Utrogestan ve 3. trimestru

29
16.5.16 20:46

utrogestan ve 3 trimestru

Ahojky. Chtěla bych se zeptat jestli jste některá brala utrogestan ve 3 trimestru. Já ho měla na udržení plodu v počátku těhu. Pak se prý dál brát nesmí. Slova né lékařky. Dnes jsem 27tt a předepsala mi ho znovu. Také na udržení těhu. V příbalovém letáku to nedoporučují. Měla jste ho některá v takto pokročilém těhotenství? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
16.5.16 21:02

@1hanča Já přímo ne, ale kamarádka ho brala az do porodu…jednu tabletu večer.

• Nahlásit
  • Citovat
3607
16.5.16 21:07

@1hanča ja jsem ted ve 21 tydnu a beru ho stale, teda beru gyprodyl, to je to same. Ja ho mam z toho duvodu, aby se nahodou nerozjela delozni aktivita, ktera se v poslednich dvou tehu rozjela prilis brzy a nastal konec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gtb
298
16.5.16 21:12

Ahoj. Čekám druhé. První tehu naprosto bez problemu a bez leku… Po porodu ruzne komplikace, operace, zamlkle tehu atd… Ted jsem tehu v 16tt. Dostala jsem utrogestan na začátku na udržení s tim, ze ho budu brat do 12.tt. Ve 13.tt lehké krvácení, ve 14.tt silne i s hospitalizaci. Cili s utrogestanem jsme neprestali a budu ho brat i nadále. Resila jsem to přímo s primarem na klinice a ten mi řekl ze utrogestan se muze brat bez problemu do 34.tt. Uškodit to nemůže, prý maximálně pomoct. Často se to prý bere takto dlouho když hrozí predcasny porod… Beru 2 ráno a 2 vecer. Snad jsem te tim uklidnila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4232
16.5.16 21:12

Taky jsem brala. Zacala jsem se otevirat + velka tvrdnuti břicha, brala jsem ho s magnezkem skoro az do porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
16.5.16 21:25

Všem moc děkuji. Mě v neděli odvezla rychlá kvůli křečem a tvrdému břichu. V nemocnici zjistili, že jsem se začala otevírat a řeší to tímto způsobem. Magnesium beru celé těhu, ale já ho měla málo ikdyž jsem těhotná nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
gtb
298
16.5.16 21:30

Držím palce ať je vše ok a miminko je dobre „dopecene“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4232
16.5.16 21:37

@1hanča neboj, dobre to dopadne! Mne tvrdlo bricho i v leze v klidu, brala jsem 8 magnezek denne + ten utros. Otevirala jsem se postupne furt. Ve 38tt jsem byla otevrena na 3cm a normalne jsem s tim chodila pp svete. Pak sel malej uz kvuli spatnym monitorum ven. Drz se, moc drzim palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
16.5.16 21:39
@1hanča píše:
Ahojky. Chtěla bych se zeptat jestli jste některá brala utrogestan ve 3 trimestru. Já ho měla na udržení plodu v počátku těhu. Pak se prý dál brát nesmí. Slova né lékařky. Dnes jsem 27tt a předepsala mi ho znovu. Také na udržení těhu. V příbalovém letáku to nedoporučují. Měla jste ho některá v takto pokročilém těhotenství? děkuji

jj mela jsem ho od 27tt asi do 34tt protože jsem zacala krvácet a lezela jsem na rizikovym jinak zezačátku do 15tt jsem ho taky mela na udrzeni tehu ;)

• Citovat
  • Upravit
183
16.5.16 21:45

Ano,1× vecer, ted 34tt. Rizikove ho muzou snad do 36… Zalezi na stavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie