Ukončení školy kvůli klukovi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
292
20.5.22 14:26

Ukončení školy kvůli klukovi

Ahoj, zajímaly by mě Vaše názory. Moje známá má dceru 20 let, která si našla partnera staršího o 10 let, aktuálně spolu bydlí. Problém je, že on ji mění k obrazu svému a ona se pod jeho vlivem zcela mění. Diktuje jí, jak se oblékat, jak malovat, údajně ji odstřihuje od rodiny, kamarádů. K dovršení všeho se v předposledním roce studia VŠ vykašlala na zkoušky s tím, že už ve studiu pokračovat nebude, protože on jí tvrdí, že školu stejně nepotřebuje a že si najde dobré místo i bez ní.

Takže známá je na mrtvici. Co byste na jejím místě poradili? Zkoušela s dcerou mluvit, pry po dobrém i trochu po zlém, ale dovedu si představit, ona je trošku prudší povahy… Je jasné, že mladá je zaláskovaná, zaslepená, později na vše přijde sama, tedy doufejme, ale myslíte, že se dá něco dělat? Aby pak ten pád nebyl až tak strašný. Je samozřejmě možné, že budou šťastní až do smrti, ale podle těch fakt, by tomu asi nevěřil ani ten nejvíce naivní člověk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21251
20.5.22 14:28

Ve 20 je v předposledním roce na VS?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
20.5.22 14:29

Ano, jde o bc. obor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
20.5.22 14:30
@Cuddy píše:
Ve 20 je v předposledním roce na VS?

Může být, v necelých 21 jsem končila bakaláře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
20.5.22 14:32

Ještě upřesňuji. Vždy chtěla studovat svůj obor, dělala pro to vše, plánovala i další pokračování ve studiu, chtěla to někam dotáhnout, to vše ale bylo před tím než ho poznala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15659
20.5.22 14:32

Bohužel nenadělá nic. Je dospělá. Musí si na to přijít sama. Jen bych se nenechala odstrihnout a snažila se s ní stykat i když by to ten magor zakazoval. A řekla ji, že může kdykoliv přijít když bude mít nějaký trápení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4467
20.5.22 14:36

Ja myslim, ze tady se nic radit neda. Naopak cim vic do ni bude hucet, tim spis dosahne opaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
20.5.22 14:38
@JancaS84 píše:
Bohužel nenadělá nic. Je dospělá. Musí si na to přijít sama. Jen bych se nenechala odstrihnout a snažila se s ní stykat i když by to ten magor zakazoval. A řekla ji, že může kdykoliv přijít když bude mít nějaký trápení.

Přesně to jsem jí říkala, hlavně žádná ultimáta typu já nebo on, už mi nesmíš domů, pokud to s ním neskončíš, ale dát jí najevo, že je tu pro ni.
Ona se teda i bojí, že jí nějak mohl začít fyzicky ubližovat, několikrát už viděla na jejím těle modřiny. Ale dcera měla vždy vysvětlení, co se jí stalo. No nevím, je to situace na nic. Nikdo by si asi nepřál vidět své dítě takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15659
20.5.22 14:46
@Enitka píše:
Přesně to jsem jí říkala, hlavně žádná ultimáta typu já nebo on, už mi nesmíš domů, pokud to s ním neskončíš, ale dát jí najevo, že je tu pro ni.
Ona se teda i bojí, že jí nějak mohl začít fyzicky ubližovat, několikrát už viděla na jejím těle modřiny. Ale dcera měla vždy vysvětlení, co se jí stalo. No nevím, je to situace na nic. Nikdo by si asi nepřál vidět své dítě takto.

Tak to se obávám, že ji už bije. Musí to být strašný nemoci nic udělat. Ještě může zkusit ta kamarádka zavolat na nějakou linku pro týrané ženy, třeba ji poradí jak s ní mluvit a postupně ji otevřít oči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
20.5.22 14:54

Moje noční můra…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21251
20.5.22 14:56

@ugluk jo, to jsou ty velké děti, velké starosti. A člověk nezmůže nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19534
20.5.22 15:20

Neudělá nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35459
20.5.22 15:31
@Enitka píše:
Ano, jde o bc. obor.

Nesmysl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6417
20.5.22 15:42

To je šílené. Já bych dělala vše pro to, abych ho odstřihla. Takže mluvit a mluvit a mluvit a celá rodina a její kamarádky z předchozí doby.
Fakt si nedovedu představit, že bych kvůli chlspovi měla pustit výšku :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15659
20.5.22 15:43
@Waterpower píše:
Nesmysl

Není. Jsem narozena v červnu a kdyz sem maturovala tak mě bylo 18. Takže na konci 2 ročníku na vysoké mě bylo 20. Promovala jsem v 21letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat