IVF postup

17.1.21 09:35

IVF postup

Krásný dobrý den holky,
Poradíte mi prosím? S manželem nás čeká druhý Ket a přemýšlíme že bychom si nechali tentokrát vložit 2 embryjka. Co mě ale zajímá je : pojišťovna proplácí 4 pokusy, nám první pokus nevyšel, čeká nás ted druhý, takže případně 2 pokusy ještě před sebou. Jak je to ale když si chceme nechat vložit 2 embryjka? Bere se to jako že proběhl 2 i 3 pokus a když se neujmou tak máme už pouze jednu sanci na pojišťovnu? Nebo je jedno že jsme si vložili 1 nebo 2, ale stále je to náš druhý transfer? Snad jsem dobře popsala svou otázku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4309
17.1.21 09:42

Já mám za to, že čtyři pokusy se proplácí jen při vložení čtyřikrát jednoho embrya. Pokud si necháte dát dvě, proplatí jen tři pokusy. Ale úplně jistá si nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.21 09:46

@Čičorečka já si to myslím také, zeptám se na to ještě přesně v Caru, jen jsem chtěla zkusit zda nekdo neporadí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4642
17.1.21 10:00

@Martina Číža Pokud u IVF použijete při ETu vždy 1 embryo, tak máte celkem 4 IVF. Pokud při 2 pokusech IVF vložíte 2 embrya při ETu, tak přicházíte o jeden pokus. Pokud při prvních dvou IVF při Ketu vložíte 2 embrya, tak stále máte 4 pokusy. Jelikož KET si platíte prostě celý že svého.
A při 3 a 4 IVF už při ETu muzete dávat klidně 2. :)
Jen rada. Dvě si hodně rozmyslete. Vím o čem mluvím. Vložili jsme poprve 2 a měli nakonec 3. :nevim: Takže pokud u Vas není extrémní problém, tak bych vkladali po 1. Ale to nebyla Vaše otázka. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
17.1.21 10:29

Platí se vždy ET v rámci jednoho pokusu IVF jako celek. pokud nevyjde první pokus ET a mate zmrezna embrya z tohoto cyklu IVF, tak každý další KET je započítány do tohoto cyklu IVF a neubyvaji vám tedy pokusy, dokud čerpáte z mrazáku. Pokud nevyjde ani KET a v mrazáku už z tohoto cyklu nic není, pak jdete teprve na další pokus na pojišťovnu. Za KET alespoň v naši klinice jsme platili nějakou částku, ale jen za ten přenos. Myslím si, ze u KET je jedno, kolik vám po domluvě vloží vajíček, pořad je to v rámci toho jednoho IVF.

Pokud by se vkládala dvě ČERSTVÁ embrya z druhého pokusu IVF, už se to bere opravdu jako dva pokusy naráz. A teď posledně mi doktor říkal, ze snad od třetího pokusu za předpokladu, ze první dva nevyšly (vc. KETů) se můžou u třetího pokusu vložit rovnou dvě čerstvá a je to v rámci stále toho třetího pokusu. U nás nebylo už potřeba, vyšel třetí pokus při ET :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 10:56

@Veerr já se sem s dovolením také připojuju, protože tohle je pro mě aktualni tema, jen se v tom moc nevýznám. Pochopila jsem to dobře že když z 1.IVF vznikne plácnu třeba 4 embrya, tak si je 4 krát můžeme vložit, tedy 1 čerstvé a zbylé po Ket(porad v ramci 1IVF, čerpání z mrazaku) když to nevyjde začne to tedy znovu stimulace, odbery, oplodnění,.. a to je teprve 2 pokus na pojistovnu?

• Citovat
  • Nahlásit
1245
17.1.21 11:31
@Anonymní píše:
@Veerr já se sem s dovolením také připojuju, protože tohle je pro mě aktualni tema, jen se v tom moc nevýznám. Pochopila jsem to dobře že když z 1.IVF vznikne plácnu třeba 4 embrya, tak si je 4 krát můžeme vložit, tedy 1 čerstvé a zbylé po Ket(porad v ramci 1IVF, čerpání z mrazaku) když to nevyjde začne to tedy znovu stimulace, odbery, oplodnění,.. a to je teprve 2 pokus na pojistovnu?

Ano, přesně tak to je :) :palec: ale nevím jak to mají jednotlivé kliniky, my u nás platili nějaký poplatek za ten transfer při KETu, ale už nevím, kolik to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4714
17.1.21 11:56

@Veerr Presne tak, je to jedno, kolik embryi se od druhého KETu dal zavádí. V rámci toho, počtu „pro pojistovnu“, je důležitý jen ten první transfer (čerstvý ET nebo první KET, pokud nebyl ET)
Cena KET se liší podle centra cca 5-15000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.21 19:23

@kaiserin @Veerr @Maja25 děkuji za vaše odpovědi. Velmi jste mi pomohly se trochu více orientovat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat