Úřad práce a dohoda?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 20:42
Úřad práce a dohoda?

Dobrý večer, jde být součastně na UP a pracovat na dohodu o pracovní činnosti? Dekuji

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11713 příspěvků 27.12.18 20:45

Jde ale jen do určité částky přivýdělku…

vejilka
Kelišová 5084 příspěvků 27.12.18 20:59
@Kriss Tina píše:
Jde ale jen do určité částky přivýdělku…

Nevíš do jaké? Já se také dnes dozvěděla, že je to jinak na UP. Já mám brigádu k rodičáku, necelé 3000 měsíčně a chci si ten přivýdělek držet co nejdéle. V srpnu mi končí rodičák a nevím, zda budu moct hned nastoupit na HPP, kvůli nemocnosti dítěte

Kriss Tina
Extra třída :D 11713 příspěvků 27.12.18 21:03

@vejilka nevím jak je to teď, před pár lety když jsem byla na UP to bylo do 4000kc. Na tom UP chceš být kuli pobírání podpory při tom přivýdělku?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67501 příspěvků 27.12.18 21:08

@vejilka Je to polovina minimalni mzdy, ale nesmi to byt na DPP.

vejilka
Kelišová 5084 příspěvků 27.12.18 21:12
@Kriss Tina píše:
@vejilka nevím jak je to teď, před pár lety když jsem byla na UP to bylo do 4000kc. Na tom UP chceš být kuli pobírání podpory při tom přivýdělku?

Ne, já bych na dávky žádné nedosáhla ani. Ale jde mi o to zdravotní. Taky jsem si chtěla přes UP najít nějaký kurz. Tak nevím, jak to bude. Přinejhorším jsem smířená, že si to zdravotní budu platit.

Kriss Tina
Extra třída :D 11713 příspěvků 27.12.18 21:14

@vejilka pokud máš dítě, tak se prostě nahlas na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let a zdravotní za tebe platí stát, nebo si roztáhni rodičák (pokud teda malé nebudou v tom srpnu už 4).

vejilka
Kelišová 5084 příspěvků 27.12.18 21:17
@Kriss Tina píše:
@vejilka pokud máš dítě, tak se prostě nahlas na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let a zdravotní za tebe platí stát, nebo si roztáhni rodičák (pokud teda malé nebudou v tom srpnu už 4).

Rodičák už jsem si navýšila. Jako osoba pečující do 7 let ale zas jsou jisté nevýhody, že může pobýt max 4 hodiny ve školce a tak ne?

Kriss Tina
Extra třída :D 11713 příspěvků 27.12.18 21:20

@vejilka tak ono máš všude něco, kdyz pudeš na UP budeš zas muset běhat na schůzky a pohovory. To za 3000kc měsíčně pracuješ víc jak 4h denně?

vejilka
Kelišová 5084 příspěvků 27.12.18 21:31
@Kriss Tina píše:
@vejilka tak ono máš všude něco, kdyz pudeš na UP budeš zas muset běhat na schůzky a pohovory. To za 3000kc měsíčně pracuješ víc jak 4h denně?

Nee to ne. Dělá mi to tak 2 dny v měsíci pár hodin. Dítě nechávám spát ve školce, jelikož u nás je to složitější. Do školky dojíždíme a syn mi ještě stále po obědě chodí spát. A mám vyzkoušeno, že když ho vezmu po o, tak má totálně přehozený režim, pak usne, pak musím nasilím budit a jde spát pozdě večer. Já si momentálně ani nemohu nechat dát poloviční úvazek, i když bych moc ráda. Uvidíme, co bude v létě. Ale s manželem spíš počítáme, že budu zatím doma. Já se spíš tajně modlim, aby už byl další rok v pohodě. Spíš si nejspíš zdravotní budu platit. Pak musím stejně nejspíš vyřešit nějak i sociální. Záleží, jak dlouho budu doma :(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67501 příspěvků 27.12.18 21:39

@vejilka Jojo, tam je omezeni na 4 hodiny.

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 27.12.18 21:41

Já dělala brigádu na DPP, skončil mi student, tak jsem se chtěla zaregistrovat na ÚP a nezaregistrovali mě, od července 2017 nesmíte mít DPP a současně být na úřadu. Takže z mého výdělku +- 3000 jsem musela posílat 1647, nebo kolik je pojištění, zdravotce :lol:

Fazulina
Závislačka 4683 příspěvků 27.12.18 23:56
@Kriss Tina píše:
@vejilka tak ono máš všude něco, kdyz pudeš na UP budeš zas muset běhat na schůzky a pohovory. To za 3000kc měsíčně pracuješ víc jak 4h denně?

To záleží. Já jsem na ÚP byla registrovaná asi 4 měsíce a za tu dobu jsem tam byla 2× a na pohovor mě nikdy nikam neposlali. Samozřejmě jsem chodila na pohovory, ale co jsem si našla sama. Mě nikdy ÚP žádnou práci nedohodil. Akorát mi emailem chodily zcela nerelevantni nabídky :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.18 03:18

@Kriss Tina a když bych chtěla rekvalifikaci si udělat od UP,tak by mi ji zaplatili, když bych byla na DPC,a mela výdělek větší než polovinu minimální mzdy?když by mi třeba pozastavili dávky,jde mu i to,abych si tu rekvalifikaci mohla udělat,když mi ji už schválili.

Fazulina
Závislačka 4683 příspěvků 28.12.18 08:27
@Anonymní píše:
@Kriss Tina a když bych chtěla rekvalifikaci si udělat od UP,tak by mi ji zaplatili, když bych byla na DPC,a mela výdělek větší než polovinu minimální mzdy?když by mi třeba pozastavili dávky,jde mu i to,abych si tu rekvalifikaci mohla udělat,když mi ji už schválili.

Nejlíp si tam přímo zavolat a zeptat se.

Váš příspěvek
Reklama