UM nestačí - příkrmy

20
22.1.20 10:08

UM nestačí - příkrmy

Ahoj, kluk má 8 a půl měsíce, režim jídla je zhruba tak - snídaně UM, svačina ovoce, jogurt, nebo kaše s ovocem, oběd maso-zelenina- příloha, svačina UM, večeře UM s kaší z láhve.. ještě donedávna všechno ok, baští krásně.. v poslední době má ale po UM hlad.. třeba dneska vstával v osm, dostal 210 UM a už o půl desáté spustil že má hlad (umí říkat „ham“), vyloženě vříská a odvést pozornost nejde.. odpoledne to bývá to samé, mezi 4-5 dostane UM a v šest by zase jedl.. nevydrží tedy ani dvě hodiny, v noci problém není.. máte to některá také tak? Uvažovala jsem, že odpoledne přidám ještě jednu svačinu, že by měl oběd, UM, svačinu a pak večeři.. co myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
546
22.1.20 10:16

@Tewe asi bych zaradila vic uz jidla..UM jen rano a vecer nebo v noci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
22.1.20 10:19

Já dávám snídani jogurt nebo presnidavku s něčím (třeba s rozdrobenou dětskou sušenkou, samotné je to takové hladové), pak má mliko, ale nějaké 3-4 hodiny po snídani už má oběd, to už jí víceméně semnou akorát mu to uzpůsobím. Odpoledne má mliko a něco sem tam chroupe, třeba dostane kus chleba nebo nakrájené ovoce a večer má nejčastěji kaši, už hustejsi ne do lahve, nebo třeba doji to co měl k obědu. Já teda od toho půl roka zhruba dávám jídlo stejně jako jíme my doma, prostě 3 hlavní velká jídla a mezitím nějakou menší svačinku nebo něco sem tam chroupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
22.1.20 10:19

Už můžeš vystřídat další UM. Já už v tom 8-9m dávala i odpol. svačinku. A potom kolem 10-11m jsem začala dávat na večeři tak dvě hodky před spaním husté zeleninové polévky. A pak před spaním ještě UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
22.1.20 10:20

@Neuz.. v noci se nebudí, chodí spát v osm a vstává mezi 7 a 8, čas od času v 6, když ho nechtěně vzbudí chlap, když jde do práce.. a když by teda pil UM jen dvakrát denně - bude to dost? Přijde mi pořád jako prcek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
22.1.20 10:21
@Kriss Tina píše:
Já dávám snídani jogurt nebo presnidavku s něčím (třeba s rozdrobenou dětskou sušenkou, samotné je to takové hladové), pak má mliko, ale nějaké 3-4 hodiny po snídani už má oběd, to už jí víceméně semnou akorát mu to uzpůsobím. Odpoledne má mliko a něco sem tam chroupe, třeba dostane kus chleba nebo nakrájené ovoce a večer má nejčastěji kaši, už hustejsi ne do lahve, nebo třeba doji to co měl k obědu. Já teda od toho půl roka zhruba dávám jídlo stejně jako jíme my doma, prostě 3 hlavní velká jídla a mezitím nějakou menší svačinku nebo něco sem tam chroupat.

Už od půl roku stejné? To si nějak neumím představit. Já pořád mixovala. Bez koření, bez soli. Na paře, nebo vařené ve vodě. Já stejné tak od 18m a ne vždy to i tak šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
22.1.20 10:23

@Tewe pokud pije i caje, vodu, tak z hlediska piti jo..jinak uz by mohl mit pestrejsi stravu.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
22.1.20 10:23

Jo, tu odpo svačinu mu asi dám, ale to ten problém asi nevyřeší ne? Když snídá v 7,8 a svačí nejdéle o půl desáté, ve 12 oběd.. večeři má v 8, od 12 do 8 je to dlouho jen na jednu svačinu, proto jsem uvažovala že mu UM nechám a přidám šesté jidlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
22.1.20 10:25
@Tewe píše:
@Neuz.. v noci se nebudí, chodí spát v osm a vstává mezi 7 a 8, čas od času v 6, když ho nechtěně vzbudí chlap, když jde do práce.. a když by teda pil UM jen dvakrát denně - bude to dost? Přijde mi pořád jako prcek :D

My to měli pak třeba 3× UM, 3× jídlo. Anebo když ještě nechceš dávat zatím další jídlo a chceš počkat, tak dej o jednu dávku UM více odpol. On už dá více energie než třeba před dvěma měsíci, bude chtít více jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
22.1.20 10:25

@Tewe nas rocni cpe skoro cely den neco :-) a ma jen 9,25kg.. ale my mame abkm, takze on nema z ceho moc pribirat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
22.1.20 10:26

@Veru1987 ne od půl roku dodržuju stejně tu dobu a počet jídel ne to co jí :D ale od těch 8 měsíců ji semnou, akorát bez koření, soli. Ale tak zalezi co jite doma no, jasně že bych mu nedala guláš nebo smažený řízek. A nemixuji, ať se učí na kousky, zvládá menší těstoviny, celou vařenou zeleninu atak, nehodlám pak všechno mixovat ještě v roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14065
22.1.20 10:26

V 8,5mesici bych klidně dala už 5 jídel a UM na brzkou snídani a pozdní večeři ;)
A nebo mu mezi jídly dej něco do ručky, jablíčko, okurku..prostě co dokáže sníst, nebo i krupku. Treba by mu stačilo si jen zobnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
22.1.20 10:27

@Veru1987 tak kousky je dobry davat od pul roku aby si zvykli.. davame tak a malej nema problem s kousky… A bylinky na zmenu chuti se muzou taky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4940
22.1.20 10:27
@Tewe píše:
Jo, tu odpo svačinu mu asi dám, ale to ten problém asi nevyřeší ne? Když snídá v 7,8 a svačí nejdéle o půl desáté, ve 12 oběd.. večeři má v 8, od 12 do 8 je to dlouho jen na jednu svačinu, proto jsem uvažovala že mu UM nechám a přidám šesté jidlo

Přesně tak jsme to měli 6 jídel. 3× UM, 3× jídlo. ráno UM, svačina (ovoce, křupky, kaše, jogrurt…), oběd, svačina UM, večeře hustá zeleninová polevka, pak druhá večeře UM

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14065
22.1.20 10:28

@Kriss Tina moje první dítě mělo první zub ve 13.mesicich, takže u nás kousky nepřipadaly v uvahu, jídlo jsem pak mackala, v pozdějším veku.
A dneska ji naprosto normalne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat