Umělá výživa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
amilie
Kecalka 143 příspěvků 19.02.11 09:44
umělá výživá

:think: Ahoj zdravím všechný potencialní čtenařký a prosím o radu nebo pomoc mam doma 3 měsíčního chlapečka jsem na nutrilonu od narození a ja bych se chtěla zeptat ohleně piti kolik by spravně při muměle vyživě měl vypit juako davku ted mi pije tak od 190ml až po 240ml a někdy by jsi vzal vice myslite si že je mto normalni když mi tolik pije někdy mi vypije i vice, někdy mi vypije 240ml a spi mi tak ti 4 až 5 hodin pak si da zase 240ml a zase spi ale někdy vypije těch 240 a pláče že chce ještě je to normalni ja mam strach aby mu nějak neubližila těma davkama je tu někdo komu mimčo taky tak moc pije moc děkuji amča

Reakce:
dominika1981
Stálice 59 příspěvků 19.02.11 10:22

Já mám malou taky na UM skoro od narození, od 2,5 měsíce pila 200 ml a teď je jí skoro 5 měsíců a zblajzne tak 240 ml. Někomu se to může zdát dost, ale je fakt, že jí nenechám řvát hlady - není důvod. Sice je pěknej macek, ale je spokojená - to je pro mě důležité. Znám mamči, který horko těžko nalily do děcka v půl roce 150 ml, je to strašně individuální. Holt, když jim chutná nic s tím nenaděláš :-D

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 19.02.11 10:34

jé, ty se máš. akorát to asi leze do penez, co? myslím, že jestli ho nebolí bříško, tak mu to ublížit nemůže.

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 19.02.11 11:06

Ahoj,
na té krabici od Nutrilonu máš napsané jaké je max množství mlíčka vypitého za 24hod. Tak si to zkus zpočítat. Nevím, jestli je to 1000ml nebo dokonce 1200ml/den.
Pokud by to bylo víc, tak se asi poptám doktorky a možná ti navrhne začít s příkrmy. Moc tekutin za den by mu mohlo poškodit ledviny.

amilie
Kecalka 143 příspěvků 19.02.11 12:36
uměla výživa

:mavam: Ahoj, jo do penizku to leze ale co nadělam když ma pořad hlad nechci ho nechavat křičet hlady to mě ničí a tak mu dam je pravda že mali nutrilon nam stěži vystači na 3max4 dny ale co se da dělat když mu chutna a ma hlad tak mu dam ja jen měla jsem strach at mu neubližim jinak moc všem děkuji co mi napsali přeji pěkný den amča

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 19.02.11 12:48
Laaja píše:
Moc tekutin za den by mu mohlo poškodit ledviny.

to urcite ne, ledviny naopak odpocivaji, kdyz delaji moci hodne a desne makaji, kdyz delaji moci malo a zahustuji ji. Funguji totiz tak, ze nejdriv poslou vsechno ven a potom to co potrebuji pracne tahaji zpatky.

JITULINECKA
Kecalka 314 příspěvků 20.02.11 10:45

Chytré hlavy tvrdí, že by mělo mimi vypít 150ml na 1kg váhy za den,takže pokud třeba váží 6kg, tak je to 6kg x 150ml, takže celkem cca 900ml za den.Pokud má mimi větší spotřebu než 1000ml za den, tak by se mělo uvažovat o zavádění příkrmů.

Uživatel je onlinewerro
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 20.02.11 21:49

Ahoj..tak mě vždycky překvapí kolik toho stejně staré děti nebo i mladší vypijou 8-o . Já mám 3měsíčního kluka má něco kolem 6400g a pije mi 800ml za den, taky je od narození na UM. Vždycky si říkám jestli nepije moc když tak přibírá, ale asi mu to stačí :nevim:. Porodní váhu měl 4000g :lol:

Nikyy18
Extra třída :D 14388 příspěvků 3 inzeráty 22.02.11 17:57

8-o ty máš ale žrouta!!!!!!! musíš dát za Um majlant teda :think: NAše téměř 3 měsíční teprve od včera pije 130ml :lol: Jinak pila doteď 100ku

kaatka
Povídálka 35 příspěvků 23.02.11 11:59

Ta na tom jsem byla stejně jako ty, Když mi malej týden před 4 měsícem vypil už víc jak 1000ml, tak jsem volala doktorce jestli už můžem začít s příktmeme a ta souhlasila, jelokož víc jak ten litr je fakt velká zátěž. To malej vážil 8kg. Teď má 5 měsíců (9,4kg), Papaá 3 krát děnně příkrmy a 3 krát denně mléčný a s mlíkem začínáme mít problém. Nejspíš bude mít alergii na kravskou bílkovinu. Ale to s příkrmem nesouvisí.
Jinak s těma penězma mrkni na mimibazar, je tam bebilon, my ho úspěšně používáme už dlouho, je fakt stejnej jak nutrilon a mnohem levnější.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.15 13:41

Ahoj. je tu někdo, kdo má mimi na umělé výživě? po kolika hodinách dáváte mlíčko? budíte v noci na jídlo nebo nechávate spát dokud si neřekne samo? když koukám na obal, tak je tam psáno, že se má podávat v pěti, v šesti porcích, ale když má hlad tak jí přece najíst dát musím, neuškodím jí nějak, když dám dávku navíc?
kolik by mělo miminko vypít tekutin? mám třítýdenní miminko.
když je mimi na UM musím ještě podávat čaj? nebo jí stačí UM? občas tedy něco ještě odstříkám z prsu a dám místo UM, MM
Lze nějak zvýšit laktaci? je možné, že když jen odsávám, že mléka v prsou ubývá? děkuji za odpovědi

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 09.02.15 13:50
@Anonymní píše:
Ahoj. je tu někdo, kdo má mimi na umělé výživě? po kolika hodinách dáváte mlíčko? budíte v noci na jídlo nebo nechávate spát dokud si neřekne samo? když koukám na obal, tak je tam psáno, že se má podávat v pěti, v šesti porcích, ale když má hlad tak jí přece najíst dát musím, neuškodím jí nějak, když dám dávku navíc?
kolik by mělo miminko vypít tekutin? mám třítýdenní miminko.
když je mimi na UM musím ještě podávat čaj? nebo jí stačí UM? občas tedy něco ještě odstříkám z prsu a dám místo UM, MM
Lze nějak zvýšit laktaci? je možné, že když jen odsávám, že mléka v prsou ubývá? děkuji za odpovědi

Dávej jí normálně jako kdybys kojila. Většinou po třech hodinách. V noci bych nebudila. Pouze pokud by nepřibíralo. K UM nepotřebuje čaj, děláš to z vody, takže tekutin má dost. Když odsáváš, tím tvoříš mléko. Kolem 3 týdne se mléko myslím mění, pokusila bych se častěji přikládat k prsu, klidně po hodině, tím sáním se zvyšuje laktace, pak taky musíš fakt hodně pít. Jsou i různé nápoje pro kojící maminky na podporu laktace.

masa.dis
Kecalka 385 příspěvků 09.02.15 14:03

Obě děti jsem od narození dokrmovala UM. Pediatrička mi jen říkala, že mezi dávkou UM by měla být pauza min 2 hodiny, aby to dítko stačilo trávit a nemělo problémy s bolením břicha. Jinak já dávala cca po třech hodinách, poslední krmení bylo ve 23:00 to jsem je budila a potom jsem je nachala spát dokud si neřekli obě mezi 4-5 hod ranní potom cca v 8, 11, 14, 17, 20, 23. Takže jestli to počítám dobře tak měli 7 dávek za 24 hod.
Jinak příjem tekutin je dostatečný z mléka, ale pokud třeba trpí na prdíky, klidně bych zkusila dát fenyklový čaj (ten je už od narození) nebo jen vodu.

nina83
Kecalka 310 příspěvků 09.02.15 16:43

Ahoj holky tak já mám 3 měsíční holčičku vypije mi tak 120ml dávám tak po 3-4 hodinách sama si o mlíčko řekne jinak nebudím měla by už podle návodu pít vice ale co nechce nechce jinak čaj by se na um dávat měl ale malá ho odmítá tak dávám na lžičku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >