konsolidací těch dluhů, případně osobním bankrotem a nebo tak nějak.

Nedělejte to, je to jako začít si sám užívat heroin, když je někdo blízký feťák.

Pomůžete jim v tom, když jim zajistítě pomoc jak ty dluhy začít spácet a nevytvářet nové.

Stáhnout svoje děti do vlastní dluhové pasti - to je velmi špatný přístup. To že ho odmítnete není zrada příbuzných.

Mirabe1ka
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 15.01.17 21:26

Ani omylem. Kdyby šlo o pár tisícovek, tak neřeknu, ale 1,5 milionu? Aby si mohli dál chodit na kafíčka, nehtíčky a obídky? A vy pak budete dělat co, splácet za ně, protože oni na to budou kašlat a půjčka bude na Vás a pak, pokud na to nebudete mít, Vám ten barák stejně seberou. Odstěhujte se pryč a nechte je svému osudu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 21:26
@Anonymní píše:
Dobrý večer, prosím o zachování anonymu, citlivé udaje o mě a rodině. děkuji.

Vím, že to tady za mě nikdo nevyřeší, jen se chci vypovídat a znát názor i z jiné strany.

Nějaké informace na začátek - je nám s manželem kolem 30, 2 děti, žijeme u tchánovců v baráku, soužití nedělá dobrotu, proto jsme se rozhodli přistavět si patro u manželovi babičky (barák má psaný na sebe, babička 87 let), už si vyběhává povolení atd.

Ted k jádru problému tchánovci mají dluhy, velké, oni jsou hodně finančně negramotní (i když si to nemyslí), momentálně spláci 19 tisíc měsíčne na dluhy (Pujčka, zdravotní, sociál) a v unoru měla být další exekuce na barák, právník jim řekl, že pokud si někdo (manžel) nevezme půjčku, barák jim vezmou. Podotýkám, že tchánovci jsou typičtí strčíme hlavu do písku, kašlali na to, dluhy narůstali, žijí si v pohodě (kadeřnice, masáže, dobrůtky..) a teď chtějí po nás půjčku, ani samy neví kolik (asi 1,5 milionu), že by na nás napsali ten barák (pokud to pude), ale my ho nechceme, chceme pryč, ale já jsem povaha, že bych s tím nedokázala žít, jim nepomoct, manžel jim pomoct nechce.

Dokázal byste se někdo na rodiče vykašlat a nepučit si? (my bychom byli ted dost finančne v…, ještě se nám rozbilo auto, budeme muset kupovat nové, neměli bychm na rekonstrukci a pomalu ani na věci pro děti a oni by si dál žili, jako kdyby se nic nestalo.
děkuji

Nelehká to situace. :think: U vás je blbý to že u nich žijete. Já mám něco podobného v rodině. Moje máma je finančně negramotná, celý život v exekucích, udělala si 4 děti a my celý život otevíraly exekutorům, vymahačům, chlapům co nám přišli odpojit elektřinu..Hrozný. Ted jako dospělé děti zas zažíváme to že se snaží zadlužit ona nás vůbec si to neuvědomuje. Já už nepůjčuji prostě jsem se sekla, zpřetrhala kontakt na minimální s mámou a vždy když volá vím že potřebuje peníze. Přitom pracuje, bere dávky jelikož práce je na černo, má chlapa vydělávajícího a neustále nevystačí s penězi. Já bych se asi kvůli tchánovcům nezadlužovala a nic bych si nebrala je to těžké ale nevíš jestli ti to budou splácet(spíš počítej že ne že to budou brát jako dar)tak se podle toho zařidte :kytka: Držím palce :hug:

Fofrník
Závislačka 3268 příspěvků 15.01.17 21:27

Ani omylem. Nechal bych je ten pohár vypít až do dna. Když se zadlužovali tak se vás taky na nic neptali. Nejde jen o vás ale taky o vaše děti. A to bych byl nekompromisní. 8)

Tunrida
Hvězda diskuse 47201 příspěvků 15.01.17 21:27

Byt do, dejme tomu, do pul mega a nebyt to za takovy blbosti, tak budiz mozna. Ale tohle je fakt hodne, to vam zkomplikuje kus zivota.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15270 příspěvků 15.01.17 21:27

Vis, jsem zvykla v rodine pomahat. Ale musim videt, ze ta pomoc je skutecne cesta z nejakeho prusvihu, dotycny se poucil a jiz se to nebude opakovat. Ale v tvem pripade bych si tim vubec nebyla jsita, pokud si partnerovi rodice neuvedomuji sve chybne chovani, tak jim pomoci nelze.

mroe
Extra třída :D 14236 příspěvků 15.01.17 21:30

Je dobre, ze to ma maznel vyresene. Tak mu to nekaz.Oni si stejne nedaji rict a nenechaji si pomoci. Vyresit jejich dluhy svymi je reseni opravdu spatne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 21:35

Děkuji za komentáře, spíš jsem čekala, že všichni napíšou, a%t jim pomůžeme, máte pravdu, musím se s tím nějak vyrovnat, bohužel je to moje povaha, pomáhat i za cenu, že já na tom budu blbě. Ještě dodávám, že dluhy udělal tchán (neplatil si sociál, dan, atd), pak nezaplatil splátky na půjčky), nám už exekutoři sebrali věci tak za 3O tisíc /neměli jsme na to učtenky), domy jsou bohužel u sebe, tak když seberou tento, bojím se, že oni pujdou k nám do druhého a ten je menší, prostě je to celkem na prd, rodinu si hol nevybíráme. zakl.(omylem jsem téma založila dvakrát, tak písu do obojího)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama