Úplně sama na Vánoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 20:12
Úplně sama na Vánoce

Anonym snad pochopíte :(. Bydlím v Praze (sama) a jela jsem domů (k mámě a bratrovi) na Vánoce. Naposledy jsem tu byla před několika měsíci. Teď tady sedím sama v obýváku a zdobím stromek. Máma v hospodě, brácha pryč. Zítra večer asi taky půjde mamka někam chlastat a brácha jede pryč. To jsem mohla na ty svátky zůstat v Praze a měla bych klid :(. Mamka si našla nového přítele, je o 10 let starší než já, a když jsme byli mladší (já a kamarádi), tak nás šikanoval a bil (mě přímo ne). Od rána chlastá, je sprostý a v necelých 40 vypadá na 60. Mamka se strašně horší, taky začíná dost pít (nevím jak často, ale když přijedu na 3 dny, tak každý večer jde do hospody). Sama říkala, že ví, že je to buran a nechutný, ale že ji už stejně nikdo nebude chtít, tak co. Je mi z toho hrozně :(. Babička ho nesnese a je nešťastná, s kým se to mamka tahá. Příbuzní, co ho neznají, ho pozvali k sobě, až za nimi pojedeme o svátcích, řekla jsem jasně, že pokud pojede, tak beru první vlak do Prahy. Cítím se hrozně sama. Nikdy jsme neměli v rodině dobré vztahy a nejlepší vzpomínky z dětství mám na cizí lidi. Ale aspoň ty Vánoce by měly být o pohodě a s tím, koho máme rádi :(.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
 
shina
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 23.12.16 20:13

Uprimne bych byla radeji sama a v KLIDU!!

 
Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 20:18

Já myslím že máš ještě čas jet domů a být v klidu… já teda bych nechtěla být sama, ale mám jinou rodinu než ty, nenechali by mě sedět doma samotnou…
co přátele nemáš nějakou kamarádku která je taky sama?

 
Malaga
Generální žvanilka 24690 příspěvků 23.12.16 20:19

:hug: nemůžeš jet zítra raději za babičkou?

 
Majkafa
Kecalka 273 příspěvků 23.12.16 20:19

Mne samota nevadí, ja by som necestovala do takých podmienok.

 
pannda
Kelišová 6582 příspěvků 35 inzerátů 23.12.16 20:24

Tak to bych se sbalila a Vánoce šla trávit s babičkou…

 
BaMaK
Závislačka 2815 příspěvků 40 inzerátů 23.12.16 20:25

Co nějaká kamarádka, nebo babička? Ještě máš čas někam dojet, než čekat až se vrátí z hospody. Drž se. :hug:

 
Bábrdl
Generální žvanilka 21399 příspěvků 23.12.16 20:28
@Anonymní píše:
Anonym snad pochopíte :(. Bydlím v Praze (sama) a jela jsem domů (k mámě a bratrovi) na Vánoce. Naposledy jsem tu byla před několika měsíci. Teď tady sedím sama v obýváku a zdobím stromek. Máma v hospodě, brácha pryč. Zítra večer asi taky půjde mamka někam chlastat a brácha jede pryč. To jsem mohla na ty svátky zůstat v Praze a měla bych klid :(. Mamka si našla nového přítele, je o 10 let starší než já, a když jsme byli mladší (já a kamarádi), tak nás šikanoval a bil (mě přímo ne). Od rána chlastá, je sprostý a v necelých 40 vypadá na 60. Mamka se strašně horší, taky začíná dost pít (nevím jak často, ale když přijedu na 3 dny, tak každý večer jde do hospody). Sama říkala, že ví, že je to buran a nechutný, ale že ji už stejně nikdo nebude chtít, tak co. Je mi z toho hrozně :(. Babička ho nesnese a je nešťastná, s kým se to mamka tahá. Příbuzní, co ho neznají, ho pozvali k sobě, až za nimi pojedeme o svátcích, řekla jsem jasně, že pokud pojede, tak beru první vlak do Prahy. Cítím se hrozně sama. Nikdy jsme neměli v rodině dobré vztahy a nejlepší vzpomínky z dětství mám na cizí lidi. Ale aspoň ty Vánoce by měly být o pohodě a s tím, koho máme rádi :(.

Je mi tě velmi líto :( Chápu, že nechceš být na ŠD sama.
A co ta babička?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 20:29

Babička bydlí tady (dvougenerační dům), ale je celý den v práci a večer chodí brzy spát (i tak jsem u ní byla celou dobu, co přišla z práce). Zítra jestli to takhle bude vypadat, tak budu asi s ní, ale když zase půjde spát brzy, tak stejně zase budu sama. S ní jsem dřív neměla vztahy vůbec dobré, ale teď (hlavně jak mamka chytila „druhou mízu“), tak je to lepší.
Navíc se cítím jako nevděčnice, protože mám přece mamku relativně zdravou a hlavně živou. Kamarád teď má vážně nemocnou maminku, tak o to je to horší pocit :,(

 
Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 6 inzerátů 23.12.16 20:29

Hele, být sama není tak děsný, nakup dobrůtky, nachystej pěkné filmy a knížky, jdi si zaběhat a do bazénu a pak se sval a užívej! A běž rozdat dárky do útulku/azyláku/bez­domovcům na nádraží, připomene ti to, jak jsi na tom dobře :* :srdce:
A na rodinu se vykašli, si nezaslouží, aby ses kvůli nim trápila.

 
blabla123 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 20:30

A co jet k babičce, nebo do Prahy?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 20:31

Mamka mě ráda má, ale prostě chytila nějakou tu druhou mízu nebo nevím. Celý život se starala sama o mě a bráchu a teď jsme oba z baráku, tak asi si řekla, že dožene, o co přišla. Kdybych na Štědrý den odjela, to by se jí snad zlomilo srdce a možná by se ještě zhoršila.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.16 20:34

@Ostružka @blabla123 Bohužel je tohle díra největší, tady žádné nádraží, útulky ani nic není. Do Prahy se kvůli tomu taky nedostanu a jak jsem psala, mamka by to nesla určitě dost těžce a možná by začala dělat ještě větší blbosti :(. Babička tu bydlí s ní, ale dneska byla v práci a chodí brzy spát (na Štědrý den prakticky hned po dárcích).

 
ka2ka
Extra třída :D 12935 příspěvků 1 inzerát 23.12.16 20:35

Jela bych zpátky do Prahy koupila si něco dobrého a udělala si pěkný večer u pohádek a jestli máš kamarádku můžeš si s ní popovídat

 
Ostružka
Ukecaná baba ;) 1427 příspěvků 6 inzerátů 23.12.16 20:36
@Anonymní píše:
@Ostružka @blabla123 Bohužel je tohle díra největší, tady žádné nádraží, útulky ani nic není. Do Prahy se kvůli tomu taky nedostanu a jak jsem psala, mamka by to nesla určitě dost těžce a možná by začala dělat ještě větší blbosti :(. Babička tu bydlí s ní, ale dneska byla v práci a chodí brzy spát (na Štědrý den prakticky hned po dárcích).

aha, no tak potom to jistí svižná procházka večerním okolím, dobrůtky a filmy/knížky. Neboj, to dáš, jen se oprosti od toho pocitu, že na vánoce všichni musí být spolu. Bohužel to prostě ne vždy vyjde a i tak si lze užít.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >