Už nemám doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tahina
Kecalka 106 příspěvků 08.09.18 05:02
Už nemám doma

Ahoj, chtěla bych se Vás na něco zeptat holky. Dostali jsme se do jedné ne moc příjemné situace a já bych chtěla poprosit o názory od Vás. S partnerem jsem spolu skoro šest let. Máme dvě děti (4 roky a 4 měsíce). Partner do teď měl dotované bydlení od svého zaměstnavatele, který ho (nás) co rok přesouvá na jiné místo v republice. To ale před cca pár měsíci ukončil a my se všichni domluvili s moji mámou, která vlastní můj rodný dům o třech bytech (darovala jí ho moje babička s dědečkem ještě za života), že zatím můžeme bydlet v tom nejmenším (jedna mistnost+koupel­na+kuchyňka v chodbičce),než si zrekonstruujeme velký byt v patře. Dokonce nám přislíbila, že za podmínky věčného břemene dožití pro ni a jejího manžela (není můj otec) mi dům darují abychom měli své. Rekonstrukce bytu vyjde na cca půl milionu a za nedlouho bude muset proběhnou rekonstrukce střechy za cca 350 tisic. Na to nelze jen tak nešetřit. Tudiz jsem u právníka připravila darovací smlouvu kde bylo vše co si máma přála. A dozvěděla jsem se tedy od ní něco co jsem nečekala. Dům nedostanu nikdy co bude živá, prý bych ho prodala i s ní a jejím manželem. Nikdy by mi nedovolila si půjčit na jeho rekonstrukci a až umře část dostane její manžel, část její teď 4 leta vnučka a ja to co musím dle zákona. Teď 4 měsíčního vnuka opoměla úplně. Ale mi si ten byt klidně můžeme dodělat, to ji nevadí. Podotýkám nejsme problémovým párem, nemáme dluhy, energie platime, ja pomáhám, partner jí udělal celou koupelnu, komplet rekonstrukci těch místností kde teď jsme a začal rekonstrukci vrchního patra. Chceme si po tomto vzít hypotéku a odejít. Prosím co si o tom myslíte. Mně to tedy dost ranilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

elena.78
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 08.09.18 05:40

Vy máte s mámou špatné vztahy?

Slušně bych poděkovala za dočasný azyl a vyřídila si hypotéku na vlastní bydlení. Ono je to lepší, aspoň Vám nebude nic vyčítat a Vy nebudete muset být „nevděčná“ dcera.

elena.78
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 08.09.18 05:46

Jinak si myslím, že ze zákona budete dědit Vy a Váš otčím, vnučka nikoli. To by jí musela Vaše máma část domu darovat v darovací smlouvě ještě nyní za života. Ale nejsem si jistá, třeba Vám tady poradí odborník.

Tahina
Kecalka 106 příspěvků 08.09.18 05:56

@elena.78 Tak špatné úplně ne, ale nejlepší kamarádky jsme taky nikdy nebyly. Hodně krát mi spoustu mnou svěřených věcí vyčetla. A já se pak uzavřela.

Tahina
Kecalka 106 příspěvků 08.09.18 06:09
@elena.78 píše:
Jinak si myslím, že ze zákona budete dědit Vy a Váš otčím, vnučka nikoli. To by jí musela Vaše máma část domu darovat v darovací smlouvě ještě nyní za života. Ale nejsem si jistá, třeba Vám tady poradí odborník.

Tak ona byla za notáře a napsala poslední vůli, tedy aspoň mi to tak řekla. Ale vychází to na 1/2 otčím že společného jmění manželů,1/4 vnučka a 1/4 já. Na vlastního vnuka zapomněla,prý proto,že holky to mají v životě těžší.

elena.78
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 08.09.18 06:09

@Tahina

Já bych se na ten dar/nedar vykašlala (je to typický Danajský dar). Však tady máma (otčím) nebude věčně. Být Vámi, raději bych si pořídila svoje bydlení, nemusela bych poslouchat výčitky. Sice se zadlužíte, ale to byste museli i kvůli té bytovce. Nemyslete si, že takové vztahy máte jen Vy, takových lidí je kupa, tak se zbytečně netrapte 8)

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 1 inzerát 08.09.18 06:11

@Tahina bydlení s rodiči v drtivé většině nedělá dobrotu ani tam, kde vztahy fungují na 100%. Natož pak u vás,kde to zaskripalo ještě před nastěhováním. Velmi důrazně radim jít do svého a babičku si nechat na návštěvy ;)

Verun83
Echt Kelišová 8765 příspěvků 33 inzerátů 08.09.18 06:12

Necpala bych nikdy penize do neceho, co neni papirove moje. Najdete si jine bydleni.

elena.78
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 08.09.18 06:16
@Tahina píše:
Tak ona byla za notáře a napsala poslední vůli, tedy aspoň mi to tak řekla. Ale vychází to na 1/2 otčím že společného jmění manželů,1/4 vnučka a 1/4 já. Na vlastního vnuka zapomněla,prý proto,že holky to mají v životě těžší.

To Vám neporadím, ale na netu urcitě najdete jak je to s dědictvím, kdo je zákonný dědic + podíly. Je také rozdíl, zda ten dům dostala od své matky pouze ona nebo ona a její manžel. To se tam ty podíly po smrti také mění.

Tahina
Kecalka 106 příspěvků 08.09.18 06:19

@elena.78 Mně to jen celkem mrzí.Mám v něm spoustu krásných vzpomínek na prarodice :srdce: .Myslela jsem si, že mi jako rodič věří a ze mně neobejde.A ve finále,když už se rozhodne pro vnoučata,proč jen pro jedno :nevim: .Asi toto nikdy nepochopím :roll:

elena.78
Zasloužilá kecalka 776 příspěvků 08.09.18 06:22
@Tahina píše:
@elena.78 Mně to jen celkem mrzí.Mám v něm spoustu krásných vzpomínek na prarodice :srdce: .Myslela jsem si, že mi jako rodič věří a ze mně neobejde.A ve finále,když už se rozhodne pro vnoučata,proč jen pro jedno :nevim: .Asi toto nikdy nepochopím :roll:

Jojo, po přízni řízni.

g.sandova
Závislačka 3793 příspěvků 08.09.18 06:25

Je to divný, najednou dostala strach.

Tahina
Kecalka 106 příspěvků 08.09.18 06:27

@Verun83 Právě chtěli jsme mít něco taky svého,a ja myslela,ze tam můžu být doma. Navíc když to do očí slíbila mně i partnerovi. Jinak bychom hypotéku a vlastní bydlení řešili už dávno.

Tahina
Kecalka 106 příspěvků 08.09.18 06:30

@g.sandova Nerozumím tomu. Nikdy bych ji ani otčíma nepovedla,neprodala bych ho,ten dům pro mně hodně znamená. Jen jsem chtěla ho opravit a byt tam s rodinou.

Verun83
Echt Kelišová 8765 příspěvků 33 inzerátů 08.09.18 06:33
@Tahina píše:
@Verun83 Právě chtěli jsme mít něco taky svého,a ja myslela,ze tam můžu být doma. Navíc když to do očí slíbila mně i partnerovi. Jinak bychom hypotéku a vlastní bydlení řešili už dávno.

Nj, tak si to rozmyslela. Ja myslim, ze to tak bude lepsi. Proste najdete neco jineho. A s babickou se jen videjte. Stari lide maji sve vrtochy a jednou by se vam tam spatne s nima zilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >