Ultrazvuk Motol

1308
23.11.04 12:58

Ultrazvuk Motol

Ahoj holky,

na 21.12. mám naplánovaný a objednaný genetický screening ve II.trimestru v Motole. Jelikož jsem tam nikdy nebyla, tak se chci zeptat, jestli nemáte nějaké zkušenosti. Díky moc za každé info!

Zuzka a atletík 17tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
23.11.04 13:18

Ahoj Zuzko,

ten screening v Motole mám za sebou dokonce 2× ( prý se chodí kolem 20. a pak 30. tt). Je to v podstatě klasický ultrazvuk, jezdí ti po bříšku sondou a proti sobě máš velikou obrazovku, kde všechno vidíš ( i když já osobně jsem kromě hlavičky nerozeznala nic :oops: . U mě to trvalo pokaždé cca 10-15 min, zkušenost mám jednou skvělou, podruhé méně skvělou - poprvé jsem byla objednaná na 11.30 a na řadu jsem se dostala až kolem 13 hod :( ale pí. doktorka byla strašně milá, vše vysvětlovala a popisovala. Po druhé jsem čekala asi jen 10 minut, ale zase pan doktor byl nemluvný a když jsem se zeptala, jestli to bude opravdu holčička tak jak tvrdili poprvé, tak se zatvářil otráveně, že se musí znova dívat a řekl: Vypadá to, že ano… Když jsem se ptala, jestli je mimi v pořádku, řekl ANO. A mimochodem pokud chceš znát pohlaví miminka, stojí to 300.– Kč :(

Zdraví Denisssa + ledňačka 32+4tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.11.04 13:46

Ahoj,

já tam byla jen jednou, ale stačilo to. Čekala jsem téměř 3 hodiny v dusné přeplněné čekárně a doktorka mi navíc vynadala, co tam lezu, když jsem z Prahy 10 a mám za zadkem Vinohradskej špitál. Jen pro úplnost dodávám, že mne tam poslal můj lékař, nešla jsem tam sama od sebe.
Tak jsem se podle doporučení lékařky zařídila a na další vyšetření šla do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Jsou tam moc hodní, maminek tam chodí mnohen méně, max. čekací doba byla 30 minut. Pohlaví miminka sdělí zadarmo, ochotně ukáží na obrazovce, co vidí a za 50 Kč vytisknou z ultrazvuku obrázek. Prostředí je čisté, nově zrekonstruované, i když barák z venku vypadá na spadnutí.
Máš-li to blíž na Vinohrady, jdi tam. Když už nic, nebudeš aspoň dlouho čekat. A rodit můžeš jít třeba někam jinam, nepožadují, aby se u nich rodilo, když tam chodíš na ultrazvuk.

Hodně štěstí

Evča

• Nahlásit
  • Citovat
6545
23.11.04 13:54

Ahoj, já byla v Motole na screeningu ve 12, 20 a 30tt. Víceméně je to klasický UTZ, jen se krom velikosti miminka soustředí i na vnitřní orgány a hledaj stopy event. vývojových vad. S tím čkeáním to je někdy na bednu, ale kde ne, že. Je třeba mít doporučení od dr. V klidu si můžeš vzít někoho s sebou. Za fotku se platí 100,–-, za pohlaví 300.–.
Gabča a 8týdenní Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
23.11.04 13:59

To jsem teda docela překvapená! Myslela jsem, že pohlaví sdělí člověku zdarma.. Asi holt žiju někde jinde.. Mně je to jedno kam půjdu, jen moje dr. mi řekla, že třeba do Motola a dala mi tam telefonní číslo. Nejsem z Prahy a rodit tu nebudu, ale pracuju tady a chodím tu k dr., takže to bylo nejjednodušší…

Můžete mi teda poslat číslo na ty Vinohrady na UZ? Asi bych se raději objednala tam. Žádanku ještě nemám, takže je to jedno. Jen to musím stihnout mezi 20-22.12. pak jedu pryč.

Díky, Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
23.11.04 14:08

Dodala bych že jen jednou se mi stalo, že jsem snad čekala hodinu, jinak to šlo vcelku rychle. Ono je lepší nechodit hned ráno…to je tam nejvíc lidí. Kolem poledne už to bejvá dobrý.
Jinak si tě objednaj na dobu, až budeš v tom 20tt…víceméně v 21tt. Já tam byla spokojená, ale je fakt, že každej má nějakou zkušenost a záleží, na koho i narazíš. Holt všude jsou nějaký mouchy, že:) Já v Motole i rodila a šla bych znovu. Ale je to o zkušenosti, někdo spokojen není.
Každopádně držím při UTZ palce, aby vše bylo OK:)
Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Effa
25.10.10 11:01

Motol 2010

Zážitky „z natáčení“: Čekala jsem hodinu a půl bez vysvětlení, omluvy, …
Na platbu za zjištění pohlaví jsem byla upozorněna již po telefonu, když jsem se chtěla ujistit, aby mi toto sděleno nebylo, a to slovy: „Nikdo se vám s tím zadarmo zjišťovat nebude, za tuto službu se u nás platí“. (v oficiálním ceníku nemocnice poplatek uveden není, tak si otázku, zda platit, zodpovězte sami; viz. http://www.upmd.cz/?…)

Pan doktor si nejprve dopsal sms, poté nás vyzval, ať mlčíme a necháme jej pracovat, že nám to,co vidíme,vysvětlí později (což učinil), pak se zvedl a bez rozloučení zmizel, takže stovku za fotku jsme vlastně ušetřili :lol:
Nic neočekávejte, neberte si přístup osobně a máte vyhráno. :kytka: Není krásnější a intimnější vnímat, jak dítě kope?

• Nahlásit
  • Citovat
55181
25.10.10 12:31

Tak to jen zírám, já tam rodila dvakrát a chodila na UTZ a vždy byli velmi milí a vstřícní. Ohledně pohlaví se mě doktorka jen zeptala, jestli vím co to bude, aby neprozradila tajemství a když jsem řekla, že chlapeček, tak se pousmála a diktovala sestře a tady je penis :-). Na každém UTZ jsem měla jiného doktora, ale vždy mi pečlivě vysvětlili, co právě dělá, co bude dělat, co vidím na obrazovce, tak nevím :nevim: Čtu dost negativních zpráv na Motol, ale já jsem nikdy problém neměla. Ani jako těhotná, ani při porodech a ani, když tam jezdíme na pohotovost. Vždy mi vyjdou maximálně vstříc. Pravda je, že tam je vždy hodně lidí, ale s tím musím počítat, kolikrát se mi stane, že jdu ke své obvoďačce a vypotím se v čekárně také. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
25.10.10 13:57

Já mám taky s Motolem dobré zkušenosti, akorát to čekání je otrava, ale dneska kolem jedenácté třeba jsem čekala asi 10 min. Doktoři vstřícní a ochotní, všechno pečlivě ukázali (vystřídala jsem 3 různé, všichni v poho) a popsali. Nejlepší to bylo u prvního screeningu, byli tam medici, tak všechno ukazovali i jim, fakt podrobně, srdíčko zvětšili přes celou obrazovku a ukazovali síně a komory… Ta platba za zjištění pohlaví je jediná moje výtka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama