Už nevím co dělat!:-(

27.6.07 20:47

Už nevím co dělat!:-(

Ahoj maminy,
plně kojím 2.měsíční holčičku,už asi týden máme ale s kojením problémy!Začnu jí kojit a přesně po 5.minutách začne děsně řvát a už se nechce přisát,myslim,že problém v tom,že bych neměla mlíko asi neni,když zmáčknu prso,tak normálně mlíko stříká,ale Ája řve jak hysterka,občas se přisaje a pak zase řve,tak zkusim vyměnit prso a u něj vydrží tak 3.minuty a začne opět řvát,tak už nevim co dělat:-( jsem z toho celkem na nervy.Zvláštní je,že v noci to nedělá,to normálně kojíme, v kliku se nají a usne,ale přes den je to síla.Nevíte čím to je?nebo měli jste stejný problém někdo?Prosím poradte…díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2583
27.6.07 20:57

Mně to udělal Matoušek jen párkrát, nechala jsem ho chvilku ve svislé poloze, odkrknul si nahromaděný vzduch a pokračoval v pití. Nic jiného mně nenapadá :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
27.6.07 21:02

Ahoj, mam stejny problem s malym (ted skoro ctyri mesice). U nas jsou to prdiky nebo boleni briska. Chvili po tom co pije zacne hrozne brecet, po vymene prsa se zas na chvili chytne a zase rev. V noci je taky v pohode (na netu jsem vycetla, ze v noci pije skoro kazdy mimco lip). Me nic moc nezabira, spis se snazim hlidat jidlo, abych mu nepritizila, ale moc to nepomaha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.07 21:03

To jsem taky zkoušela,ale to začně řvát ješte víc a je fakt hysterická:-(pak usne a je skoro nenajezená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
27.6.07 21:03

Ahoj,

myslím, že po těch 5 min přestává téct přední mlíko, u kterého se(ruku na srdce) nenadře:), pak už holt musí tahat a to se jí nelíbí, zadní mlíko je hustčí a už to kojo není taková pohoda.
Tot můj názor a hlavně 2měs. mimi už si začíná vymýšlet a prostě to zkouší.
V noci je holčička rozespalá a hladová a tak tyhle problémy nejsou.
Tímhle obdobím jsme si prošly taky a po čase to ustalo. Prostě prsa vymeň a nabízej a nabízej, pokud bude mít hlad, dá si říct.
Třeba ale holky budou mít jinou zkušenost.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.07 21:04

Ruzo - já mám pocit,že už skoro nic nejim špatnýho,dost si taky jídlo hlídám a i přesto řve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1999
27.6.07 21:16

Treba to opravdu zkousi jak psala Pralinka.
Ondrasovi vadi temer vsechno jidlo, co mu nedela problemy jsou brambory a ryze a na tom se zit dlouhodobe neda. Ale vidim na nem, ze si treba dam chleba (stary), vajicka nebo varenou cibuli v cemkoliv - je v temer kazdy omacce a je zle mnohem vic nez normalne.
To, jeslti neni liny sat jsem zjistovala. Odstrikany mliko si z flasky, kdyz takhle rve, neveme a kdyz jsem mu dala mliko z flasky rovnou tak po chvili zacal rvat.
Pralinka radi dobre - prohazuj prsa a me se jeste osvedcilo nechat ho chvili bez jidla, zabavit ho treba hrackou, pockat az se uklidni a za chvili mu zkusit dat prso znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
27.6.07 21:50

U nás se dělo to samé, prdíkama :(
A myslím, že i kdyby jsi nejedla nic, lepší to nebude. Já taky nejedla žádné nadýmavé potraviny, čokoládu a spol. a bolení měl pořád.
Zkus vyměnit prso, vždy, když začne, jinak bohužel neporadím :(
A neboj se, časem to přejde, držím palce, ať je to co nejdřív :wink:
(U nás to nejhorší přešlo kolem 3 - 4. měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.6.07 21:55

No,zkoušela jsem to ted dost dlouho dala jsem jí spát,je klidná,ale má dudlíka a s ním teda jede,kdyby takhle jela na tom prsu,snad to opravdu přejde,pořád čtu,jak máme být trpělivý s kojením,ale jakmile začne furt řvát jak hysterka,tak teda jsem hotová a nemám vůbec chut kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
27.6.07 22:19

Jestli je to prdíkama, možná ji zkus podle dávkování před každým kojo dát Sab simplex, nebo něco podobného. Smí se dávat často, vlastně při každém krmení :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
27.6.07 22:21

Anebo kapky BabyCalm, jsou čistě přírodní, bez předpisu, my je dávali taky před každým kojením :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
27.6.07 22:25

Ahoj Koutnakovko,

říká se tomu „bojkot kojení“, už se to tady několikrát probíralo. I u mé prsomilky Aničky se to několikrát stalo, trvalo to třeba i týden, byla jsem z toho mrtvičná, ale vždycky to odeznělo. Pomáhá změnit polohu, kojit v naprostém klidu (ne u televize nebo se s někým bavit), do jídla nenutit a hlavně se nestresuj - fakt to přejde.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3639
27.6.07 22:47

Koutnakovko,

my jsme meli stejny problem s chlapeckem z dvojcatek, ale jak uz pisi holky…bylo to brisko, vzdycky jsme pochovali, tak z nej sel vzduch, proste ho to asi dost bolelo, meli jsme sab simplex, kapky, ktere mu pomahali, jinak to bylo fakt o nervy, ale za par tydnu, se to vcelku srovnalo, tak hodne stesti a spokojene kojenicko,

Sabri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.6.07 23:19

tak nas Kuba tohle delal skoro hned od narozeni, tak do tri mesicu, tak kazde druhe kojeni, v noci taky v pohode, nepomahalo nic, ale protoze jsem chtela, aby se najedl, tak jsem ho, jak zacal rvat, odlozila, a co nejrychleji odsala, a dala mu to ve flasce, to vypil v klidu, asi mu to skutecne neslo sat, mela jsem hodne zanetu prsu, asi jsem mela uzke mlekovody, postupne zanety zmizely a Kuba taky pil normalne, Jana

• Nahlásit
  • Citovat
1493
27.6.07 23:25

Jéje, takových období jsme při kojení měli :) Začalo to kolem 3. měsíce a od té doby se to u nás objevovalo asi každý druhý měsíc (do 8 měsíců věku syna)

Často za to mohlo bříško, později zvědavost a netrpělivost (prostě ho to už nebavilo). Řvaní během kojení ve 3 měsících se nás drželo asi 14 dní. Nicméně i když syn vydržel u prsa asi jen 5 minut, kupodivu byl najedený. V noci taky papal dobře, protože byl rozespalý a nešil sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama