Reklama

Přespávání u prarodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šmoula2014
Stálice 57 příspěvků 22.01.17 17:45
Přespávání u prarodičů

Ahoj všem, prosím o radu: prarodiče čím dál častěji mluví o přespání naší dcery (20 měsíců) u nich doma. Já bych ráda ještě nějakou dobu počkala, poměrně těžko se uspává, navíc je dcera neslyší a komunikace s ní je proto omezená, znakový jazyk se teprve učíme a slyšet snad začne po operaci někdy na jaře. Poraďte mi prosím nějaké rozumné argumenty, jak jim vysvětlit, že je ještě brzy, aby se neurazili. Máme ještě dvouměsíční mimino, takže stejně nikam vyrazit večer nemůžeme. Díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22823 příspěvků 22.01.17 17:47

@Šmoula2014 předpokládám, že tohle všechno prarodiče vědí. Pokud si na to troufnou a bydlí v dobré dojezdové vzdálenosti, tak bych to zkusila. Třeba to dcera zvládne líp, než čekáš.

dedrichov
Závislačka 2696 příspěvků 22.01.17 17:50

A dcerka je s nimi zvyklá být přes den sama?

Moise
Hvězda diskuse 35308 příspěvků 15 inzerátů 22.01.17 17:50

@Šmoula2014 dělejte jak myslíte, asi nemá smysl se nutit do něčeho a lámat to přes koleno. Každý tohle má jinak, já bych třeba dítě 20 měs klidně k babičce dala, neměla bych s tím žádný problém :think: Zkusila bych to a napoprvé bych byla v dojezdové vzdálenosti, kdyby bylo nejhůř. Co mám zkušenost, tak většinou u babičky děti spaly hodně dobře a takové ty ptákoviny jako uspávání :zed: tam nevyžadovaly :mrgreen:

ZuzaMi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 17:54

Nám tchýně taky pořád mluví o tom, jak bude naši malou hlídat a bude tam spát apod. Já ovšem nechci z důvodu nedůvěry (manžel je stejného názoru). Vždycky to zamluvíme s tím, že později, že dcerka špatně spí apod. Přitom u mých rodičů spala už xkrát. Dcerka má rok a půl..plánujeme ji tam dát nejdřív až bude sama chtít a bude samostatná..
Ve vašem případě bych vysvětlila, že se s malou prostě nedorozumí, že to chce ještě čas :kytka:

terien
Kelišová 7384 příspěvků 22.01.17 17:55

Všechny obavy bych jim řekla a pokud by si to i pres to přáli, zkusila bych to. Domluvila bych si s nimi, že budu na tel. a pokud bude problém, hned zavolají. Aspoň uvidíš jak to spolu zvládnou, třeba budeš překvapená. Nebran se prespavaci babičce, jednou za to budeš ráda že ji tam můžeš dát bez obav a děti tyhle „akce“ většinou milují.

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 22.01.17 17:58

Jak daleko od vás bydlí? Pokud je dojezdová vzdálenost víc, než nějaká půlhodinka, tak bych jim to slušně vysvětlila. Jak to neporadím, já s tímhle mám taky problém :(

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 22.01.17 18:00

Já bych to klidně zkusila, pokud je na ně zvyklá tak bych neviděla problém a pokud i přes to že je neslyšící mají zájem, tak bych ne odmítala, naopak bych byla ráda, že chtějí. Moje děti jsou obě odmalička zvyklé, že spí u mojich rodičů (tchyně je nemocná, pro rejpaly) a uspavani u nich bylo vždy lepší než to co zkousely dámy doma na mě a že moje máma je hodně rozmazlovací.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 22.01.17 18:01

@ZuzaMi

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 22.01.17 18:01

@ZuzaMi

Šmoula2014
Stálice 57 příspěvků 22.01.17 18:03

@KatkaX bydlí od nás 60 km a já nevěřím, ze by zavolali. Babička mi na jakoukoli moji instrukci řekne, že to zvládne.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22823 příspěvků 22.01.17 18:04

@Šmoula2014 hele jinak, než že to zkusíte, to nezjistíš. Já chápu tvoje vnitřní obavy, taky je mívám, ale ve finále jsou lichý.

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 22.01.17 18:05

@Šmoula2014

A ty jim ani trochu nevěříš že to zvládnou?

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 22.01.17 18:05

@Šmoula2014 že je to vaše dítě a že se na to necítíte ještě připraveni ani malá, ani ty jako matka. Slušně bych jim řekla, že to není nic o důvěře nebo nedůvěře, že to takhle prostě cítíš, že bys byla nervozní a že ten správný čas přijde a ještě je to jednou třeba bude až štvát, jak často tam mají děti nasáčkovaný i přes noc, až budou starší :) Každý to má jinak.. Někdo dává dítě na noc od dvou měsíců, někdo od tří let.. Ani jedno nemusí být lépe nebo hůře.. záleží na vztazích v rodině, na dítěti samotném, na těch prarodičích.. Ty jsi matka, tobě to musí vyhovovat, nedej se do ničeho natlačit. Ty znáš vaše dítě nejlépe.

jenny.fields
Generální žvanilka 24584 příspěvků 22.01.17 18:05
@Šmoula2014 píše:
@KatkaX bydlí od nás 60 km a já nevěřím, ze by zavolali. Babička mi na jakoukoli moji instrukci řekne, že to zvládne.

No tak v tom případě Ještě nechci, aby byla někde bez nás, děkuji, vážím si toho, časem to jistě přijde, ale teď rozhodně ne. Tečka a žádné další vysvětlování, vy jste rodiče.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama