Reklama

Ušaté miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.05.11 11:50
Ušaté miminko

Naší holčičce začínají odstávat uši :-( Po porodu to měla OK, ale teď ve dvou měsících je to znát a bojím se, aby se to nezhoršovalo. Občas se jí ouško sroluje dopředu při spaní na boku, ale už to víc kontroluju. Myslíte že by pomohlo, kdybych jí dávala čepičku, nebo nějakou čelenku přes ouška, aby se to tak nezhoršovalo? A kdyby ne, kdy může jít dítě na plastiku a kolik to dnes stojí? (Šla by, kdyby sama chtěla, nutit ji nebudu) Slyšela jsem, že s ušima až v patnácti, což je blbé, děti dokážou být zlé, nechci aby se jí třeba ve školce posmívaly.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 19.05.11 11:52

tak naše mája má hodně odstáté uši po dědečkovi, ale nikdy jsem to neřešila, nosí ofinu a dlouhé vlásky.

weendulka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 19.05.11 11:57

Ahojky, tak taky máme malého ušáčka ( po dědečkovi) ale zatím to neřeším. Mě se tak líbí a příjde mi to roztomiloučký :huban: Samozřejmě až příjde nešťastný ze školky nebo ze školy, že se mu děti smějou, tak to budu řešit. Ale dřív ne.
No já zase četla (ale už nevím kde :nevim: ) že se plastika dělá jen do patnácti, pak už ne. Tak nevím :nevim:

Sluníčko28
Kelišová 7118 příspěvků 19.05.11 11:58

Nevím to přesně, ale ouška se přišívají již malým dětem. Nevím, v kolika letech je to ideální, protože je možnost, že se ouška ještě časem trochu přichýlí k hlavě. Kamarádka (je jí 30 let) má od mala taky přišité uši. Její syn rok a půl starý má odstáté po ní a taky mu je chce dát přišít než půjde do školky kvůli ostatním dětem.

Banny
Závislačka 3401 příspěvků 19.05.11 12:01
Gina108 píše:
Naší holčičce začínají odstávat uši :-( Po porodu to měla OK, ale teď ve dvou měsících je to znát a bojím se, aby se to nezhoršovalo. Občas se jí ouško sroluje dopředu při spaní na boku, ale už to víc kontroluju. Myslíte že by pomohlo, kdybych jí dávala čepičku, nebo nějakou čelenku přes ouška, aby se to tak nezhoršovalo? A kdyby ne, kdy může jít dítě na plastiku a kolik to dnes stojí? (Šla by, kdyby sama chtěla, nutit ji nebudu) Slyšela jsem, že s ušima až v patnácti, což je blbé, děti dokážou být zlé, nechci aby se jí třeba ve školce posmívaly.

Ahoj, já jsem taky ušatá, ve školce a ve škole mi neřekli jinak než ušoune nebo ušoplesku. Ted se mi i občas přítel ze srandy směje, že mám plachťáky :pocitac:
Já bych teda byla mamce vděčná, kdyby mě dala v dětství na plastiku :palec:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 19.05.11 12:06

Syn to má stejně, měl ouška připláclé k hlavě a začli mu odstávat, teď jsou mu 2r, jeden čas mu muž říkal „Ušáku“ :twisted: Ale má to podle mě celkem v normě.

Ušní boltec se prý k hlavě staví tak, aby co nejefektivněji zachycoval zvuky vzhledem k tvaru zvukovodu (každý ho máme trochu jinak), takže příroda myslela na efektivitu, ale na estetiku už moc ne :roll:

Někde jsem četla, že se to snad může řešit do 5let přes pojišťovnu :nevim: Čepičky a čelenky podle mě nemají moc význam. Teď bych to moc neřešila, spíš tak v těch 3letech uvidíš, jak bude holčička vlasatá, jak moc budou ouška odstávat a tak.

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 19.05.11 12:10

Tiež by som to urobila, keby malej odstávali uši, našťastie toto neriešime. Informovala by som sa asi u pediatra :?: :think: Nedávno som videla holčičku, ktorej neskutočne odstávali uši a ešte na nich mala nastrelené naušničky, prišlo mi, že jej to ešte viac zvýraznilo. Chudák holka :roll: Deti vedia byť hrozne zlé :-?

hofka
Extra třída :D 14976 příspěvků 19.05.11 12:10

To chce toto … http://www.kinobox.cz/…erie/plakaty#6583 :-)))

TAPTINKA
Kecalka 411 příspěvků 19.05.11 12:10

Do 11let na pojišťovnu, pak kdykoliv, ale za své ;) Toliko info 3r zpět.

Známá dávala dceru, vyšlo jim to den před 11narozeninama :) Říkala že lituje že jí nedala jako malinkou, ušetřila by jí trápení. Holka se i teď stydí ukazovat fotky z dětsví..

Šla v době kdy chodila do školy, maminka promluvila s paní učitelkou, ta to ve třídě řekla - že je xy moc statečná že jde na operaci - a děti jí i zatleskaly a byla rázem za hvězdu, nikdo se jí neposmíval :potlesk:

Příspěvek upraven 19.05.11 v 13:52

Neprihlasena Jaruna 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.11 12:20

Cepice a celenky urcite nepomuzou,ale jdi k dr a zeptej se na tu plastiku.Ja mam odstale usi a nikdo se mi nikdy nesmal,kluk je ma po me a neprijde mi to nijak hrozne,nesmi stat teda zady k slunicku :lol: .
Ale je mi jasny,ze ty mas holcicku,ze to bude asi jine no.

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 19.05.11 12:24

Chodí se kolem šestého roku věku (chrupavka je už vyzrálá, ale ještě stále měkká), bezplatně, po dohodě a na doporučení lékaře. Kamarádka nechávala dcerce plastiku dělat. Manžel byl proti, říkal ať si to malá v 18 rozhodne sama, ale přesvědčila ho. Děti jsou fakt kruté a zbytečně by měla mindráky.
Spolužačka si nechala dělat plastiku na ZŠ tuším 7.-8.třída a taky v pohodě.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.05.11 12:25

Děkuji, to jste mne uklidnily :kytka: , budu to řešit až bude větší. Jen jsem nechtěla něco teď zanedbat.

Petttruše
Extra třída :D 10085 příspěvků 19.05.11 13:04
Gina108 píše:
Děkuji, to jste mne uklidnily :kytka: , budu to řešit až bude větší. Jen jsem nechtěla něco teď zanedbat.

ahoj,

naší malé odstávají trošku špičky uší a vypadá srandovně, rozotmile :mrgreen: při nejhorším to lze řešit přes pojištovnu, která hradí zákrok k „přilepení“ uší myslím že cce do dvou let dítěte :think:
ale třeba se to spraví, u malé už to není taky tak vidět :palec: :mavam:

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 19.05.11 13:36

Doktorka nám říkala, že se to má řešit než dítě jde do školy (kvůli ostatním dětem právě :-( ) a taky z toho důvodu, že po přišití boltců se musí nosit snad tři dny nějaká čepička či co, tak aby si to nesundavalo dítě a chápalo, proč to je.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 19.05.11 13:44

My máme obě děti ušaté, ale neřešíme to. Na operaci se dá určitě po domluvě i dřív, jeden chlapeček z manželovy rodiny operaci má, poznala jsem ho v cca 10 letech a už měl ouško přišité. Vůbec se tím nestresuj, ono ještě jak poroste, budou se měnit proporce obličeje, bude mít delší vlásky… Čelenka nebo čepička podle mě nepomůže.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >