Úleva na daních na partnerku/manželku

207
4.1.21 19:08

Úleva na daních na partnerku/manželku

Zdravím, chtěla bych se zeptat na úlevu na daně na partnerku/manželku. Vím, že můj příjem nesmí přesáhnout 68 tisíc za rok a rodičovský příspěvek by se neměl počítat. Ale můj dotaz zní. Dává se úleva jednou za rok (stačí nahlásit v únoru při vyřizování daní, že chceme využít) nebo je to měsíční úleva. Tudíž nahlásit v praci účetní hned po uzavření partnerství. Děkuji za odpověď tomu kdo využívá a ví 100%. Samozřejmě se přítelkyně bude informovat v práci. Ale ráda bych předběžně znala co a jak. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8639
4.1.21 19:11

.

Příspěvek upraven 04.01.21 v 19:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6182
4.1.21 19:11

Je to jednou za rok a pouze na manzelku!! Ale i pro registrovane partnerstvi. Co jsem cetl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
4.1.21 19:14

@Cenarius my budeme mít registrované partnerství od ledna. Což jse zjišťovala se počítá. Takže proto na partnerku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10744
@Cenarius píše:
Je to jednou za rok a pouze na manzelku!!

Jako manželka se ale posuzuje i partnerka po uzavření registrovaného partnerství.

Ještě doplním, že při uzavření registrovaného partnerství/manželství v průběhu roku se sleva dává jen 1/12 za všechny měsíce, ve kterých trvalo manželství od 1.dne. Takže svatbě 2.10. znamená, že člověk to dostane jen poměrnou část za listopad a prosinec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6182
4.1.21 19:17
@Mkilus píše:
@Cenarius my budeme mít registrované partnerství od ledna. Což jse zjišťovala se počítá. Takže proto na partnerku

Ale pocita se cely nasledujuci mesic, takze budete uplatnovat 11/12 mesicu v dalsim roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
4.1.21 19:21

@Cenarius děkuji to jsem chtěla vědět. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu