Utrogestan a případné těhotenství

Anonymní
17.1.21 18:36

Utrogestan a případné těhotenství

Ahoj chci se zeptat mám doma Utrogestan 3 platicka. Snažíme se cca 1.5 roku. U Dr sem byla prý vše v pořádku, dala nám zadanku na spermio a když bude vše v pořádku tak by mě poslala na laparoskopii. Ale v téhle době říkala že to může trvat i pár měsíců než mě objednaji, tak bych ráda ještě zkusila Utrogestan, jk jste ho brali? Kolik za den? A zaváděli jste? A brali jste hned po ovu nebo třeba pár dní po raději? A do případné ms nebo jste brali dokud nepřišla ms? Vím že někomu přijde na i když má Utrogestan a někdo musí vysadit když nemá pozitivní test. Děkuji za rady a budu ráda když mi napíšete komu se třeba povedlo s Utrogestanem otěhotnět a jk jste ho přesně brali a dokdy než jste zjistili že jste těhotné? Moc děkuji ještě jednou :) :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1705
17.1.21 18:42

Nejlepší bude když se poradis s Dr, nemyslíš? To by si měla, než sama začneš užívat lék. Jak to tu brala jiná, nemusí sedět tobě, každá ma třeba cyklus jinak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2712
17.1.21 18:44

Já bych si teda nic sama neordinovala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53215
17.1.21 18:53

A ty máš prokázaný nedostatek progesteronu v luteální fázi? Máš ji moc krátkou, několik dní před MS špiníš? Jestli ano, měla by to tvá dr. vědět a dle toho ti ho naordinovat. Protože brát ho naslepo, když není důvod, proč ho potřebovat, je asi jako lupnout si každé ráno paralen, co kdyby se ten den objevila teplota. S tím, že tohle je navíc hormonální lék.
Pokud už ho ale chceš brát z vlastního rozhodnutí, tak se řiď nejnižším dávkováním v příbalovém letáku, nikoliv jak to kdo bral na emiminu. Protože dle konkrétní pacientky a konkrétního lékaře je normální dákování kdekoliv mezi 0-0-1 a 3-3-3, někdo bere jen pět dní po ovulaci a někdo bere až do porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2241
17.1.21 18:58

Ten utrogestan ti může i rozhodit celý cyklus, protože může zdržet ms. Doktorka by ti. měla říct kdy ho přesně nasadit. Sama bych ho taky nebrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2906
17.1.21 19:25
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat mám doma Utrogestan 3 platicka. Snažíme se cca 1.5 roku. U Dr sem byla prý vše v pořádku, dala nám zadanku na spermio a když bude vše v pořádku tak by mě poslala na laparoskopii. Ale v téhle době říkala že to může trvat i pár měsíců než mě objednaji, tak bych ráda ještě zkusila Utrogestan, jk jste ho brali? Kolik za den? A zaváděli jste? A brali jste hned po ovu nebo třeba pár dní po raději? A do případné ms nebo jste brali dokud nepřišla ms? Vím že někomu přijde na i když má Utrogestan a někdo musí vysadit když nemá pozitivní test. Děkuji za rady a budu ráda když mi napíšete komu se třeba povedlo s Utrogestanem otěhotnět a jk jste ho přesně brali a dokdy než jste zjistili že jste těhotné? Moc děkuji ještě jednou :) :mavam:

Jestli chceš napiš mi soukromou zprávu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
18.1.21 12:09

Mě teda Utrogestan předepsali na pohotovosti na začátku těhotenství, když jsem krvácela, tak na udržení. Je to svinstvo, během krátké doby jsem přibrala 12kg (při menším množství jídla než před otěhotněním a zdravém jídelníčku, který jsem měla i předtím a byla jsem štíhlá), které už se nepodařilo shodit. Po jeho vysazení se váha ustálila a přestala takhle šíleně růst. Další dvě předepsané krabičky už jsem nebrala a vykašlala se na to. A děťátko jsem donosila i bez toho. Účinek je taky diskutabilní, znova bych ho rozhodně nebrala.

Také se mi dlouho nedařilo otěhotnět, bylo nám oběma 36 a vytoužené první mimi nikde. Tak mi kámoška půjčila takový malý přístroj, jmenuje se to Sophia Ray, že s tím otěhotněla dvakrát a velmi rychle. Funguje to na principu každodenního měření bazální teploty, ale plodné dny to překvapivě umí určit fakt spolehlivě. Otěhotněla jsem za 3 měsíce od toho, co jsme začali měřit, ale fungovalo to :-) Tady se to neprodává, oni to koupili někde v zahraničí, ale určitě by stálo za to si něco takového pořídit, než se slepě cpát nějakýma hormonama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4184
18.1.21 12:25

Utrogestan není vitamín, který by zvyšoval pravděpodobnost početí.
Je to progesteronový hormon, který se nasadí, když má (už vzniklé!!) těhotenství potíže (nedostatek progesteronu nebo jeho kolísavá hladina) - krvácení, hematomy, apod.
Rozhodně to nefunguje tak, že: nejde nám otěhotnět, tak zkusíme utrogestan, ten tomu pomůže. To je úplná blbost. Pokud otěhotníš a vše se bude vyvíjet normálně, tak ho vůbec nepotřebuješ.
Rozhodně nezvyšuje šance k otěhotnění.

A ještě jednu věc - když si ho svévolně nasadíš a náhodou by to byl cyklus, při kterém otěhotníš, nesmíš ho 3 měsíce vysadit. Když vysadíš (dojdou ti tabletky), tak s prudkým poklesem hladiny progesteronu, riskuješ ztrátu plodu. Takže jestli nemáš dostatečně vysokou soukromou zásobu, vůbec to nedělej. Nedělej to tak jako tak, dokud nemáte potřebná vyšetření, je to zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat