Bydlenkování, vaření, pečení, uklízení

20580
4.1.21 14:57

Bydlenkování, vaření, pečení, uklízení

Dobrý den ženy, dobrý den muži - vás se toto téma taky týká.
Poslední dobou mám čím dál větší problémy s domácími pracemi. Jediné, co mě ještě tak uspokojuje, je dát prádlo do pračky, nádobí do myčky a vytáhnout.
S úklidem též problém nemám. Uklízení mě baví, i když byly časy, kdy mě to bavilo daleko více a dělalo radost. O tom nyní nemůže být moc řeč.
Co úplně nesnáším, tak je vaření. Nějakým způsobem jsem se vařit naučila, i když to nemám ráda a nemám k tomu žádný vztah. Nikdy jsem vaření neprožívala. Štěstí v neštěstí je pro mě to, že muž, i když je technický typ a krasavec, vařit umí a vaří rád.
V tomto jsem ze staré školy a nedělá mi to moc dobře, že já moc nevařím. Ovšem dokopat se k tomu neumím a ani nechci.
Třeba o Vánocích - pro mě byl problém obalit řízky.
Moje pečení je k smíchu, zvládnu vše jen hrnkovou metodou a pečení úplně že všeho nesnáším.
Nesnáším věci do kuchyně, které zabírají místo. Nemáme friťák, tlakový hrnec (ten mi nesmí přes práh), pekárnu chleba, všemožné mixéry a nedej Bože kuchyňského robota, který je drahý jako čert. A pro mě zcela k ničemu.
K nezaplacení je pro mě myčka, nerezová sada kvalitních hrnců a kvalitní pánve. Zapomněla bych na kráječ chleba.
Muž už mě zná a ví, že věci do kuchyně by si mi ani neopovážil dát třeba k Vánocům nebo narozeninám. Mě by to urazilo.
Představa, že mám třeba dvě děti a pravidelně jim vařím je pro mě neúnosná. Já bych to nedokázala. Nedávno jsem se se svými obavami svěřila svojí mámě (která ráda vaří) a ta mi řekla - Ale zvládla, Ty zvládneš vše, když chceš.
Možná dříve, teď si tím nejsem jistá. Jak to máte vy? Jste bydlenky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20190
4.1.21 15:05

Mam to podobne. Uklid celkem ok, ale ze bych denne litala s hadrem a mela vse nalestene, to fakt ne :D vareni taky z duse nesnasim, většinou delam jidla, co jsou hotova za par minut, nebo se delaji sama (ve stylu, nacpu do zapekaci misky co najdu a vrznu to do trouby). Dve deti mam, nemyslim, ze by nejak stradaly. U nas taky vari hlavne partner, akorat kdyz ma ranni, tak uklohnim nejakou svoji rychlovku :D az na ty spotřebiče teda, tech mam dost, ulehcuje mi to tu praci v kuchyni. Misto abych delala treba horu palacinek, naleju testo do vaflovace a mam to hned :D nebo treba toustovac je velky pomocnik, takova rychla, vdecna vecere. Ale fritak a tlakovy hrnec nemam taky, to bych nevyuzila. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177
4.1.21 15:05

@Klopotkova
Buď ráda, že neumíš dobře vařit. Víš jak je to naprd, když si umím uvařit na co mám chuť? :zed: Kdykoliv mám chuť, už je na sporáku čína, paella, boloňské špagety, hovězí líčka na víně, kachna na pomerančích, španělské ptáčky, řízečky, čokoládové suflé… :lol: A taky podle toho vypadám. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
4.1.21 15:08

Mně vaření taky nebaví, točím dokola pár jídel. Protože prostě nic jinýho nevymyslím a synátor (13) má nejradši maso. Takže střídáme hovězí, vepřové, kuřecí. Naštěstí má nejradši „na přírodno“, což je pro mně hurá. Ale je dost vybíravý (po kom to asi má :oops: :P ), takže třeba úplně obyčejnej karbanátekk z mletýho, či kuřecí polévku, špagety…nechce. Žemlovku nechce. OMG, pomoc.
Co se týká úklidu, mno, zvládám to základní, máme 1+1,tak je to hned. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
4.1.21 15:09
@Kriss Tina píše:
Mam to podobne. Uklid celkem ok, ale ze bych denne litala s hadrem a mela vse nalestene, to fakt ne :D vareni taky z duse nesnasim, většinou delam jidla, co jsou hotova za par minut, nebo se delaji sama (ve stylu, nacpu do zapekaci misky co najdu a vrznu to do trouby). Dve deti mam, nemyslim, ze by nejak stradaly. U nas taky vari hlavne partner, akorat kdyz ma ranni, tak uklohnim nejakou svoji rychlovku :D az na ty spotřebiče teda, tech mam dost, ulehcuje mi to tu praci v kuchyni. Misto abych delala treba horu palacinek, naleju testo do vaflovace a mam to hned :D nebo treba toustovac je velky pomocnik, takova rychla, vdecna vecere. Ale fritak a tlakovy hrnec nemam taky, to bych nevyuzila. :lol:

To se dělá jak s tím vaflovačem? To není špatný nápad. Toustovač nemáme, ale topinkovač jo, super věc, na ten bych zapomněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 15:10

Bydlenka? Nidky! Ani snažila, přítulka, těhulka a kojilka, a já nevim co ještě :roll: Uklízím a vařím jenom proto, abychom neshnili ve špíně a hlady, a podle toho to taky vypadá. Hrozně moc bych chtěla být svým založením žena uklízivá, vařivá a taková ta domácí, co zajišťuje teplo rodinnýho krbu, vyrábí dekorace z roliček od hajzlpapíru a ve volným čase natírá nábytek ve stylu Provence, ale Pánbu mi v tomhle nenadělil. Takže dekorace, vaření a úklid provádím jen s krajním odporem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3466
4.1.21 15:13

Mě vaření začalo bavit až tak po třicítcen v těhotenství s druhým dítětem. Předtím to bylo nutné zlo, abychom neumřeli hlady. Baví mě i péct, ráda zkouším nové recepty. Úklid mám jako relax.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18883
4.1.21 15:15

@berusa.m Viď? A co teprv, když vaří dobře i chlap :mrgreen: :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 15:16

Nevim, co to je bydlenkovani, ale zveda se mi z toho vyrazu kufr :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7095
4.1.21 15:17

Ja miluju vareni, protoze mam proste rada dobre jidlo a miluju uklizeni, prootoze mam rada kolem sebe poradek.
Ale naprosto nesnasim peceni a taky nejsem na nejake siti, pleteni nebo vyrabeni nejakych dekoraci, to neni nic pro me.
Jinak doma taky nemam zadne kuchynske vybaveni jako robot, fritak a podobny serepeticky, proste to nepotrebuju, podle me to zabira misto, pak se to musi myt, jedine, co obcas vytahnu je mlynek na mak.
Uplne mi staci sporak a mycka a kvalitni hrnce a panve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177
4.1.21 15:18
@divine woman píše:
@berusa.m Viď? A co teprv, když vaří dobře i chlap :mrgreen: :cert: :cert:

To u nás nehrozí. Ten můj jenom provokuje, blbýma otázkama typu: Nemáme v lednici něco dobrého? No a dívej se pak na něho, jak se sám cpe. Vždyť to ani není slušné nechat druhého jíst samotného. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12903
4.1.21 15:24

Bydlenkování

8o :zed: 8o :zed: 8o :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1500
4.1.21 15:25

Taky hrozně nerada vařím. Přitom je to činnost, kterou musím dělat vlastně denně. Vařím hlavně kvůli dětem (mladší je ještě na kaších, masozelenině atd.) Říkala jsem si, jak bych byla happy, kdyby mě to vaření bavilo! Akorát si to v sobě nedokážu přeštelovat. O tom, že bych to uměla, vůbec ani nemluvím.
Jinak mi nevadí úklid, věšení prádla, mytí ani utírání nádobí (myčku nemáme) či jiné domácí práce, ale to vaření… áchjo. Ale aspoň ráda peču jednoduché buchty, i když vlastně už mě to taky nebaví jako dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177
4.1.21 15:25

Úklid dělám, že musím. V přízemí zapnu robotický vysavač a jinak jedenkrát týdně větší klasický uklid, luxovat, vytřít a prach + koupelny. Kuchyň teda častěij. S tím je spojené, že denně vařím, se prostě v kuchyni udělá víc nepořádku na podlaze, lince apod. Už jsem zaslechla, že někdo vytírá celý byt každý den. Ale to jako sorry, na to je můj čas příliš vzácný. To budu radši na emiminu. :mrgreen: Ale musím uznat, že mám ráda ten pocit, většinou v sobotu odpoledne, když je celý dům jak ze škatulky.
Měla jsem i paní na úklid, ale její styl mi nevyhovoval. Uklizeno nebylo, jen to tak pošolíchala a bylo to jen naoko. Teď uvažuji přímo o agentuře, tam by to mohlo být o něčem jiném. A budu mít na emimino zase více času. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
4.1.21 15:27

Miluji pořádek - takže vše uklízím. Miluji dobré jídlo, kvalitní gastronomii, neobvyklé suroviny, různé techniky vaření. Takže (prý fakt dobře) vařím a občas i s přednáškou.

Ale bydlenka? Ani omylem, kdyby to někdo zkusil říci, dostane lodičkou po hlavě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat