Přechod na UM v 7m - odmítání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 24.07.10 08:51
přechod na UM v 7m - odmítání

Díky předem všem za rady a doporučení…
Ráda bych pomalu přikrmovala, poté převedla hlčičku starou 6,5 měsíce na UM. Koupila jsem Sunar obyč i banánový, ale absolutně ho odmítá pít!
Zkoušela jsem i víc typů lahviček, ale prostě nechce, nechce, nechce…
Když nemá velikánský hlad, tak si se savičkou jen hraje, když je opravdu hladová, zase hned rozčilením řve, co jí to dáváme za mlíko. Zkrátka doporučení pro pozvolný přechod na UM se u nás nedá praktikovat, ona si prostě místo jednoho kojení UM nevezme. Metodu nedat nic, však jí hlad donutí, se mi praktikovat nechce, na to se mi zdá moc malá.
Měli jste to nědo podobně? Jak jste situaci nakonec (vy)řešili?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
KPKristy
Hvězda diskuse 46606 příspěvků 24.07.10 09:07

Knizsko, ahooj! Díky za tuto diskusi a jsem zvědavá, co budou holky radit. Včera jsem zkoušela dát Ondráškovi na noc Nutrilon a šklebil se příšerně, když mu kapička ukápla do pusy. Říkám si, že asi nemá hlad, ale když jsem vytáhla prso, zakousl se a sosal a sosal, až ho vysosal… :-P

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 24.07.10 09:25

no, já tě asi moc nepotěším. Klárka si UM nikdy nevzala. prostě jsem pomalu dostavila a mléko nahradila velkým množstvím jogurtů a sýrů… jsou prostě děti, co si lahev nevezmou.
možná bych zkusila i jiná mléka. ale celkově maminky říkají, že Sunar je nejsladší…
a co kdyby zkusil nakrmit někdo jiný než ty?

Bibi1
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 24.07.10 09:26

Ahoj.Určitě vydržet. :-D My jsme se doslova s prvorozeným prali.Byla to fakt bitka. :-D Trvalo nám to týden.Musí si zkrátka zvyknout. :-P U mladšího jsme se tak neprali,ale jelikož už jsem moc svého mlíčka neměla,tak byl rád.Za dva dny sosal UM. :-D Každé dítě je prostě individuální.Někomu to přecházení neva,někomu prostě jo. :srdce: Vydržet,vydržet! :palec:

rozumbrada
Extra třída :D 13731 příspěvků 24.07.10 09:31

A mateřský mlíko by z flašky pila? Zkusila bych jí dát vypít jednu láhev s MM, ať si zvykne na dudlík, a pak bych nahradila UM.

Martina8
Povídálka 22 příspěvků 24.07.10 09:37

Ahoj mame to doma stejne. Synovy je 11 měsíců, take jsem skoušela v 7 měsících sunar. Absolutně odmítal pít. Jediné co mu chutnalo byla mlíčka s kaší. Ty mu ale dávám jen občas třeba na delší procházce nebo při cestě autem. Přestala jsem mu ten sunar dávat skusila jsem to znovu asi po měsíci. Světe div se, ono to šlo. Dostává láhev jenom před spaním. Není z ní moc nadšený, ale pije.
Dost často funguje dát dítko na hlídání třeba babičce. Když není na blízku máma, tak lahví nepohrdnou.
Takže bych ti doporučila dát malou na dvě hodinky hlídat babičce, manželovi, nebo kamarádce a ať skusí malou nakrmit.
Přeju hodně úspěchů.

Elik
Extra třída :D 10795 příspěvků 24.07.10 09:38

jojo, ono není jasné, jestli je problém ve flašce, nebo v Sunaru. Zkusila bych mm ve flašce, jak píše rozumbrada a Sunar po lžičkách… zjistíš, kde je zakopaný pes. Třeba naši kluci prostě z flašky pít neumějí (čaj), ale když jim dám po lžičkách, tak si dají.
Určitě napiš jak se to vyvíjí, zajímá mě to :)

mondullaa
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 24.07.10 09:40

ahojky,
mela jsem ten stejny problem. Malou jsem musela v 8 mesicich prestat kojit a tak jsem se snazila ji dat taky UM. Nejdriv jsem koupila ruzny flasky nez jsem nasla tu ktera ji bude vyhovovat a pak zacal boj s UM. Vyzkousela jsem fakt asi vsechno nez si neco vzala a prvni co ji docela chutnalo bylo UM z Rossmanu (zkousela jsem Bebu, Nutrilon, Hipp,…) tohle me pila asi 2 tydny a zase nechtela a ted pije sunar bananovy…
takze chce to cas,vytrvalost a fakt zkouset :)

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 24.07.10 09:53

Děkuju moc za rady, MM v lahvi jsem ještě nezkoušela, zato krmení tatínkem jo - to nepomohlo. Holt se obrnět trpělivostí!

Barbarella75
Kecalka 278 příspěvků 24.07.10 10:13

Ahojky!
Tak my to právě řešíme. Malou - 5 měsíců - jsem musela ze dne na den odstavit ze zdravot.důvodů. Musela začít pít Nutrilon Allergy Care. Je to fakt hnusné mléko. Já jsem měla Avent lahvičky i savičky. Nechtěla savičky vůbec vzít do pusy a Nutrilon si ani necucla. Změnilo se to když nám doktorka poradila trochu přisladit glukopurem, jenom do doby než se chytí na mlíčko a pak postupně snižovat dávku glukopuru. A Avent lahvičky jsem vystřídala na Tommee Tippee lahvičky a savičky. Savička je měkká a nejvíc imituje prso. Teď baštíme každé 4hoďky cca.90ml a glukopur jí začnu ode dneška omezovat a dávat do každé druhé lahvičky.
Za pokus to stojí. Hodně štěstí.B

Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 24.07.10 10:15

Barbarello, díky tip - Tommee Tippee máme taky, zatím neúspěšně, ale mě nenapadlo UM přislazovat fruktózou! To je nápad! Ale u toho banánového Sunaru mi to připadalo zbytečné :lol:

Barbarella75
Kecalka 278 příspěvků 24.07.10 10:21

To jo, banánový je sladký (až moc) :lol: . třeba banánový Sunar moje starší dcera vůbec nikdy nechtěla a normální SUnar baštila jedna radost. Zkus ten obyč.Sunar ještě trošičku přisladit a uvidíš. Doktorka říkala, že mám možná sladké mlíko a malá chce sladkou chuť. Že umělé mlíčka nechávají na jazyku „umělou pachuť“ a glukopur tu „pachuť“ zjemní. Až si zvykne, postupně cukr vysazovat.Držím palce :wink:

KPKristy
Hvězda diskuse 46606 příspěvků 24.07.10 10:45

Hm, tak u nás nebude problém ve flašce. Normálně z ní pije vodu. Ale možná teda zkusím jiný mlíčko, než Nutrilon. Ani mě nechutná…
Ale zatím to nehrotím. Spíš jsem chtěla večer vynechat jedno kojení, aby se mi „dodělalo“ mlíko. Byla jsem už docela vysátá…

MišelkaX
Kelišová 5679 příspěvků 24.07.10 12:11

ahojte, tak moje malá odmítala a odmítá lahvičky, dudlíky no kde je šidítko… Je teda na MM, ale večer už dáváme kaši, takže jedině po lžičkách a když dáme čajíka tak jedině z čeho mi pije je kouzelný hrníček… Já si myslím že UM se může z toho taky dávat ne?? kdybych taky někdy začala

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 24.07.10 13:01

U nás to trvalo týden, než si UM vzal. Každej večer jsem místo koja na noc nabízela láhev - pořád tu samou, pořád to samý UM, ječel, že to nechce, tak jsem vždycky po nějaké době nakojila. No a sedmej den najednou vypil celou láhev a od té doby s tím nebyl problém…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >