Čekám druhé mimčo, nejistota - zvládnu to?

Anonymní
17.7.13 15:35

čekám druhé mimčo- hrozný strach

Ahoj holky, v neděli jsem objevila na testu dvě čárky, okamžitě jsem se rozbulela, ale bohužel ne štěstím. Mám doma skoro dvouletou slečnu a mám z toho všeho hrozný strach, jak to budu zvládat a tak. Brala jsem normálně antikoncepci a to pravidelně. Nejde mi ani tolik o finance jako o psychiku, je mi 20 a v 17ti jsme si holčičku naplánovali, další jsem nechtěla a tohle byl pro mě opravdu šok. Pritel to dítě sice chce, ale doma s těma prťatama nebude že jo..Prostě bych potřebovala nějak podpořit..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4981
17.7.13 15:42

Proč by jsi to nezvládla? Určitě jseš dobrá máma a bez problému to zvládneš.
Ať se rozhodneš jakkoliv přeji ti hodně štěstí a sil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5758
17.7.13 15:43

Prvotní šok, to přejde a bude dobře, neboj :kytka: Taky čekám druhé, mám též skoro dvouletého chlapečka a je mi 21. Obě děti byly plánované, ale to víš, že se taky občas bojím, jak to zvládnu. Termín mám v říjnu a někdy to na mě padne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
17.7.13 15:44

Jsem vekove nekde jinde, ale tvoje pocity chapu. kdyz to clovek neceka a ma jine plany, tak je to sok.
ja jsem neplanovane otehotnela v 7 mesicich maleho, vubec mi to nezapadalo do absolutne niceho. plus zrovna v te dobe jsem padala vycerpanim na usta (jsme v zahranici, zadne babicky, zadne hlidani) a uprimne receno, nad testem jsem se v prvni chvili rozbrecela taky :roll:
ale po nejake dobe si clovek utrepe myslenky a zacne si na tu myslenku zvykat. manzel mi rekl, at nebulim, ze to je prece uzasny dar. a ja to uz bere jako, ze si nas mimco naslo a vybralo a hotovo. ;)
ber to tak, ze starsi si bude mit s kym hrat a ty to „sfouknes“ vsechno za mlada :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 15:45

No jenže já nemám ani dodělanou školu a jsme v podnájmu, prodala jsem všechny věci, protože jsem opravdu další dítě nechtěla..a zase všechno od zacatku, kojení, přebalování, noční vstávání, zuby…Bojim se, že to prostě nezvládnu :-/

• Nahlásit
  • Citovat
765
17.7.13 15:46

Neblázni, to jsou těhu hormony. Já si plánovaně po dvou letech pořizuju další mimi, vím že ten starší je rarášek a přícucka, ale je taky zlatíčko a sama sobě věřím, že to zvládnu. Když budeš v poho ty, budou v poho i děti. Jsi sice mlaďounká, ale mateřství tě asi donutilo aspoň částečně dospět. Aspoň bude dcerka mít parťáka na hraní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 15:48
@barbarossa píše:
Neblázni, to jsou těhu hormony. Já si plánovaně po dvou letech pořizuju další mimi, vím že ten starší je rarášek a přícucka, ale je taky zlatíčko a sama sobě věřím, že to zvládnu. Když budeš v poho ty, budou v poho i děti. Jsi sice mlaďounká, ale mateřství tě asi donutilo aspoň částečně dospět. Aspoň bude dcerka mít parťáka na hraní.

Právě že vubec, chovám se porad stejně, ik dyz mam dítě :D malá mě vubec nezměnila, ne že bych se jí nevěnovala, chodila někam parit to vubec, ale prostě, i když mám dítě, pořád si tak nějak neuvědomuju, že jsem máma a pořád si prostě uzivam..s dvouma prckama už to bude jiný… :|

• Nahlásit
  • Citovat
11133
17.7.13 15:50
@Anonymní píše:
No jenže já nemám ani dodělanou školu a jsme v podnájmu, prodala jsem všechny věci, protože jsem opravdu další dítě nechtěla..a zase všechno od zacatku, kojení, přebalování, noční vstávání, zuby…Bojim se, že to prostě nezvládnu :-/

hele, pritel je s tim v pohode jsi rikala, tak predpokladam, ze najem utahne. nez se prcek narodi, tak starsi pujde skoro do skolky, to ti zase starosti trochu ubere.
co vasi rodice, mate tam nejakou pomoc a podporu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.13 15:50

A hlavně..pritel malou zboznuje, ale co se tyka pomoci s ní, tak to ho nenapadne, neumí jí ani vykoupat, takze jsem fakt na vsechno v domácnosti sama, nikdy ho nic nenapadne, takze sama na dvě děti, to mě asi klepne..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.7.13 15:52
@Ali-Ali píše:
hele, pritel je s tim v pohode jsi rikala, tak predpokladam, ze najem utahne. nez se prcek narodi, tak starsi pujde skoro do skolky, to ti zase starosti trochu ubere.
co vasi rodice, mate tam nejakou pomoc a podporu?

Haha jestli jí vubec do skolky vezmou :D rodiče jsou škrti, ty mi nedaj nic a už měsíc tady ani nebyly, a jeho rodina? Ta malou viděla co se narodila zhruba 3× a to bydlí kousek od nás.. Pritelovo máma mě nesnáší

• Nahlásit
  • Citovat
765
17.7.13 15:56

Tak ho zkus nenápadně přitáhnout k té starosti o malou. Já se taky bála nechat chlapy samotné, manžel se z pokaděné plínky málem :poblion:, udělat mlíko neumí…Ale prostě si poradí, když musí tak tuplem. Píšeš, že finance utánete, tak nešil, jsou tu maminy, co mají děti ještě blíž od sebe. Holt se budeš muset začít chovat jako máma a taky se tak cítit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4785
17.7.13 15:56

@Anonymni - pokud jsi v 17ti zvladla jedno dite tak ted urcite zvladnes I druhe. vecicky na mimco se daji po nekom podedit nebo koupit pouzite. Urcite I rodina pomuze. Pokud se na druhe necitis, tak ho muzes porodit a dat k adopci. Je tolik paru co by chtelo adoptovatt. Treba vasi situaci uvidis za nejakych 14 dni uplne jinak a budes vedet, ze to proste zvladnete.
Ja jsem v jine situaci, prvniho jsem rodila docela pozde a ted cekam druhe mimco. Praci, zabavu a cestovani jsem si uz uzila, ted ziju pro syna a to druhe co se narodi a pro me konicky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
17.7.13 15:57
@Anonymní píše:
A hlavně..pritel malou zboznuje, ale co se tyka pomoci s ní, tak to ho nenapadne, neumí jí ani vykoupat, takze jsem fakt na vsechno v domácnosti sama, nikdy ho nic nenapadne, takze sama na dvě děti, to mě asi klepne..

s pritelem si promluv zavcasu, ze v takove situaci budes potrebovat daleko vetsi pomoc a podporu.
ale chlapi si obcas nevi moc rady s tema prckama a jak dcerka bude rust, tak s ni bude travit urcite vic casu. s triletou uz ho spis vykopes, at ji veme na celodenni vylet atd. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
17.7.13 15:57

Jsi mladá a zkušená - zvládneš to v pohodě. Starší bude mít sourozence a spoustu času si potom vyhrají spolu a Tobě se uleví. Až ostatní budou teprv rodit děti, ty už budeš mít dvě odrostlé děti a úplně jiné starosti ;) Věř tomu, že mnohem lépe se zvládají dvě malé děti ve 20, než v 35. A že si na vše sama, řekla bych, že to většina z nás, pokud jejich chlapi vydělávají, aby matky mohly být doma s mrňaty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monca114
17.7.13 15:59

Na ostatní kašli, důležitá jsi ty, tvoje dítě a chlap a v něm oporu máš, tak zbývá jen tvé rozhodnutí :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama