Imunita u snažilek - vyšetření?

849
23.11.04 08:40

Imunita u snažilek - vyšetření?

Ahoj snažilky, těhulky a maminky!
Mám dotázek týkající se imunity vůči některým přenosným nemocem. Myslíme na založení rodiny a napadlo mě, že jsem neprodělala žádnou z takových těch dětských nemocí (příušnice, plané neštovice atp.) a ani pořádně nevím, jak jsem na tom s očkováním. Na netu jsem našla, že žena by před otěhotněním měla znát svůj imunologický stav vzhledem k rizikovým infekčním onemocněním, tzn. vyšetření na hepatitidu B, syfilis (prý se běžně dělá???), zarděnky, toxoplasmózu, cytomegalovirus, spalničky a příušnice.
Máte s tím některá zkušenost? Dělají se taková vyšetření běžně, nebo aspoň na požádání přes gynekologii? Nerada bych něco zanedbala a pak třeba trpce litovala.
Díky za vaše odpovědi.
Lendulín

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1785
23.11.04 10:34

Ahojky, nevím, jestli ti kompletí imunologické vyšetření udělají v podstatě „jen tak“, i když by bylo součástí přípravy na těhotenství.
Ale pokud ženská žádné zdravotní problémy nemá nebo nepracuje v rizikovém prostředí, tak se žádná takováto vyšetření předem neprovádějí.
Maximálně že by sis jě hradila sama, ale to by ses musela informovat u svého obvodního dr.
JInak, pro případné těhu jsou nebezpečné zarděnky (pakliže jsi je neprodělala, tak se očkuje ještě na škole, nebo se to aspoń dělávalo). Automaticky ti v těhu dělají odběry na toxoplazmozu (opakovaně), syfilis, HIV, HbsAg.
No doufám, že jsem něco neopletla, pokud bys měla opravdu obavy a máš třeba zvýšené riziko některých chorob, zeptej se obvoďáka.
HOdně štěstí:-)

Jazzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.11.04 17:26

Čauko,
jak už píše Jezzy, pokud máš zvýšenou imunitu u nějakých nemocí, pak bych také zašla k doktorovi. Jen bych asi volila ženského, protože z vlastní zkušenosti vím, že má ženský lékař větší znalost s nemocemi a souvisejícím těhotenstvím.
Jinak já jsem také žádné testy nedělala, až když jsem otěhotněla, brali mi krev a zjištovali vše možné. Co je důležité jsou ty zarděnky, ale i kdyby jsi měla slabší imunitu, musíš se jen do 12tt vyhýbat lidem, kteří zarděnky mají nebo např. školkám. Tak by se Ti nemělo nic stát. Po ukončeném třetím těh. měsíci už zarděnky nejsou důležité.
Mně zjistili při odběru krve v 5tt toxoplasmosu. Byla jsem z toho vyděšená, :o ale paní doktorka mi vysvětlila, že nejsem nakažená, ale mám jen slabou imunitu. Tak si musím dávat pozor. Tím je pro mě vše, co je syrové - maso, hermelín - kůra, salám, vše uzené a samozřejmě kočky a hrabání se v hlíně holýma rukama tabu. Pro jistotu umývám i zeleninu a ovoce v horké vodě. A to i když jdu na návštěvu. Ve 24tt mi dělali znovu krevní testy a je vše v pořádku - negativní. :P
Takže člověk nemusí vyvolat hned paniku. Stačí si dávat pozor.
Pohodovou přípravu na mimiška Ti přeje
Iva a Michael 26tt :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama