Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Soudit nebudu, podle me Ti ji udělají (osobní zkušenost teda nemam). Připadne je mozne dat dítě k adopci. Pote se přimlouvám minimalne za tělísko nebo ještě lépe sterilizaci. Oddechnes si nejenom ty, ale i tvůj gynekolog. Pohádka o zodpovědnosti a tabletách už je trapna, tu, prosim, rovnou vynech. Žena, která bere tablety, snad ví, že nemá žádné plodne dny.
Já to chápu spíš tak,že selhal kondom i tableta po. Což se může stát. Takže pro příště bych volila něco spolehlivějšího, kombinaci
Myslím že ti to udělají,znám bohužel dost holek, které měly několik revizí v roce ( tedy ne umělý potrat,ale spontánní nebo zamlklé) a ono je to podobné. Čím dřív tím líp.
@rozand píše:![]()
Ber to jako přirozenou selekci. Něco se holt rozmnožovat nemá. Ty děti za to sice nemůžou, ale příroda je kruta (a když ne příroda, tak lidé sami).
@andelka83 Revize po zamlklém těhotenství je něco jiného, tady jde o zdravotní indikaci. U umělého přerušení těhotenství/interrupce není možné častější provedení než po půl roce. Výjimku mají ženy, co už mají dvě děti, je jim více než 35 let nebo došlo k otěhotnění v důsledku trestného činu.
@Tvoja125 tak 27.8. lhůta uplyne, tak si myslím, že nebude problém
@stinga dakujem. Aj tak este počkám. Ciarka na teste slabne.
Tabletka PO asi selhala proto, že sis jí vzala špatně, viz předchozí diskuze, a asi sis dělala i špatně ovu testy.
No nic, soudit nebudu. Kolik ti je? Můžeš dát dítě k adopci … Jinak tělísko, sterilizace …
@Obeli tabletku som vzala 3 dni po styku. Ellaone -urcena do 5 dni. Mam 33 rokov, nie som dieta. Mali sme kondóm. Praskol. Tabletka oddialuje ovulaciu, alebo zabraňuje uhniezdeniu, alebo… Nezaberie. Neviem ako inac som ju mala užiť.
@Tvoja125 čím dřív, tím líp. Myslím, že si vzít tyto tabletky tak do dvou dnů (i když jsou do 5dnů), pak účinnost klesá.
@Tvoja125 Tak to opravdu moc nevypadá na prosperující těhotenství. Možná si tělo poradí samo.
@s.y.p.t.a píše:
@andelka83 Revize po zamlklém těhotenství je něco jiného, tady jde o zdravotní indikaci. U umělého přerušení těhotenství/interrupce není možné častější provedení než po půl roce. Výjimku mají ženy, co už mají dvě děti, je jim více než 35 let nebo došlo k otěhotnění v důsledku trestného činu.
Aha. Myslela jsem že je to reálně podobné. Tedy z fyzického hlediska. Každopádně půl roku to bude za pár dní.
@Tvoja125 kamarádce se stalo to samé, naštěstí tableta asi zabrala,vzala ji hned druhý den. Znám spoustu lidí co se chrání jen kondomem. Bohužel není 100%.
Tolik naděje a zůstal jen smutek?
Sdílejte své pocity, vypište se z trápení nebo načerpejte útěchu v deníčkách s podobnou zkušeností.