Otěhotnění s ulcerózní kolitidou

8
15.1.21 19:03

Otěhotnění s ulcerózní kolitidou

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli některá z Vás měla problémy s početím a zdravím miminka v těhotenství při ulcerózní kolitidě. Plánujeme miminko, a léky přestat brát nemohu. Mám imasup a salofalk sachet. Tak abych věděla, co mě může potkat.

Děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
15.1.21 21:58

@Honey001 doporučuji stránky „Tereza Feltoni“, píše je mladá lékařka, zabývající celostní léčbou a pohledem na autoimunitní onemocnění, zvláště crohnem a ulcerozni kolitidou.
Sama má ulcerozni kolitidu a má dvě malý děti. Tam možná najdeš hodně informací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
15.1.21 22:11

Děkuji, podívám se na to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 22:24

Mam uc, 2 děti a třetí na cestě. Všechny se vpodstate podařily na první pokus.
Anonym: můj zdravotní stav

• Citovat
  • Nahlásit
8
15.1.21 22:30

Nevadí mi anonym, spíš potřebuji povzbudit a neznám nikoho s touto nemocí… moc ti to přeji, hlavně ať si ty i dítko číslo 3 v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
15.1.21 22:39

@Honey001 Salofalk problém není, ale s tím Imasupem nevím, může způsobovat vývojové vady. Jinak UC sama o sobě problém být nemusí, ale musíš to probrat se svým gastroenterologem, ten tě zná a dokáže zhodnotit rizika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
16.1.21 09:22

Já se ptala a bohužel musím nechat prášky nastavené jak jsou a být v klidovém období.
Ale právě že jsem četla informační list k imasupu a dost mě to vyděsilo :/ :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.1.21 16:11

Ahoj, mám UC a k ní jsem vyhrála autoimunitní hepatitidu. Léky mám pentasu a Imuran. Radím rozhodně nic nevysazovat a nečíst příbalové letáky :D Studie na těhotných se nedělají proto se podle látek píše preventivně varování. Ale tvůj lékař má určitě zkušenosti a,,své" studie s počty pacientek. Jinak já jsem po 2 ZT. Tim nechci strašit jen si trošku postěžovat. 2 bylo v aktivní fázi nemoci a tu to hodně zhoršilo. Takže tomu se také vyhnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
29.1.21 16:53

Koukám, že si to opravdu “vyhrála” - jak dlouho se snažíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.1.21 17:05

@Honey001 no už to budou 2 roky. Zprvu to nešlo ale zjistila se tam ta hepatitida a celkově to tělo mělo zrovna co dělat samo se sebou. Po nastavení léčby už to šlo. Teď zase asi budeme odkládat.
1. Zkusíme se stihnout vzit (když tedy děti ještě nemáme)
2. Dostat UC do remise (od posledního těhu se nedaří)
3. Chci vyběhat všechna možná vyšetření ať už máme potom,,klid"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
29.1.21 17:16

@lu.malaku rozumím, alespoň přijdeš na jiné myšlenky - tou svatbou, samozřejmě.
Důležité je, že máš plán, tak držím palce ať se zadaří :)

My se teprve začínáme snažit ( 2. měsíc ) tak jsem zvědavá.. už jsem měla zpoždění 5 dní, ale nic z toho nebylo a bylo mi to líto (chci už dítě dlouho, ale právě UC mi dala poslední 2 roky dost zabrat) Každopádně to není nic proti tomu čím sis prošla ty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
29.1.21 18:45

@Honey001 jsou pořád horší věci. Hlavně to člověk zjistí tady na emiminu. Čím si někdo musel projít :( Ja mám vidimu dobrou. Otěhotnět můžu a to je základ :palec:

Jinak úplně chápu tu bezmoc, když se MS dostaví. Hlavně se tím nestresovat a neřešit to. Až to přijde tak to přijde. Líp se to teda říká jak dělá. Hlavně ať se zase UC nerozjede a je klid! V těhotenství se pak už většinou drží v klidu, psaly tady holky a říkal mi to i doktor. Spustí se po porodu vetsinou ale to už pak dáme ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat