Spálení v solárku, od té doby neustálé zarudnutí kůže a očí.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dawa2
Nováček 3 příspěvky 08.04.19 19:28
UVC spálení

Dobrý den. Mám dotaz ohledně dosud nejspíš blíže neprostudovaného „dopadu UV záření a UVC záření na kůži potažmo lidský organismus. Mám kuriózní zážitek který v kontrastu s mým genem mohl značný dopad způsobit. Před lety jsem se spálil v domnění domácího solaria herbicidní lampou (modré světlo) z "horského sluníčka“ Sirius. Vyrobeno v 80tých letech. K expozici došlo v roce 2006. Je možné že návaly horka v obličeji, stále červené přecitlivělé oči a rudnutí je následek? Měl jsem lampu na stole cca 1m od obličeje asi 25 minut. Neměl jsem chráněný zrak jen přimhouřené oči. Necítil jsem ani teplo. Po expozici jsem na druhý den ráno byl úplně rudý a bolely mě i oči. Na pohotovosti mi dali pantenol. Zhruba po týdnu jsem se sloupal. Buď je to náhoda nebo důsledek ale od té doby pozoruji zvýšené prokrvování. A to včetně očí. Mám je stále zarudlé. Při jakékoliv aktivitě jsem hodně červený. A nejvíce mne stav tlaku, horkosti a návalů tepla obtěžují při jídle. Oči mi zrudnou a celá tvář se prokrví do extrémní barvy. Je možné že je to důsledek spálení od UVC nebo se jedná jen o shodu okolností a jde o hormonální či jinou záležitost? Jsem světlý typ tudíž jestli došlo k poškození DNA na buněčné úrovni ( což se uvádí v dostupných zdrojích ohledně UVC ) tak by to mohla být ona změna? Jak silné musí být záření a doba expozice aby něco takového bylo možné? Moc děkuji za odpověď.

Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 2180 příspěvků 08.04.19 19:33

Google překladač?

Váš příspěvek
Reklama