Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Šmoulice Njn, jelikož zvíře za sebe nemůže jednat, je na člověku, aby hledal informace a pomoc jinde. Taky jsem se psem musela jet 50 km k odborníkovi. PS: Granule má u nás veterinář jen Royal Canin apod. a většina lidí nakupuje na internetu.
@andiedvorakova měla to řešit daleko dříve a to pořádně.
Možnosti které se nabízí je spoustu. Doteď nevidím že by měla zájem to řešit aktivně..
Byla ji tady nabízena i pomoc.
@Hanča1234 píše: Více
Jak nevidíš zájem to řešit aktivně? Jsi slepá, neumíš číst? ![]()
@Bytsamsebou píše: Více
Ne, primárně je to zodpovědnost (právní i etická) majitele. Ten má mít vždy největší zájem o blaho svého zvířete z hlediska svědomí a vždy volbu zvolit jinou veterinu. Apropó i v případě podezření podklady o léčbě. Veterinář nese následky pakliže postupuje prokazatelně v rozporu s přísahou a je na něj podáno hlášení Státní veterinární zprávě a může být postihnut v rámci disciplinárního řízení. Žádný veterinář (pokud to není vyloženě neléčitelná nemoc) nenavrhuje sám eutánázii, byl by proti svým ekonomickým zájmům. Léčba vyjde dráž, než 600 za injekci. Praxe je taková, že někteří když vidí majitele co léčit nechce a spadá do kategorie veterináře postupujicího v rozporu se zásadami veterinárního zákona, zvíře utratí, však alespoň nějaký prachy, že?
Jsem velmi ráda, že v tomto ohledu se mají projednávat v EU zákonné změny k povinnosti vykazovani každé eutanazie a centralní evidence s příslušnými podklady.
Když tě tak čtu, tak si říkám, jaké máš asi svědomí. Bude asi dost důvodů, proč si to tady tak hájíš. No nic, sáhni si do něj sama… ![]()
@Bytsamsebou slepá právě že nejsem. Přeci když je problém hledám odborníka ne? Kontaktují chovatele.
Nikde nevidím že by byla u specialisty, že by aktivně řešila.
@Jazmine píše: Více
Zakladatelka má zájem o blaho svého zvířete 😎.
P. S. Svědomí mám naprosto čisté
.
@Hanča1234 píše: Více
7 odborníků vystřídala + vyzkoušela několik doporučení.
@inkakřivák píše: Více
Prosim? Jako kolik najdeš aktivních sbírek na drahou léčbu v zahraničí ted? Doslova pár. Děti je 1,5-2 miliony. Pravděpodobnost mizivá.
Zatímco pes, co by takovou léčbu potřeboval, bude nejspíš proste a pochopitelně humánně uspán, pokud nemá majitele těžce za vodou. Nikdo na něj sbírky pořádat nebude. Ale tady se řeší blbych 7 tisic měsíčně, popřípadě se uvádí příklad 100 tisíc za operaci. Za dite se 100 tisíc dá skoro jen za rovnátka a nikoho to uz nepřekvapí.
@Bytsamsebou píše: Více
No neřekla bych, dermatologie je specifický veterinární obor, velmi složitý. Všeobecný veterinář nedokáže dermatitidu vůbec efektivně řešit. Jak jsem psala, psa s dermatitidou jsem měla, obešla jsem kde koho, teprve zkušený dermatolog předepsal léčbu opravdu na míru. Za rok po ní nebylo ani památky. Jsem si jista, že kdyby její pes neměl až akutní stav a řešila to dermatologem včas, ani ta léčba by na 8 tisíc měs. nevyšla. Ona nebyla ani u jediného dermatologa! Je holt potřeba sednout do auta a někam dojet.
@Jazmine To, by musela chtít.
Psa, je mi líto a majitelku asi nechci komentovat.
@Jazmine píše: Více
Holt zakladatelka sedla do auta a jela 2 hodiny k jinému veteráři
.
@Bytsamsebou píše: Více
Prosim tě ty bys neměla mit ani rybičky
7 odborníků? 7 veterinárů není 7 odborníků NA DERMATOLOGII. Je potřeba oborový specialista. Každej z nich z ní jenom tahal prachy. Přitom stačí otevřít internet a HLEDAT, informace jsou! A jsou zadarmo! ![]()
@Jazmine píše: Více
Jak můžeš vědět, že žádný z nich není?
spousta MVDr. je odborníků na všechno (gynekologie, chirurgie, ortopedie, stomatologie, dermatologie…).
@Bytsamsebou píše: Více
Jenže to není specialista. Praktický lékař ti taky dá mastičku na exém, léky na alergii, pošle na EKG a podobně.
Ale rozhodně není na tyto obory specialista.
@Havlova píše: Více
Je to specialista, který má na to atestaci. Dermatologie spadá do Interní medicíny. Stejně jako může být MVDr. specialista na plastické operace psů třeba.