Uspávání u prsu a konec kojení

21.5.20 09:08

Uspavani u prsu a konec kojeni

Zdravim, mam dotaz na holky, ktere uspavaji deti u prsu, jak jste situaci resily, kdyz jste se rozhodly prestat kojit? Taky me napada, jak to delat v noci, mala se strasne toci a leze (9 mesicu, rostou ji zoubky, chodi kolem nabytku, hodne si povida) a castokrat ji to i vzbudi, tak dam prso a usne, ale jak to udelat, kdyz chci prestat kojit (prso uz ji nechci davat ani na cucani). Hlazeni, uklidnovani na ni zabira spis sporadicky.
Diky za vase zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22500
21.5.20 09:12

Nejdřív jsem dítě naučila, že se u prsu neusíná. Nakojila jsem a položila do postýlky. Když si to sedlo, tak jsem přestala kojit úplně. Jen jsem to udělala až v době, kdy se mi přestala v noci budit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.20 09:19
@Janli píše:
Nejdřív jsem dítě naučila, že se u prsu neusíná. Nakojila jsem a položila do postýlky. Když si to sedlo, tak jsem přestala kojit úplně. Jen jsem to udělala až v době, kdy se mi přestala v noci budit.

Na to uz je u nas pozde, mala vi, ze u prsu se prave usina nejlip:) a polozeni do postylky taky u nas nefunguje, spi u nas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22500
21.5.20 09:24
@Katerinakaterina.k. píše:
Na to uz je u nas pozde, mala vi, ze u prsu se prave usina nejlip:) a polozeni do postylky taky u nas nefunguje, spi u nas.

Já jsem dítě odstavila ve dvou a půl, takže pozdě fakt není. A postýku mám přístavnou, spí defacto se mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14839
21.5.20 09:26

Odpojit od prsa a pak až se spí, naučit jiný kontakt u uspávání (to má každé dítě jinak).
Ale já jsem odstavovala až v době, kdy měly všechny zuby a normálně jedly, kolem dvou let, to je pro ně odstav celkem už přirozená věc. V 9 měsících je to brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
21.5.20 09:26

Taky jsem si říkala, jak to bude. Sice je to třetí dítě, ale první, které nechce dudlík. Tak si říkám, že bych pak event. zkusila to prso vyměnit za ten dudlík, až to u nás bude aktuální. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.20 09:28
@Lucie_Sx píše:
Odpojit od prsa a pak až se spí, naučit jiný kontakt u uspávání (to má každé dítě jinak).
Ale já jsem odstavovala až v době, kdy měly všechny zuby a normálně jedly, kolem dvou let, to je pro ně odstav celkem už přirozená věc. V 9 měsících je to brzo.

Ja chtela odstavit az v jednom roce, do dvou se mi fakt kojit nechce😅 ale aby to tak nakonec fakt nedopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
257
21.5.20 09:33

Taky uspavame u prsa a přemýšlela jsem nad tím samým. 😊 Synovi je též 9 měsíců a ještě je čas. Věřím, že za půl roku, tři čtvrtě roku uz na tom bude rozumove zase trochu jinak a půjde to snad bez větších problémů. V 9 měsících je na odstavení fakt ještě brzy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.20 09:38
@LD1 píše:
Taky uspavame u prsa a přemýšlela jsem nad tím samým. 😊 Synovi je též 9 měsíců a ještě je čas. Věřím, že za půl roku, tři čtvrtě roku uz na tom bude rozumove zase trochu jinak a půjde to snad bez větších problémů. V 9 měsících je na odstavení fakt ještě brzy…

Nerekla jsem, ze ji chci odstavit jeste dneska, takze jeste jednou- je to vyhledove:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
257
21.5.20 09:42

@Katerinakaterina.k. Já právě pořád doufám, že mu to nějak už pak vysvětlím nebo že do té doby najdu nějakou jinou metodu 🙄 😂 zatím ho pri uspávání aspoň hladim po zádech nebo poplacavam po zadečku, aby si usínání spojil i s jiným vjemem než jen s prsem… sama jsem na to zvědavá jednou no :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26354
21.5.20 09:59

Taky uspávám u prsa a malý spí s námi. Za chvíli mu bude 16 měsíců. Až se na to budí cítit a budu vědět, že nepovolim, tak chci zrušit noční kojení. Před spaním a ráno klidně budu kojit dál. Všechny děti jsem měla v posteli a obě starší se na svou postýlku naučily.
Teď neplánuju dělat nic, za 14 dní jdeme na očkování a to není vhodná doba. Co udělají prázdniny uvidíme. Spíš nám to omezí kojení přes den, což jsem chtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26354
21.5.20 10:00
Ja chtela odstavit az v jednom roce, do dvou se mi fakt kojit nechce😅 ale aby to tak nakonec fakt nedopadlo.

První dva jsem kojila 13 a 15 měsíců, tak potřetí jsem měla podobnou představu. No, houby. Počítám že budu kojit tak do 20 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.20 10:35
@LD1 píše:
@Katerinakaterina.k. Já právě pořád doufám, že mu to nějak už pak vysvětlím nebo že do té doby najdu nějakou jinou metodu 🙄 😂 zatím ho pri uspávání aspoň hladim po zádech nebo poplacavam po zadečku, aby si usínání spojil i s jiným vjemem než jen s prsem… sama jsem na to zvědavá jednou no :D

Jsem proti metode vybreceno, ale myslim, ze v tomhle pripade se tomu snad ani vyhnout neda :nevim: taky bych rvala, kdyby mi nekdo vzal neco, co mam rada :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.20 10:36
@andelka83 píše:
První dva jsem kojila 13 a 15 měsíců, tak potřetí jsem měla podobnou představu. No, houby. Počítám že budu kojit tak do 20 měsíců.

Ja cetla do 20 let, nestraste :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.5.20 10:50
@LD1 píše:
@Katerinakaterina.k. Já právě pořád doufám, že mu to nějak už pak vysvětlím nebo že do té doby najdu nějakou jinou metodu 🙄 😂 zatím ho pri uspávání aspoň hladim po zádech nebo poplacavam po zadečku, aby si usínání spojil i s jiným vjemem než jen s prsem… sama jsem na to zvědavá jednou no :D

Ja taky, nechci to lamat pres koleno, ale zajima me, jak to maji i jini😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat