UTZ 20. týden, hodnoty

17
17.7.13 17:50

UTZ 20. týden hodnoty

Ahoj holky, mám 3 dotazy. Dnes jsem byla na velkém UTZ, jsem po IVF takže podle data transferu bych měla být 20+1, podle UTZ z 12. týdne 20+3.

1. Dnes mi vypočítali podle BPD že jsem 19+5, ale AC 22+0 a FL 21+4. HC nevím. Není divné, že ze dvou tak velkých hodnot nakonec vyleze 19+5? Znamená to, že by mimčo mělo tak malou hlavu? Je případný tak velký nepoměr těchto hodnot známkou nějakého problému?
  2. Mimču byla zjištěna dilatace KPS 3mm vlevo a 2mm vpravo a méně naplněný močový měchýř, takže si doktorka chce za měsíc zase tyto 2 orgány zkontrolovat, ale nemám se prý znepokojovat. Je v tomto týdnu ta dilatace ještě v normě nebo je vysoká?
  3. Výška fundu mi byla změřena jen 16, což je i pod spodní hranicí normy co je v průkazce, ale nikdo to nekomentoval a úplně malé břicho se mi nezdá, že bych měla. Může být i tohle nějaký problém?

Díky za odpovědi, asi ty údaje v průkazce moc prožívám, ale ráda vím co a jak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2907
17.7.13 18:00

Ahoj, já musím říct, že jsem to vůbec neřešila. Šla jsem normálně na kontrolu a až zpětně jsem se dozvěděla, že to byl ten velký ultrazvuk. Asi jsem příliš důvěřivá, ale věřím těm doktorům, že říkají pravdu. Myslím, že to bude určitě v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
17.7.13 18:05

@andy266 Tak to ti závidím, že to takhle máš. Někdy bych si nejradši vyměnila mozek s někým, já to řeším asi až moc a stejně prd vyřeším :lol:.Ale o toho prcka se fakt bojím aby byl v pořádku, je to takzvané vymodlené dítě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
17.7.13 18:08

@jain To chápu, já se taky strachuju, ale pořád si říkám, že ví co dělají no. Možná jsem zase až moc důvěřivá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
17.7.13 18:12

Tak já mám. Schválně jsem to našla :)

BPD 53,26-20+5, AC 164,32- 21+3 a FL 36,10 21+3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13075
17.7.13 18:18

.

Příspěvek upraven 02.02.14 v 20:34

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3347
17.7.13 18:45

Holky klid. Ja ani nevim na co se ptas. Nerujpu v tom jeste nekde najdes nejake nesmysli. Kdyby neco bylo spatne budes prvni komu to dr. povi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 20:24

BPD je průměr hlavičky, pokud má oválnou hlavičku, tak bývá tento průměr menší. Většinou se pak měří s HC (nevíš proč, nevyšetřoval ho dr. nebo nemáš jen hodnotu?). Záleží jaké hodnoty bral v potaz při zapisování - někdy průměrují třeba jen 2, jindy víc..třeba k tomu dal i jinou, která taky vycházela menší.

Je dobré, že byla vvidět nějaká náplň. Mohlo se zrovna vyčůrat, takže to bych neřešila. K dilataci nevím, ale mám za to, že to jsou hodnoty malé. Orgány se vyvýjí, tedy příště může být vše v pořádku.

Fundus je dost subjektivní (cm sem/tam), mělo to význam, když nebyl UZ, ale pokud mimčo roste, tak je výška jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.7.13 20:26

Jinak rozdíl +/- 2 týdny od TP je v normě.

• Nahlásit
  • Citovat
17
18.7.13 08:09

HC neměřila vůbec, tak proto to nevím. Asi máte pravdu holky, chtělo by to klid a ne to tak řešit…Ale někdy je to fakt těžký :D. Díky za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama