Uspávání téměř ročního dítěte

38
17.11.20 19:39

uspávání téměř ročního dítěte

Ahoj mamky,
prosím o sdílení zkušeností, ověřených technik a taktik. :mrgreen: Věc se má tak, mám téměř roční dcerku, je dlouhá jak týden před výplatou a váží téměř 9 kilo. Techniky uspávání se u nás tak nějak vyvíjí podle potřeby a rozpoložení, ale po vypití mléka se malá opře hlavou o rameno a musím s ní chodit dokud neusne. Někdy je to otázka i dvou-tří minut, ale jsou dny, kdy se to protáhne i na hodinu. Jen bych rovnou uvedla na pravou míru, že to neberu jako břímě nebo že to nechci dělat, uspávám ji ráda a kdyby moje tělesné proporce a síla dovolili, tak bych uspávala pro mě za mě do tří let, ale jsem postavově taky jak malé dítě a už na to nošení nemám kapacity. 8o :mrgreen:
Hledám zkušenosti maminek, které taky uspávaly na rukou, houpáním a přešly na nějakou míň fyzicky náročnou techniku. Spí semnou v posteli, ale je to docela divočák a i když hodinku před spaním vykoupu, namasíruju a snažím se ji sklidnit, tak pokud ji nehodím na rameno a „neuchodím“ ji ke spaní, tak si v posteli bude hrát a blbnout ani drobné násilí nic nevyřeší.
Nemáte nějaký tip. zkušenost, co například fungovalo u vás? Zkoušela jsem i šátek, ale je fakt hrozně živá a už se pomalu ani nenechá navázat.
Budu ráda za každou radu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
549
17.11.20 19:45

Resila jsem podobny problem. Uspavala jsem jen u kojeni a kdyz jsem po 21 mesicich prestala najednou jsem si prisla naprosto nemozna. Nemel nikdy flasku, nemel dudlik.. Bojuju s tim doted, treba pres den nikdy neuspim v posteli, nikdy ani kdyz je unavanej, ze temer nevidi. Takze jsou mu ted dva a pres den uz nespi. V sedm jdeme do postele, snazim se ho v ni udrzet a vypravim co budeme delat na vanoce, nekdy pohadky.. Docela na nej funguje hlas, takze kdyz me zacne vnimat usne u toho. Musi byt tma. Nekdy uspim za tri minuty jindy za tri hodiny. Ale aspon u toho muzu lezet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
17.11.20 20:10

@krispyna Jojo, taky jsem si tak v hlavě zformovala představu, že se zkusím kousnout a prostě každý večer s ní zalehnu a vydržím s vedle ní ležet, budu ji pokládat, hladit a vykládat dokud neusne. Pokud bude první večer úspěsný, i kdyby po několika hodinách, tak to beru jako signál, že na to nejdu úplně špatně. :lol: Je mi jasné, že z toho časem vyroste a budu ráda vzpomínat, kdy chtěla být jenom semnou, tak se snažím z těch společných chvilek vytřískat maximum a vůbec nemám myšlenky na nějaké vyplakávání nebo podobné řešení, které je mi jen při představě proti srsti. Ale ráda bych si to nějak usnadnila. Přes den usne do minuty při houpání v kočárku, ale když bych ji chtěla přenést do postele, tak by byla do vteřiny vzhůru :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
17.11.20 20:21

Ja jsem preucovala trochu mladsi dite, ale zacala jsem spankem pres den. Prislo mi to pro dite lepsi, nez nabouravat neco, co melo vecer navodit klid, pohodu a spanek na „celou“ noc. Kdyz si dite dostatecne zazilo zmenu pres den, zacala zmena i vecer. To uz ale slo celkem hladce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
17.11.20 22:44

Píšeš o šátku, mně se osvědčilo nosítko. Z něj spící dítě i líp vyndám a přesunu do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
17.11.20 22:57

Dlouho jsem dceru uspavala v nosítku a pak jen prendala do postele. Okolo toho roku jsem si ale začala říkat, že už je na takové uspavani velká, navíc už se dny kratily, nebylo tak dlouho světlo, tak jsem si s ni jeden večer zkusila lehnout do postele a od té doby, už asi čtyři měsíce, usina vedle mě v posteli (u prsa). Někdy to trvá dlouho, ale nijak zvlášť mi to většinou nevadi, poslouchám podcasty nebo na co mám náladu a odpocivam s ni :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
18.11.20 08:00

@PepiKo právě, taky jsem si říkala, že už by možná bylo na čase zrušit uspávání jako takové úplně a přejít na uspávání v posteli. Asi tomu zkusím dát šanci, na všechno se večer vyprdnu a budu prostě ležet s ní, dokud neusne. :srdce: možná když ji naliju mlíkem a budu ji přemlouvat dostatečně dlouho a vytrvale, tak to klapne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
18.11.20 13:29

@Z4KL3TA asi dva dny trochu pofňukávala, když jsem ji furt pokládala a ona třeba chtěla skákat na posteli :lol: ale pak ji to přešlo, pochopila, že má ležet… někdy není tak unavená, tak si třeba sedá atd., tak ji někdy nechám, pak polozim… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama