Utrogestan při slabé čárce

144
26.1.16 19:03

utrogestan při slabé čárce

Ahoj holky, setkala jste se některá se situací že si máte při slabé čárce zavést utrogestan 2 ráno a 2 večer?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18157
26.1.16 19:10

@baflinkaa A brala jsi ho po ovulaci do carky? Pak je nevysazeni v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
26.1.16 19:18

Ne právě nebrala. doktorka mi řekla že si ho mám vzít jen když se mi stane že na testu najdu slabou čárku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
26.1.16 19:20

Já brala Utrogestan, hned ode dne co mi vyšlo vysoké hcg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
26.1.16 19:41
@baflinkaa píše:
Ahoj holky, setkala jste se některá se situací že si máte při slabé čárce zavést utrogestan 2 ráno a 2 večer?

no bude se bere hnedka po ovulaci na udrzeni pripadneho tehu nebo na upravu ms nebo az po potvrzeni tehu ale dle me je to nesmysl ho brat při slabej carce to taky muze byt duch nebo biochemicky tehu takze tim budes udržovat něco z ceho nic nebude a zbytecne tak bránit ms :think: :nevim:

• Citovat
  • Upravit
9278
26.1.16 19:59

@baflinkaa a to máš tu slabou čárku už delší dobu nebo co? Každej by měl teoreticky slabou čárku, pokud by se testovalo před MS cca. Ale čárka by měla každým dnem sílit, cca po týdnu by měla být stejně silná jako kontrolní.

Utrogestan se bere při nedostatečné funkci žlutého tělíska (tj. při nedostatku progesteronu), pokud má někdo krátkou poovulační fázi nebo třeba před MS pár dní špiní. A bere se od ovulace až do MS, při těhotenství dál až do 12tt.

A pak se dává, pokud při špinění v začátcích těhotenství.

Dávat ho při slabé čárce mi připadá jako nesmysl, ale nejsem dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.1.16 20:04

Ano, ale po cerce na tehu testu..to jsem ho dostala hned pri prvnim utz 2× rano a 2× vecer..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jela
26.1.16 20:54

@AnastazieB nesouhlasim, jsem snazilka 4 roky, byla jsem 3 krat tehu, testuju temer kazdej mesic, nekdy od 24dc, a teda ducha jsem nikdy nikdy za ty 4 roky nemela, jen kdyz jsem byla tehu. a to jsem zkousela testu a testu, mamatesty, pepino, clearblue i nezname znacky. pravda je, ze ty duchy co tady holkam vychazi, nevim z ceho jsou, treba jsou to vzdycky neudrzene rani tehu.
@baflinkaa jestli ti to tak dr naridila, tak si je zavadej. ja mam taky testovat co nejdriv, pri // hnedka bezet na krev a hnedka zacit pichat miniheparin a jestli vyjde i malo progesteronu z krve, tak taky zavadet.

• Citovat
  • Upravit
9278
26.1.16 21:08

@Jela a s čím přesně nesouhlasíš? Nějak tomu nerozumím… Ducha myslím při těhotenství, snažím se dobrat toho, proč zakladatelce dala dr. Utrogestan při slabé čárce…

Myslela jsem, že každá těhotná by měla ducha, pokud by testovala brzo… Některé ženy mají pevnější nervy a testují až po několika dnech vynechání třeba, a mají hned silnou čárku, protože ve chvíli, kdy by měly slabou čárku, tak ještě netestovaly.
Tak jsem to myslela, ne že každá (netěhotná) žena by měla ducha ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jela
26.1.16 22:16

@AnastazieB ja myslela ze rikas ze kazda (i netehotna) bude mit pred ms ducha.
:mrgreen: protoze nekdy tu clovek vidi takove vyplody fantazie az kouka 8o
no ja myslim, ze ji to rekla pri duchovi tak jako mne. hnedka od prvniho naznaku tehu nasadit. ja neberu v lutealni fazi pravidelne utros protoze jak nam to dlouho trva pocit, tak bych ho brala i vic nez rok a jelikoz mam nekdy i normalne ovulaci a zatim jsem 3× otehu prirozene, i kdyz nekdy za dlouhou dobu, tak se nechci cpat zbytecne hormony.
takze mozna zakladatelka ma stejnej problém, co ale nevime, kdyz ho nenapsala :nevim:

• Citovat
  • Upravit
144
27.1.16 08:29

Já mám už 4 letou holčičku. a 2 roky se už s jiným partnerem snažíme o to druhé. asi třikrát za tu dobu snažení jsem měla pozitivní test. doktorka mi proto ted dala utrogestan který si mám vzít jak jsem napsala při slabé čárce. ovulaci mám a ms chodí taky na čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jela
27.1.16 18:00

@baflinkaa tak si to tak zavadej, jak rekla. pak dej vedet jak to dopadlo

• Citovat
  • Upravit
136
27.1.16 18:02

@baflinkaa No já si myslím, že ti ho dala právě na udržení těhu. ;) Někdo ho bere 2-2-2. Já ho také beru 2-0-2, ale já jsem po IVF. A budu ho brát dlooouho :D mám 4 balení. Teda jestli se mi těhu potvrdí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama