Umíte komunikovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JáDante
Kecalka 295 příspěvků 05.08.19 21:50
Umíte komunikovat?

Tak nějak přemýšlím nad svým životem, plným neúspěšných vztahů s manipulátory na různé způsoby… Vychází mi z toho, že jsem člověk spíš přizpůsobivý, často „vycítím“ co ten druhý očekává a přizpůsobím se. A pak zjišťuju, že mi nevyhovuje to co se skrz to mé nastavení odehrává dál. A pak už se mi dost obtížně nastavuje jiný „režim“, záleží na typu partnera. Učím se to, ale zatím mi to nevyšlo.
Umíte komunikovat? Jsou i „hodní“ partneři pro nás přizpůsobivky, nebo se budu muset ještě bolestně učit, abych se vyhnula manipulátorům ve vztazích?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17914 příspěvků 05.08.19 21:52
@JáDante píše:
Tak nějak přemýšlím nad svým životem, plným neúspěšných vztahů s manipulátory na různé způsoby… Vychází mi z toho, že jsem člověk spíš přizpůsobivý, často „vycítím“ co ten druhý očekává a přizpůsobím se. A pak zjišťuju, že mi nevyhovuje to co se skrz to mé nastavení odehrává dál. A pak už se mi dost obtížně nastavuje jiný „režim“, záleží na typu partnera. Učím se to, ale zatím mi to nevyšlo.
Umíte komunikovat? Jsou i „hodní“ partneři pro nás přizpůsobivky, nebo se budu muset ještě bolestně učit, abych se vyhnula manipulátorům ve vztazích?

Jsou. Nauč se být sama za sebe a nehledej chlapa. Až budeš sebevědomá, manipulátor tě nezaujme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 21:56

Já se přidávám k tobě :mrgreen: jsem taky velmi přizpůsobivy člověk :roll: nikdy jsem to o sobě vlastně ani nevěděla, nedocházelo mi to, až když se mi z dlouhodobého stresu a nějakých dalších okolností rozjely dost silné úzkosti, které mě donutily se nad sebou zamyslet :roll: a můžu tě povzbudit, protože i přes toto, mám naprosto bajecneho partnera, který toho absolutně nezneuziva a jsem s ním fakt šťastná :) asi i to mě nakoplo k tomu, si začít užívat i svůj vlastní život a ne jen život ostatních :) :palec: takže hlavu vzhůru, vše se v lepší obrati :) :hug: :kytka:

JáDante
Kecalka 295 příspěvků 05.08.19 22:01
@Anonymní píše:
Já se přidávám k tobě :mrgreen: jsem taky velmi přizpůsobivy člověk :roll: nikdy jsem to o sobě vlastně ani nevěděla, nedocházelo mi to, až když se mi z dlouhodobého stresu a nějakých dalších okolností rozjely dost silné úzkosti, které mě donutily se nad sebou zamyslet :roll: a můžu tě povzbudit, protože i přes toto, mám naprosto bajecneho partnera, který toho absolutně nezneuziva a jsem s ním fakt šťastná :) asi i to mě nakoplo k tomu, si začít užívat i svůj vlastní život a ne jen život ostatních :) :palec: takže hlavu vzhůru, vše se v lepší obrati :) :hug: :kytka:

Diky :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 22:07
@JáDante píše:
Diky :srdce:

Ale pracovat na sobě je nezbytné, ale to asi víš :) jen je potřeba najít někoho, kdo ti v tom pomůže a jde to mnohem snáz :) určitě na nějakého takového také brzy narazíš :) běhá jich všude ještě dost, nejsou všichni tak hrozni :) přeji spoustu štěstí a skvělou budoucnost :) :hug: :srdce:

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 05.08.19 22:19

Trošku mi to nedá… Tohle opravdu není o umění komunikovat, ale o nejistotě si vlastní osobností a o neschopnosti nastavovat jasné hranice. A ty potřebuje každý vztah, i ten zdravý.
Já jen… že tak trochu doufám, že ten titulek diskuze byl zvolený třeba jen nešťastně. :mavam:

P4ja
Extra třída :D 10595 příspěvků 05.08.19 22:23

@JáDante Především musíš mít ráda sebe sama a být sebevědomá a asertivní. Pak tě žádný manipulátor zneužívat a využívat nebude. Ty sama musíš umět říct jasné ne.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 05.08.19 22:28

No pokud si podvědomě vybíráš dominantní, zraňující typy, tak i kdyby okolo tebe tančili kankán betlémy hodných, respektujících chlapů, tak je budeš ignorovat, dokud sama sobě neporozumíš a nenaučíš se vyjadřovat svoje potřeby a nenechat si ubližovat.

Zdroje problému budou někde v tvém dětství a pokud to chceš vyléčit (jde to), tak to potřebuješ otevřít vyčistit a nechat to zahojit. Nejbezpečněji se to dělá v psychoterapii.

Výhodou je, že když proměníš sama sebe, tak jednak začneš přitahovat jiné typy partnerů a druhak tě i jiní začnou zajímat.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 05.08.19 22:31

Ano jsou i hodní muži. Ano můžeš to změnit. Pokud k tomu ale budeš přistupovat tak, že si lehce manipulovatelna a hledáš muže, který toho nebude zneužívat, je to špatně. Uvědomění si vlastní ceny a váhy vlastního názoru je základ pro další zdravý vztah. Člověk ve vztahu musí umět dělat kompromisy, ale ne za cenu vlastního nepohodlí.

mrav
Vesmírná mluvilka 31176 příspěvků 05.08.19 22:36

Umím komunikovat - nejčastěji komunikuji s dcerou, občas i s přítelkyní. :P :mavam:

Kačus82
Kelišová 6852 příspěvků 05.08.19 22:39

Neumela jsem komunikovat a prosazovat sve potřeby, proste 50%bambuly:50%hysterky, ale jeden skvelej manipulator me to nakonec naucil, ale az po silenem rozchodu. Nenaucit se to, tak se opravdu znicim. Bylo to ale veeelmi bolestne, na druhou stranu uz nejsem zadna babovka a hned tak neceho se neleknu :mrgreen: Onen manipulator to na me zkousi porad (zatim se jej objektivne nemuzu zbavit naporad) a jsem na sebe pysna, ze nejen, ze se umim prosadit, ale dokonce me uz z 99% ani nerozhodi :dance: ver tomu, ze to zvladnes! Doporucila bych i vhodnou praci k otrkani: např. zakaznicka linka Ceskych drah, pojišťovna, revizor apod., ale to uz ber jako humor

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 23:18

Přesně ten typ co jsi ty je moje sestra. Odjakživa asi ty manipulatory přitahuje. Měla jednou hodného chlapa ale podvaděla ho, a neměla ho ráda, a proč? Protože je prej moc hodný… :zed:. Takže si myslím, že takový typ povahy si k sobě vybírá dominantní typy. My jsme s manželem oba manipulatoři :D oba máme v práci vedoucí pozice :D máme veselo :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 23:49

Já si celý život myslela,, že s komunikací, sebevědomím, asertivitou atd nemám problém, byla jsem vyrovnaná a pohodová, jistá téměř každým rozhodnutím. Po 25letech jsem se rozvedla (alkohol u manžela).Nikoho nehledal, neměla plány, co bude dál. Jen jsem vše nechala plynout. Těsně po rozvodu mě oslovil přes fb současný partner, začali jsme se vídat, romantik, vtipálek, bavič, mraky pozitiv a jak to bývá s ubíhajicim časem jsem začala vidět i horší stránku jeho povahy. Výbušnost ve stresu, špatné snášení jakéhokoliv nesouhlasu, malinko majetnicke sklony. Vím, že je to o jeho sebevědomí. Přesto sebe sama nepoznávám, tam kde jsem si byla v životě vždy jistá si teď vůbec nevím rady. Procházím docela bolestnym obdobím, kdy si uvedomuju, že to asi nebude fungovat, zároveň se ujistuju, že na všem můžeme oba zapracovat. Zjistila jsem, že moje já je někde v trapu. A jak ho získat zpět, nevím.

Kačus82
Kelišová 6852 příspěvků 06.08.19 07:54

Ahoj Ruzicko, otazkou bude, kdyz najdes zpet sve ja, zda neztratis „jeho“. Podle tveho popisu si to predstavuju tak, ze ty s nim v necem nesouhlasis, on silene vybuchne, ty se stahnes, on se uklidni, velkoustne se omluvi a zacne ti vysvetlovat, co, proc a jak. Nakonec odsouhlasis jeho verzi, on te zliba a je taaak stastny, ze jste se domluvili, samy vtip, legracka a laskovani…jenom zapadlo, ze tys vlastne chtela neco uplne jineho, takze pachut zůstává…
To je jedna z taktik manipulatoru, nevim, jestli se v tom poznas. A jinak si nepripadej blbe, jestli se on takto nakonec ukaze. Nejakou zkusenost ma vetsina zen (a to zejmena z obdobi, kdy jsou oslabene), dulezite je nenechat se semlit. Zdrava zenska pochopi o co jde, odejde, oprasi se a priste uz ho citi na 100 honu. Tak drzim palce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 10:01

@Kačus82 děkuji Ti za podporu. On má bohužel cholerickou povahu, kdo se s tím setkal, ví, že je to 2v1.Je těžké se naučit s tim žít. Pro nej i pro okolí. A docela to bolí, při představě, jak by nám spolu bylo fajn (a že bylo, a moc fajn), jen chtít oba, chtít na sobě zamakat, najít kompromisy, nehadat se o blbostech, nebojovat, kdo má pravdu, nekřicet, nedělat dusno. Vím, že se máme vzájemně moc rádi, milujeme se, ale žít spolu nám nejde.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama