Chci odstavit půlroční miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.1.22 15:08

Chci odstavit půlroční miminko

Zdravím chci přestat kojit. Důvod je, že si ze mě malej udělal dudlík, v noci nespí a chce být jen přisátej (spaní v jedné postely nepomáhá). Vstává co hodinu a další hodinu, někdy i dyl je přisátej na prsu. Já už jsem úplně vyždímaná. Ve dne to samé, jenom prso, prso, prso. Odmítá příkrmy, nepomáhá zabavit ho hračkama, prostě nic, spí akorát v kočárku a to taky přerušovaně, že se budí a hledá prso ale v kočárku se mi ho podaří udrncat, tak zase usne a tak pořád dokola.
Mám ale ještě staršího syna, na toho nemám vůbec čas. Jsem nevyspalá, protivná a doma nic nestíhám kvůli nekonečnému kojení.
Byli jsme u dr. zuby mu nerostou a moje mléko mu stačí, hlad nemá. Čistě si ze mě udělal dudlík.
Neodrazujte mě od toho, trvá to už 2 měsíce a já se to pořád snažím vydržet ale je to čím dál tím horší.
Nevim ale jak to udělat. Jestli mu nabízet umělé a pak dokojit, protože mi zatím (zkoušíme to od dnešního rána) vypil jen 2× po 80 ml a pak flašku odmítá. Ale aby z toho neměl v hlavě zmatek když mu jednou dám flašku a pak zase prso.
Kojit jsem chtěla co nejdyl ale už to opravdu nezvládám.
Prosím poraďte jak přejít na umělé.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7419
15.1.22 15:16

Dudlík jsi zkoušela na uklidnění?
A jinak osobně bych prostě přestala ráz na ráz. Prso zrušila, pokud jsi rozhodnutá a už nedala!! Ty si pak odstříkej do úlevy. A myslím že syn si zvykne. Musíš vyzkoušet z které flašky bude umět pít. Avent má pro kojené děti, nebo pak tommee tippee. A taky aby mu mlíčko sedlo. Co vím tak píšou že kendamil děti berou, že chutově podobné mateřskému mléko.
Pokud se takto trápíš za mě ukončí kojení. Spokojená maminka, spokojené dítě. On si na to UM zvykne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
15.1.22 15:20

Ahoj, zkoušela odstrikat a dát mu v lahvi nejdříve odstrikane mléko? Jinak naši kluci byli částečně na UM skoro od narození, ale okolo už 4m se u lahve děsně vztekali, tak jsme jim dali láhev s největším možným dudlikem na mliko a byli spokojeni. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
15.1.22 15:20

Ještě dodám, že já v půlroce odstavovala dceru, ale ta byla příkrmovaná UM..takže ho znala. A jedla i obědy pěkně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 15:25

@Veru1987 ano zkoušela dudlík nechce, máme opravdu koupený všechny možné druhy a všechny plyve. Ten náš teda nechce nic jiného než prso a to jsem doufala že s nástupem příkrmů by časem kojení ubyde. Opak je pravdou. Domluvím se s manželem až bude mít volno v práci a vrhneme se na to spolu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 15:29
@Elea9 píše:
Ahoj, zkoušela odstrikat a dát mu v lahvi nejdříve odstrikane mléko? Jinak naši kluci byli částečně na UM skoro od narození, ale okolo už 4m se u lahve děsně vztekali, tak jsme jim dali láhev s největším možným dudlikem na mliko a byli spokojeni. :)

Zkoušela ale odsáju max. 50 a nevim jestli bych ho tím spíš nerozdráždila. Jakože mu dám z flašky jentak trochu a pak mu tam zase dám umělé.

• Citovat
  • Nahlásit
18955
15.1.22 15:29

Normalne ho nauc odpojit.
Napit, podudlat, odpojit.
Bude rev, ale to date.

Taky muzes co 2 hodiny delat mliko, to muze byt z louze pod okap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 15:32
@Lucie_Sx píše:
Normalne ho nauc odpojit.
Napit, podudlat, odpojit.
Bude rev, ale to date.Taky muzes co 2 hodiny delat mliko, to muze byt z louze pod okap.

Ale to mojí situaci nevyřeší. Spát stejně nebudu a díky tomu že bude brečet ani druhý syn a manžel. A jak mám poznat kdy je najedený? Protože pije, pije pak chvilku dudlá ale pak je zase slyšet jak polyká.

• Citovat
  • Nahlásit
15.1.22 15:36

Čemu přesně mělo ve tvých představách pomoci společné spaní? Já jen jestli jsi od toho nečekala něco, co to primárně neplní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 15:36

@Lucie_Sx ještě jenom dodám, že mi nevadí co 2 hodiny vstávat ale to že další hodinu, klidně i hodinu a půl pije. U umělého vypije obsah flašky a nebude už mít důvod dál něco dudlat. Věř mi že mi to radost nedělá, naopak mi to je líto. Ale už jsou to 2 měsíce a je to neúnosné.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 15:37
@JanaDaR píše: Čemu přesně mělo ve tvých představách pomoci společné spaní? Já jen jestli jsi od toho nečekala něco, co to primárně neplní.

To že mu nejde o prso ale jen o moji blízkost.

• Citovat
  • Nahlásit
15.1.22 15:40
@Anonymní píše:
To že mu nejde o prso ale jen o moji blízkost.

Když se zeptáš žen, které spí s dětmi, tak valná většina z nich kojí v noci furt, některé ani netuší, kolikrát. Protože prostě spí, když je dítě přisáté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
15.1.22 15:42
@Anonymní píše:
Zkoušela ale odsáju max. 50 a nevim jestli bych ho tím spíš nerozdráždila. Jakože mu dám z flašky jentak trochu a pak mu tam zase dám umělé.

My to tak dělali asi 14 dní. :mrgreen: ale je pravda, že kluci byli malinkatí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 15:47
@JanaDaR píše:
Když se zeptáš žen, které spí s dětmi, tak valná většina z nich kojí v noci furt, některé ani netuší, kolikrát. Protože prostě spí, když je dítě přisáté.

No ale to já nechci. Zkoušela jsem kojit v leže ale prostě mi to nejde, jsem u toho zkroucená, aby mohl být syn přisátý, není mi to pohodlné a nemohla bych tak spát. Ikdyž únava by mě asi přemohla ale pak bych nevstala protože bych měla zablokovánou krční páteř i záda. Já vím že někde dělám chybu a neumím to, kojím v sedě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 15:50
@Elea9 píše:
My to tak dělali asi 14 dní. :mrgreen: ale je pravda, že kluci byli malinkatí…

Co jsem ho tak vážila před a po kojení u dr. (aby jsme zjistili jestli vypije dost) tak to vycházelo na cca 300ml. Ale já to prostě nedosaju, ikdybych se stavěla na hlavu. Právě jsem myslela že bych ho nejdřív naučila na flašku s MM a pak až by docházelo tak bych dokrmovala UM a pak plynule přešla jen na UM ale bohužel to byla jenom moje představa.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat