Usínání během krmení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eliae
Povídálka 18 příspěvků 25.04.19 10:15
Usinani behem krmeni

Ahoj, mame doma cca. dvoutydenni miminko, ale mame takovy problem. Mala se nam klasicky probudi a rve s tim, ze ma hlad, ale jakmile ji dam lahvicku, tak si treba dvakrat cucne a uz zacne usinat, za dalsi tri potahnuti uz spi natvrdo a neni ji mozny probudit, aby pokracovala v piti. A samozrejme, jakmile ji polozim do postylky, okamzite se probudi a zacne rvat, ze chce jist, tak ji vyndam a cely postup se opakuje. Nejaky typ, jak ji udrzet pri vedomi? Klasicke postupy jakk treba hlazeni po bradicce vubec nevnima…

Reakce:
suzka1
Kecalka 208 příspěvků 25.04.19 10:23

Zkus ji zacpat na sekundu nosik. Nebo ji zatahat po nozicce, nebo sahat na ouska. Proste ji drobet „provokovat“ na mistech, kde je citliva. Nebo na ni mluvit, pivat. Ja mam kluky na kojicim polstare a kdyz mi hned ze zacatku usinaji, tak drobet tim polstarem zatresu a hladim je po hlavicce..

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 25.04.19 10:27

Holt musíš budit, taky jsem syna stipala do brady a dal to ;)

Bubla_Bučková
Kelišová 6349 příspěvků 25.04.19 10:28

Podložit postýlku a krmit v ní nebo dát dudlík.

iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 25.04.19 11:00

Malá má 4 měsíce a při nočním krmení to dělá taky pořád :D Tak jakmile vidim, že přestala tahat, tak ji zmáčknu škraně a „tahám“ za ni :lol: Ona v polospánku polyká. Naštěstí to už omezila jen na noc, to dvoutýdenní na to asi musí teprve přijít no. Držím palce!

Netopirek
Echt Kelišová 9298 příspěvků 25.04.19 11:01

Já štípala (lehce) do tváři a brady

Uživatel je onlineSmarcie
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 25.04.19 11:10

A nenapadlo vas, ze chce byt proste s vami?? :zed:

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 52800 příspěvků 25.04.19 11:45

@Smarcie a co to s tím má společného?? má jí u sebe na krmení a mimčo usíná…

Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 25.04.19 11:55

@Petra Z usina, protoze citi pritomnost maminky. Kdyz ji da do postylky, tak breci…Staci se nad tim trochu zamyslet ;)

Příspěvek upraven 25.04.19 v 12:14

Aduš8
Závislačka 4493 příspěvků 25.04.19 11:57

Mně porodní asistentka radila v takovém případě mimi přebalit. U nás to tedy zabíralo.

Aduš8
Závislačka 4493 příspěvků 25.04.19 11:58

@Eliae ale je pravda, jestli nepláče spíš proto, že nechce být v postýlce, ale u maminky v náručí…

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 52800 příspěvků 25.04.19 12:53

@Smarcie no já to chápu…ale jak jí to teda pomůže v tom, že potřebuje to mimčo nakrmit…
já vím, že u maminky je mu nejlíp a usíná…ale dotaz zněl, jak ho nakrmit, když právě spí a dost tvrdě

Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 25.04.19 12:58

@Petra Z kdyby mela hlad, tak se nakrmi. Nejspise hlad nemá a jen pláče kvuli přítomnosti maminky…

Eliae
Povídálka 18 příspěvků 25.04.19 17:21

No, tohle jsme vse zkouseli, tahat za nozicku, ucpavat nosik, poplacavat po tvarickach, simrat na brade, brat lahvicku… Max se zavrti nebo knikne, ale nevzbudi se… To prebalovani jediny malinko zabere, v tom smyslu, ze po nem zase dvakrat potahne atd., to uz zname… Kdyby to delala obcas, tak to neresim, ale je to opravdu pri kazdym krmeni, takhle nam nepribere nikdy… :( A o tom, ze nam pak kvuli tomu usinani ani nekrkne a pak ji bud boli brisko, skyta a nebo rovnou ublinkava, ani nemluvim :,(

iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 25.04.19 20:30

@Eliae Malá ( tehdy 6 dnů) mi nechtěla pít, hubla, měla silnou žloutenku a byla na UM. Sestra na dětském viděla, jak se trápím (naše propuštění vázlo na ml, které by během noci vypila, ráno při vážení se mělo rozhodnout). Tak mi řekla, že můžu odejít, pokud to nechci vidět - chtěla jsem - takže jí prostě zmáčkla škraničky a tu lahvičku jí tam nacpala - a pak se jí ji snažila jakoby sebrat a tím malou nutila, i když byla v polospánku, sát. Může to působit morbidně, ale pomohlo nám to :palec: Malá měla do rána bilirubin v pořádku a prý až nečekaný přírůstek hmotnosti (ten jsem drhla z autosedačky ještě dva dny :D )

Váš příspěvek
Reklama