UM a příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 28.07.10 16:03
UM a prikrmy

Ahoj damy,

tak jsem byla dnes u pediatra mame po ockovani a uz nam byly doporuceny prikrmy.. je to normalni, kdyz se holka narodila 2.4.2010 je od 6 nedeli na nutrilonu kdy jsem jeste kojila.. ale po me operaci od 2 mesice davam uz jen nutrilon.. bylo nam doporuceno mrkev,brokolice,banan, jabko no jsem z toho celkem paf, myslela jsem ze bude do pul roku vyhradne mlecna

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 28.07.10 16:15

Když je miminko na UM, tak někteří doktoři zavádějí příkrmy už od ukončeného 4. měsíce - to teď budete vy.
Mrni na materiály na http://www.kojeni.net/prikrmy.php - je to moc pěkně udělané.
http://mladazena.maminka.cz/…s/detail.php?… a spousta dalších webů.

PeBa
Echt Kelišová 9511 příspěvků 28.07.10 16:20

Ahoj,
já to chápu takto:
děti na UM najíždí na příkrmy od 4. měsíce
u plně kojených stačí od 6. měsíce

A dle mého názoru neboj, hned baštit nezačne, spíš myslím, že to bývá zprvu boj, než si děti zvykonou na nový chuťe. :lol:

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 28.07.10 16:47

no a bylo mi receno ze nemam dokrmovat mlekem po polednim prikrmu

Clementine
Nadpozemská drbna 27303 příspěvků 28.07.10 17:15

No ono s těmi příkrmy je to doktor od doktora a taky výzkum od výzkumu různé. Nyní všeobecně je názor, že pokud dítě dobře prospívá, může být pouze na UM klidně až do 6. měsíce.
Zkus dát a uvidíš, když bude papat, dobře, když ne, zkus to za týden :-) Nic nepokazíš ani nezmeškáš.

No a s tím dokrmováním, zezačátku jí dát musíš, napoprvé se zkouší lžička dvě, druhý den třeba pět, třetí den půl skleničky a tak postupně a z jedné lžičky se nenají, takže dokud ti nesní větší porci, mléko jí pak ještě dát musíš. Až se dostanete na snězení celé skleničky, tak už třeba mléko chtít nebude. Ale nabídla bych jí pokaždé, jestli chce, dojí se mlékem.

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 28.07.10 17:21

dobre a kolik toho teda ze zacatku ohrat? staci prevarena voda na smichani s mrkvickou, nebo musim koupit kojeneckou?

Clementine
Nadpozemská drbna 27303 příspěvků 28.07.10 17:26

Pokud koupíš hotovou skleničku s mrkví (HAMI První lžička mrkev, HIPP První karotka, atd.), žádnou vodu do ní nedávej. Jinak bych vařila do půl roku z kojenecké.
No a napoprvé jí dej tak lžičku dvě, max. tři :-) Uvidíš, co to udělá. když jí to bude chutnat, druhý den dej třeba půl skleničky. Mrkni na to kojeni.net/prikrmy, jak píše výše Rampepurna, podle toho se zezačátku řídí, pokud vím, kdekdo :-)

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 28.07.10 17:28

jo ty jsem presne koupila a planuju delat vlastni .. no takze dam ze zacatku 1-2lzicky a dokrmit v poledne Nutrilonem?

Clementine
Nadpozemská drbna 27303 příspěvků 28.07.10 17:31

Přesně. Mně třeba malej baštil od začátku mrkev dobře, napoprvé asi 5 lžiček, víc jsem mu nedala, druhý den půl malé skleničky, třetí den asi třičtvrtě a pak čtvrtý jsme mu dala už do toho kousek brambory a bylo to těch cca 120g. Ale ještě asi tři týdny po zavedení pil potom tak po čtvrt hodince mlíko. Pak už sám nechtěl, nebo vypil sotva 50 ml a to už jsem mu přestala nabízet.

Ovšem taky je spousta maminek, kterým mimčo první lžičky zkrátka vyprsklo :-) Počítej se vším ;-)

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 28.07.10 17:43

dobre, pocitam.. me prave rikal pediatr ze mam davat i ovoce.. takze zacit prvni mrkvi, brokolici v poledne.. muzu nechat tu sklenicku treba na dvakrat? a pak teda udelat normalne UM a stejnou davku nebo mensi? ptam se jak debil co?:))))

fragola
Generální žvanilka 24834 příspěvků 28.07.10 18:11

Ahoj,
já bych začala prvně zeleninou v poledne, ovoce bych přidala až tak za 2 týdny :wink: Dávala bych mrkev, pak mrkev s bramborem, mrkev s rýží, brokolici apod. Skleničku můžeš nechat v ledničce a spotřebovat do 24 hod. UM bych nachystala obvyklou dávku, ať si prcek vezme tolik, kolik bude chtít :wink: Časem uvidíš, bude se to množství zmenšovat :-D

zoubky
Neúnavná pisatelka 17225 příspěvků 28.07.10 18:27
Monjie píše:
dobre, pocitam.. me prave rikal pediatr ze mam davat i ovoce.. takze zacit prvni mrkvi, brokolici v poledne.. muzu nechat tu sklenicku treba na dvakrat? a pak teda udelat normalne UM a stejnou davku nebo mensi? ptam se jak debil co?:))))

Neptáš se jako debil, ptáš se jako prvomatka a to je zcela normální :-D
Já jsem dávala klasicky podle návodu na www.kojeni.net(akorát tam mluví o kojených dětech od 6.měsíce, ale jinak to platí i pro tvé nekojené)první 3dny 3-5lžiček mrkve z kupované skleničky. Vždy jsem si oddělila trošku do nějaké misky a ohřála. Zbytek ve skleničce jsem dala do ledničky na další den.Ptom jsem postupně dávala brokolici, brambor atd. a přidávala dávky, podle toho jak mi Kuba papal. Ovoce až po 14dnech, maso po týdnu. Jakmile jsem zjistila, že není problém s krmením, tak jsem vařila. Nejdříve v kojvodě, potom v kohoutkové.

Špageta
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 28.07.10 18:31

Ahoj,
ze začátku Ti určitě ta sklenička vyjde na dvakrát. Dělala jsem to tak, že jsem část odendala do jiné skleničky z které jsem krmila (to jsem postavila do teplé vody a ohřála) a zbytek dala do lednice. Když si chtěli přidat, tak jsem zase z lednice přihodila atd. Myslím, že načaté v lednici to může být buď 24 nebo 48 hod. - to podle výrobce. Jinak ze začátku jsem mlíka dělala plnou dávku, hlavně když jsme měli nějaký nový druh zeleniny - přece jen jsem nevěděla jak jim to bude chutnat a kolik toho snědí. Někdy jsem byla fakt ráda, že to mlíko je připravený jelikož snědli i jen 2 lžičky a víc za nic na světě nechtěli. Určitě doporučuju to mlíko mít a klidně dát na dojedení když malá bude chtít.

Kamca78
Kecalka 425 příspěvků 28.07.10 18:35

ahoj
tak tohle téma je u nás zrovna poslední týden hodně aktuální. Od minulého týdne taky přikrmujeme. Jednu skleničku Hami jsem rozdělila na tři dny. Vždy jsem z ní odebrala část a ohřála v misce. Už se to neředí. Mrkev nám moc chutnala. Teď už zase dva dny baštíme brokolici ( První lžičku od Hami) ale ta nám moc nejede. Zítra mám v plánu uvařit brambor . Jinak na večer už přidávám rýžovou mléčnou kaši. Malá je narozená 29.3. 2010 Správně se má čekat do 4 měsíců ale když se mi v noci začala znovu budit rozhodla jsem o příkrmech. A mimčo je spokojené. Doporučuje se jeden druh dávat za sebou nejméně 2 dny jestli se neprojeví alergie. Po bramboru nás čeká ovoce. Jinak UM používám Sunar. Takže po zelenince ji ještě dokrmím UM. Jinak už měsíc vařím vše z kohoutkové vody. Přečetla jsem že je lepší jak ta z plastu. Nikdy nevíš kde ta plastová láhev stála na slunci a uvolnili se z ní různé škodliviny.

Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 28.07.10 18:47

diky o tech kasich jsem nic neslysela.. :) jsme na nutrilonu.. mam davat i kase mlecny? nebo stale to mleko?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama