Ustálení laktace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.1.22 21:03

Ustálení laktace

Ahoj holky,
mám 3 měsíční miminko. Od narození je plně kojení, nikdy jsem neměla mléka nějaký šílený přebytek a občas se stalo, že ho bylo méně a musela jsem třeba za půl hodinky kojit znovu.
Momentálně u nás však nastal šílený problém. Dřív jsem v prsu vždy měla zásobu mlicka, cítila jsem, jak je nalité, takže malý se jen přicucnul s mléko teklo. Bohužel u mě došlo k ustálení s už týden silně bojujeme. Každé kojení je pro nás boj, malý křičí, až se dusi a kucká. Mléko momentálně totiž teče po “vlnách”. První vlna se spustí během chviličky, v klidu si ji vydudá, ale na tu další musí minimálně 5 minut cucat na prázdno, aby něco začalo téct s to se mu logicky nelíbí a vzteká se… Dřív jsem neměla problém odsavackou za par minut vytáhnout 90ml teď mi trvalo půl hodiny, než jsem dostala ven 60ml, což samozřejmě chápu, že malý nezvládá a je vzteklý.
Nemá někdo radu, jak z toho ven, jak zvýšit tok :roll: :dance: už jsem z toho zoufalá a přemýšlím nad UM, jelikož se trapime oba dva..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15657
15.1.22 21:11

Nahrivej prsa před kojením a hodně pij.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
15.1.22 21:13

Kojici čaje, Caro, homeopatika. Já při spurtech a při takovýchto problémech dávala snad co 20 minut

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.22 21:16

Teče mu to furt, akorát se musí snažit a to mu vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 21:18

@hospodki Mužů se zeptat zda máš nějaká homeopatika vyzkoušené prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
1192
15.1.22 21:18

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 21:20

@JanaDaR Bohužel neteče, zkoušela jsem to odsavackou a opravdu 5 minut nic a pak až přišla další “vlna”. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
15.1.22 21:20

@X.mimi to ale nic neznamená. Odsávačka funguje jinak než „sání“ dítěte. Mléčná žláza nemá kohoutek… Může to být ovšem nezvládnutou technikou získávání mléka na straně dítěte. To pak musí čekat, až mu to nateče do pusy samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7246
15.1.22 21:27
@Anonymní píše:
@hospodki Mužů se zeptat zda máš nějaká homeopatika vyzkoušené prosím?

Ricinus communis 5CH. Dávat pozor na to číslo. Myslím ze 9ch je zas na ukončení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
15.1.22 21:32

Laktační poradkyně doporučují bylinky - pískavice řecké seno a benedikt lékařský - jsou to takové kapsle, prodávají se spolu. Podporují laktaci (mám s tím zkušenosti).
Ty „vlny“ nejsou vlny, ale prostě špatně přiložené dítě, a nebo špatně přisátá odsávačka.
Měla jsem to podobně, kdy jsem odsávala, odsávala, odsávala a nic neteklo, trošku jsem upravila odsávačku a najednou žbluňk! A měla jsem tam 60ml během chviličky.
Takže pokud bojuje, asi bych upravila polohu při kojení, nebo přisátí dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
15.1.22 22:09

@LilyJane No asi zkusím domu pozvat LP, ať se na to podívá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19921
15.1.22 23:04

Meni se zpusob produkce mleka, uz se tolik netvori do zasoby, ale spis za pochodu.

Neni to tim, ze mleko neni. Jen je k dispozici „jinak“. Zvysovat produkci nepotrebujes, bohate staci, ze prcek casto saje.

Potrebujes se hodit co nejvic do klidu a nastavit si v hlave „kojim a kojit budu“. Zadne nervy, zadne malo mlika, zadne UM, zadne trapim dite.
To co se ti deje je uplne normalni proces, kterym si oba musite projit, pokud chces v kojeni pokracovat.
Ano, je to chvili narocnejsi, nepohodlne, ale je potreba tim projit.
Stres kojeni blokuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19921
15.1.22 23:07

Jeste doplnim k tomu cucani naprazdno.
On je ted rozhozeny, ze cuca a nic. Jakmile prijde na to, „ktera bije“ (ze se zpusob toku mleka zmenil), nauci se sat tak, ze zadudla - pocka, zadudla - pocka, zadudla - pocka - a sup, pak bude mliko.
A pak mu na plne napiti bude stacit treba jenom 10-15 intenzivnich loku, aby se plne napil (uz je vetsi a za mensi dobu toho vypije vic).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat