Uražené dítě 5 let - jak na něj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bella13
Kecalka 259 příspěvků 09.04.19 10:06
uražené dítě 5 let - jak na něj

Ahoj, potřebovala bych poradit, jak byste se v dané situaci zachovali vy. Mám tři dcery - dvojčata (5 let) a mladší (3 roky). Jedno z dvojčat se dnes při cestě do školky urazilo a to tak, že se mnou celou cestu nemluvila a odešla i do školky bez rozloučení. Počáteční důvod byl ten, že jsem ji několikrát zopakovala ať už se obléká, že odcházíme - úplná malichernost, kterou řešíme každý den. Pak protože se loudala a naschvál šla krok sun krok, tak jsem jí nedala ruku a vzala ty dvě druhé, že už musíme jít. A v ten moment už se šprajcla, fňukala a nemluvila. Cestou jsem jí dala asi dvě příležitosti se o tom pobavit (že když něco chce, tak mi to musí říct, že z fňukání nepoznám co chce a že mne mrzí, že se mnou nemluví apod., naposledy ve školce a na to hodila držku a beze slova odešla). A teď - mám to odpoledne beze slova přejít (to se mi moc nechce, protože mě svým chováním opravdu rozzlobila a mrzí mne to), nebo to probírat a když tak jak? Nebo jsem měla už ráno reagovat jinak? Je to blbost, ale stále se mi honí hlavou. Díky za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 5946 příspěvků 3 inzeráty 09.04.19 10:09

já už bych to odpoledne nerozpitvávala, i dítě má nárok na své rozladění

pikola
Generální žvanilka 20510 příspěvků 09.04.19 10:11

Uvidíš odpoledne jak na tom bude a jestli k tom třeba bude ochotná o tom mluvit. U nás jsou rána tak všelijaké, někdy mi taky odmítne dát při odchodu pusu protože nevím co je zrovna za problém a odpoledne úplně v pohodě.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 09.04.19 10:16

Neřešila bych, za toho půl dne bude mít tolik vjemů že to u ní ztratí důležitost.

arinecka
Kelišová 5889 příspěvků 09.04.19 10:17

@Bella13 Tak pokud by to nepraktikovala pokaždé když se jí něco nelíbí, tak bych to neřešila, každý může mít blbý den, i malé dítě :lol:

unuděná
Kelišová 7045 příspěvků 09.04.19 10:27

Myslím, že ona už odpoledne na trucování dávno nebude mít náladu, takže bych to už nekomentovala. Už jsi jí to vysvětlila, proč do toho víc zabředávat. Nemůže být každý den zalitý sluncem ;)
Pokud by se to opakovalo nějak častěji, osobně bych jí nastavila zrcadlo, aby viděla, jak je nepříjemné, když se někdo takhle šprajcne ;)

Bella13
Kecalka 259 příspěvků 09.04.19 10:44

Je mi jasné, že ona už o tom odpoledne nebude mít ani šajna. Na druhou stranu to že přestává mluvit a uráží se (i když ne v takovéto míře), když není po jejím to se stává. Nevím jak jí vysvětlit, že „ne“ není odpověď, že se musí vyjádřit konkrétněji, abychom se mohli dohodnout na kompromisu. Nebo jestli je na to ještě malá?

unuděná
Kelišová 7045 příspěvků 09.04.19 10:49

@Bella13 Myslím, že na to malá není a právě se začíná projevovat její povaha :nevim: Tohle je podle mě do velké míry povahový rys (manžel k tomu má přes veškerou snahu taky tendence, takže vím, o čem mluvím :mrgreen: ). Já bych jí vysvětlila, že pokud nebude reagovat a bude nafouknutá, tak ničeho nedosáhne a že třeba jednou budeš zase nafouknutá ty, protože …(doplň dle kontextu třeba „si neuklidila hračky“) a jak by se jí to líbilo, kdyby ses s ní nebavila? Zároveň jí ale nech v tomhle stavu klid, pokud po ní nechceš něco fakt důležitého, tak jí raději ignoruj a nehuč pořád do ní stylem „ale Aničko, musíš mluvit, abysme se dohodli na kompromisu“ ;)

sediza
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 09.04.19 11:15

A jak byste se cítila Vy, kdyby Vám manžel nechtěl cestou do kina dát ruku, protoze jste byla moc pomala při výběru vhodného outfitu, a teď jdete o chvíli později. Podle mě je v pořádku, že jste se jí snazila popohánět, ale dání ruky je projev lásky, kontaktu a vy jste jí to odepřela a upřednostnila další 2 děti. Citově jste jí vydírala v tu chvíki. Ano, díte je dítě, ale mělo by cítit, že ho máte ráda, i když se zlobíte. V tu chvílk jste se prostě chovala jako dítě Vy. Vaše holčička Vám jenom nastavila zrcadlo.

Bella13
Kecalka 259 příspěvků 09.04.19 11:34

@sediza
Ne zcela, vždy jim říkám, že je mám ráda i když se mi nelibí to a to.. A podávání ruky je u nás takový každodenní ranní boj (tři děti a dvě ruce) s tím, že kdo dřív přijde, ten dřív bere a u každé lampy se střídají. A podle mne když zlobí, tak ji nemůžu ještě upřednostit před těmi, které dělají to co mají, ale třeba to dělám špatně. Ono ještě v tom figuruje druhé dvojče. Druhá se mne totiž pustila, aby se první mohla chytnout a nefňukala, ale chtěla jít za ruku alespoň s ní (že uděláme řetěz) a zase to bylo špatně.

Bella13
Kecalka 259 příspěvků 09.04.19 11:34
Bella13
Kecalka 259 příspěvků 09.04.19 11:36

@unuděná
je pravda, že k tomu hučení mám sklony, tak se zkusím krotit. Ale s nastavováním zrcadla to bude horší, protože mi to „kazí“ druhé dvojče se slovy " maminko, tak se na ni nezlob já to za ní udělám", „maminko můžu jí dát svůj bonbón aby ji to nebylo líto“ ale vše je pouze jednosměrné, ona jí to nikdy nevrátí, když se situace obrátí. je to takový sobeček.

unuděná
Kelišová 7045 příspěvků 09.04.19 11:41

@Bella13 To je prdelka, to dvojče :hug: O to větší škoda, že zmíněná dcera je zjevně pěknej paličák, neboli pařez, jak my říkáme ;) Zkus se s ní domluvit, že pokud chce trucovat, ať si jde do pokojíku, že tam jí necháte být (všichni), je možné, že pak to pro ní tak zajímavé nebude. Kde nejsou diváci, není divadlo ;) Samozřejmě jsou situace, kdy to nejde (viz. cesta do školky), tak jí vážně spíš ignoruj. Manžel mi vždycky říká, že čím víc na něj tlačím, ať něco řekne, tím se víc blokne.

cverunka
Závislačka 2883 příspěvků 09.04.19 12:10

Já už bych to nijak významně nepitvala. Možná bych je ve vtipu prohodila, zda už se odfučela…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16094 příspěvků 09.04.19 13:21

@Bella13 smankote, co děláš mezi tím ty? Jsi v práci, lítáš z jednání na jednání, stěží sníš oběd, pak letíš do školky…? By ti to prospělo, aby jsi neřešila malichernosti z rána ještě odpoledne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama