Gynprodyl a ovulace

3
16.1.21 15:17

Gynprodyl- ovulace

Zdravím holky, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte zkušenosti z lékem gynprodyl? Předepsala mi je moje gynekoložka na úpravu menstruace a taky proto že se snažíme o miminko ale pořád to nejde. Můj cyklus je od 27 do 32 jak kdy. Poslední dobou bych řekla, že spíš těch 32 dní. Paní doktorka mi řekla že léky mám brát od 15 dne po 25 den, ale někde jsem četla, že když lék vezmu před ovulaci tak ji může zastavit. Přesnou ovulaci neznám, nebo spíš ani nepoznám. Proto bych se chtěla zeptat jaké máte zkušenosti, popřípadě co by jste mi radili. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
413
16.1.21 15:22

V prvni rade bych zacala merenim BT a prvni mesic i ovulacnimi testy, abys zjistila, kdy a jestli vubec ovulujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
16.1.21 16:28

Nevím, co se jí na těch cyklech nezdá, že je potřebuje rovnat léky a ještě nasazením tak brzo a bez potvrzené ovulace. Holt budeš muset mít vic rozumu než dr. a tu ovulaci zjistit. Nejlíp fakt měřit bazální teplotu a třetí čtvrtý den po vzestupu BT teprve nasadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.1.21 16:35

@stín katedrál problém je v tom že první dva dny menstruace krvácím normálně a pak 3 dny jen po kapkách. Tak právě kvůli toho nasadila prášky, ale trochu se bojím ať si tím nebloknu ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
16.1.21 16:39
@Konieczna píše:
@stín katedrál problém je v tom že první dva dny menstruace krvácím normálně a pak 3 dny jen po kapkách. Tak právě kvůli toho nasadila prášky, ale trochu se bojím ať si tím nebloknu ovulaci.

Jako že dva dny krvácíš a další tři dny špiníš? A na tom je něco špatného? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
16.1.21 16:48

@stín katedrál podle do doktorky to v pořádku není. Brala jsem tři roky antikoncepci, před ní jsem krvácela 5 dní normálně a po vysazení, což je cca rok a půl pouze dva a pak tři dny spineni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
16.1.21 19:04
@Konieczna píše:
@stín katedrál podle do doktorky to v pořádku není. Brala jsem tři roky antikoncepci, před ní jsem krvácela 5 dní normálně a po vysazení, což je cca rok a půl pouze dva a pak tři dny spineni.

Promiň, nejsem odborník, ale podle mne je všechno v pořádku, tělo není stroj, cyklus se může měnit. Zkusila bych ty ovulační testy, nastudovala měření teploty a příznaky ovulace. Můžeš ještě zařadit nějaké bylinky, třeba kontryhelový čaj do ovulace, ten je dobrý na růst sliznice, už pomohl hodně ženám srovnat cyklus a otěhotnět, výjimečně to někomu cyklus naopak rozhodí, tak to chce zkusit. Nebo jakýkoli čaj na otěhotnění, ale chce to trochu trpělivosti, bylinky nezaberou za týden. Nejlíp měřit tu teplotu a sledovat, jak ten cyklus vypadá a kde by mohl být problém. Ale z mého pohledu žádný problém nevidím, i podle různých gynekologů je 2denní krvácení naprosto ok. Pokud teda tvoje dr. třeba neviděla na ultrazvuku nějaký problém, to nevím. Ještě ti může udělat hormonální profil z krve, to taky může pomoci odhalit případný problém. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
18.1.21 10:03

Ahoj, taky jsem brala Gynprodyl na úpravu cyklu…ale měla jsem ho více rozházený. Zároveň jsme se snažili o miminko. Nicméně, Gynoprodyl je progesteron, který se přirozeně v těle objevuje až po ovulaci, takže pokud ho nasadíš dřív, ovulaci můžeš opravdu zabrzdit. Je potřeba si ovulaci hlídat. Ať už měřením BT, ovulačními testy a nebo se s Dr domluvit na folikulometrii. Já měla Gynprodyl brát myslím od 17 DC na 10 dní, ale tím, že jsem si sledovala ovulaci testy a později jsem i chodila na folikulometrii, nasazovala jsem ho později. Naposledy jsem měla ovulaci 20 DC a Gynprodyl jsem nasazovala až 21 DC. Po vysazení mi MS došla vždy 4. den. A pro zajímavost - před HA jsem měla MS šíleně silnou a i docela dlouho. Po vysazení se mi cyklus srovnával asi 4-5 let a pořádně se mi nesrovnal už nikdy a MS byla úplně jiná. Už nebyla tak silná a byla kratší. Jak už tady bylo řečeno, tělo není stroj a to co bylo před HA, nemusí být teď. Nicméně po nějakém půlroce užívání Gynprodylu se mi podařilo otěhotnět :-) Zkus ten kontryhel, měřit teplotu (jen pozor, po nasazení Gynprodylu je teplota zkreslená) nebo ovulační testy a ono se to podaří :) Dále je potřeba zkusit po vysazení Gynprodylu test a kdyby se objevila čárka, kontaktovat Dr a zeptat se, zda máš v užívání pokračovat. Progesteron se obvykle bere celý 1. trimestr :-) Držím palce, aby se co nejdřív zadařilo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat