Reklama

Ukradené děti – co byste udělaly?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 31.01.11 22:03
Ukradené děti - co byste udělaly?

Holky, teď tu mám na jedničce puštěný nějaký dokument o Lidicích. O ukradených a odsunutých dětech.

Mám husinu.

Mámy, který to tekrát přežily, začaly po dětech pídit. Děti, které byly adoptovány v Německu, měly problém se pak vrátit.

Nedovedu si představit, že ze dne na den mi někdo mi mé děti vezme. Kdokoli. Že už je neuvidím. To je strašný.

Udělala bych cokoli. Darovala bych ledvinu, oko, sehnala bych deset milionů korun.

Ani nevím , proč o tom zakládám diskusi. Prostě mně to dostalo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Jaruše
Závislačka 3328 příspěvků 31.01.11 22:07

Taky jsem tu na to koukala…Děs.Jak někdo mohl něco takovýho dělat…To snad ani nebyli lidi…Zvěrstvo.

lllucie
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 31.01.11 22:10

Holka tohle ja resim casto, hodne me zajima 2. svetova…jsem z tech dokumentu i filmu vzdycky totalne vyrizena a resim to v sobe jeste dva dny…treba Habermannuv mlyn - tam jim uprostred noci odvlekli muze…muzum odvlekli zenu i deti a muze zastrelili…ne, nedokazu si nic takovy predstavit…zesilela bych hruzou…nedokazu pochopit, jak to ty zeny zvladly…kde se v nich vzala ta pohromna sila nezblaznit se…vratit se a patrat a doufat…

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 31.01.11 22:12

Emil - taky jsem koukala, a hned jsem si představila kdyby mi někdo vzal Klárku, vím že bych klidně dala svůj život za to abych jí našla nebo se aspon dozvedela co se s ní stalo, prostě bych za to dala všechno

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 31.01.11 22:13

Strejdovo bracha ten koncentrak neprezil, taky lidicky dite. :cry: Jeho mamka nastesti jo, tak mam strejdu :wink:

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 31.01.11 22:16

lucie, tak to jsme na tom podobně, já se o dějiny teda moc nezajímala, ale „okolnosti“ mě „donutily“. Vyhlazení Lidic a holokaust a jiný zvěrstva, který Němci spáchali jsou hrozný.

Opravdu je to strašný a já bych nevěděla co bych dělala, asi bych se zbláznila, i když bych ho někdy udala sama, ale …

Ahoj Zuzi :mavam:

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 31.01.11 22:19

Ono ty zensky pri zivote v tom koncentraku v Ravensbrucku drzela nadeje, ze jim deti vratej. A chlapy taky, o nich taky nevedely. Asi nejhorsi byl navrat po valce - deti nikde, chlapy nikde a misto vesnice hola louka.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 31.01.11 22:19

Co se tady dělo v letech 1941 ba 1942, to přesahuje hranice chápání. Celá Evropa se měla „přeskládat“ podle německých manýrů… Různě po republice byly jiné takové případy (Ploština, Javoříčko…), ale Lidice měly široko daleko největší publicitu.
Pokud byste si ale našly nějaký článek o francouzském povstání na planině Vercors, to bylo ještě horší. 20 000 mrtvých během čtyř dnů, na padesáti kilometrech čtverečních nenechali Němci nikoho naživu…

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 31.01.11 22:21

Pardon, ještě jsem zapomněl na povstání židů v ghettu v Lodži rok po Lidicích… To bylo asi jako ve Vercors…

Jaruše
Závislačka 3328 příspěvků 31.01.11 22:21

Oni nejen Němci…Když se to tak vezme,tak ve válce se všichni lidi chovají jako zvířata,i když…Zv­íře bych urazila…Hůř než zvířata.Vezmi si třeba i takový pracovní tábory na Sibiři,do kterých Rusové deportovali válečný zajatce…

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 31.01.11 22:23

Jura Jo v Lidicich jsou tusim vypsany mesta se stejnym osudem.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 31.01.11 22:24

No při vyšetřování činnosti parašutistické skupiny ZINC na Kyjovsku a Brněnsku se gestapo zastavilo doslova pár metrů od mého pradědy. Ten byl do schovávání velitele skupiny taky zapojený. Takže při trochu větší důslednosti gestapa by se mohlo stát, že bych se nikdy nenarodil…
Pokud se podíváte na seznam poprav v brněnských Kounicových kolejích, tak v červnu 1942 tam v souvislosti s tím případem skončilo přes dvacet lidí…
Takže i odtud vzal začátek můj zájem o historii.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 31.01.11 22:27
Jura007 píše:
Co se tady dělo v letech 1941 ba 1942, to přesahuje hranice chápání. Celá Evropa se měla „přeskládat“ podle německých manýrů… Různě po republice byly jiné takové případy (Ploština, Javoříčko…), ale Lidice měly široko daleko největší publicitu.
Pokud byste si ale našly nějaký článek o francouzském povstání na planině Vercors, to bylo ještě horší. 20 000 mrtvých během čtyř dnů, na padesáti kilometrech čtverečních nenechali Němci nikoho naživu…

Dej pokoj, myslíš, že na to teď mám nervy???? :-? :-? :-?

(ale díky, až budu potřebovat informace, dohledám, páč o tom slyším pporvé …)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 31.01.11 22:27

S tou Sibiří… První tábory tam byly zřízené v roce 1929, pro účastníky neúspěšného ukrajinského povstání (jiné povstalce NKVD na místě střílelo). Poslední tábory byly zrušené okolo roku 1965, už za Brežněva. Nahradily je „psychušky“, obdoba psychiatrických léčeben, akorát s vězeňským režimem…

froggy22
Závislačka 4834 příspěvků 31.01.11 22:28

Tohle se děje pořád a je to smutné.
Třeba únosy,či nějací devianti,viz.A­nička. :twisted:
Je to stejný scénář a bolest pro toho,koho se to bezprostředně týká.Loni jsem byla podruhé v Terezíně a stačilo mi.
Tenhle odkaz moc nesouvisí,ale možná trochu i ano.Co vy na to?
 http://www.rodina.cz/clanek8137.htm

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >