Desetiletý navádí mladší sestru k neplechám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 22:09
Už si nevíme rady...

Dobrý večer, snad mi tu někdo poradíte nebo třeba posdílíte stejnou/podobnou zkušenost. Manžel má desetiletého syna a spolu máme školkou dceru. Samozřejmě občas je lépe, někdy je to horší, ale to co se děje poslední dobou, tak už fakt nevím. Manželův kluk neustále navádí dceru. Ale na takové věci, kdy si ublíží buďto ona nebo někomu jinému. Než jsme to prokoukli, tak úplně zbytečně jsem dceru několikrát potrestala, protože buďto něco vyvedla, rozbila nebo ublížila. Pořád jí říkáme, ať ho neposlouchá a vysvětlujeme, jenže ona ho úplně zbožňuje a vidí v něm snad poloboha, takže to prostě udělá. A to jsou věci jako běž a řekni tátovi, že je deb.il. Ona to samozřejmě udělala a jelikož jsme nevěděli, tak za to dostala na zadek a zákaz pohádek. Nebo to je běž a kopni ho, vylez na to a skoč, hoď to po nich.. Takže už byly i nějaké díky Bohu jenom malé úrazy nebo něco zničené, rozbité… Naposledy jí navedl, ať vleze ke zvířatům do výběhu a šlápne na ně. Máme v obýváku otevřený dřevěný výběh a normálně by toto dcera nikdy neudělala, zůstává s nimi i sama v místnosti a maximálně si je jde pohladit nebo jim dosype krmení a ví, že je ani bez nás nesmí vytáhnout. A to je jen malý výčet. Přitom z toho co navádí ostatní by sám neudělal vůbec nic, protože se všeho bojí. Už jsme zkoušeli co se dalo. Domlouvat mu, že tohle se nedělá, vynadat, zakázat… Bez úspěchu. Přitom fakt už dáváme pozor, ale stačí když se na deset sekund otočit a už jí na něco navede. Dělá to i doma a nedávno navedl mladšího sourozence, ať na něco vyleze a skočí a ten se malém zmrzačil. Občas už se povede, že dcera přijde a zeptá se, jestli opravdu může z toho skočit nebo jestli to může rozbít a když řekneme, že v žádném případě, tak řekne, ale brácha říkal, ať to udělám a on to samozřejmě popře. Už jsme z toho nešťastní. Navíc já jsem těhotná a bojím se, že buďto bude dceru navádět, ať mě buď praští do břicha nebo po mě něco hodí a nebo že jí pak bude navádět, ať něco provede miminku. Už na to nemám nervy, fakt že ne :( :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 13.04.19 22:15

Kolik je dceři?

Russet
Neúnavná pisatelka 15190 příspěvků 13.04.19 22:17
@Anonymní píše:
Dobrý večer, snad mi tu někdo poradíte nebo třeba posdílíte stejnou/podobnou zkušenost. Manžel má desetiletého syna a spolu máme školkou dceru. Samozřejmě občas je lépe, někdy je to horší, ale to co se děje poslední dobou, tak už fakt nevím. Manželův kluk neustále navádí dceru. Ale na takové věci, kdy si ublíží buďto ona nebo někomu jinému. Než jsme to prokoukli, tak úplně zbytečně jsem dceru několikrát potrestala, protože buďto něco vyvedla, rozbila nebo ublížila. Pořád jí říkáme, ať ho neposlouchá a vysvětlujeme, jenže ona ho úplně zbožňuje a vidí v něm snad poloboha, takže to prostě udělá. A to jsou věci jako běž a řekni tátovi, že je deb.il. Ona to samozřejmě udělala a jelikož jsme nevěděli, tak za to dostala na zadek a zákaz pohádek. Nebo to je běž a kopni ho, vylez na to a skoč, hoď to po nich.. Takže už byly i nějaké díky Bohu jenom malé úrazy nebo něco zničené, rozbité… Naposledy jí navedl, ať vleze ke zvířatům do výběhu a šlápne na ně. Máme v obýváku otevřený dřevěný výběh a normálně by toto dcera nikdy neudělala, zůstává s nimi i sama v místnosti a maximálně si je jde pohladit nebo jim dosype krmení a ví, že je ani bez nás nesmí vytáhnout. A to je jen malý výčet. Přitom z toho co navádí ostatní by sám neudělal vůbec nic, protože se všeho bojí. Už jsme zkoušeli co se dalo. Domlouvat mu, že tohle se nedělá, vynadat, zakázat… Bez úspěchu. Přitom fakt už dáváme pozor, ale stačí když se na deset sekund otočit a už jí na něco navede. Dělá to i doma a nedávno navedl mladšího sourozence, ať na něco vyleze a skočí a ten se malém zmrzačil. Občas už se povede, že dcera přijde a zeptá se, jestli opravdu může z toho skočit nebo jestli to může rozbít a když řekneme, že v žádném případě, tak řekne, ale brácha říkal, ať to udělám a on to samozřejmě popře. Už jsme z toho nešťastní. Navíc já jsem těhotná a bojím se, že buďto bude dceru navádět, ať mě buď praští do břicha nebo po mě něco hodí a nebo že jí pak bude navádět, ať něco provede miminku. Už na to nemám nervy, fakt že ne :( :(

Nemůže muž trávit víc času sám se svým synem? Vytáhnout ho na výlet, trochu mu dodat sebevědomí. Dceři bych opakovala do zblbnutí, že je šikovná a chytrá holčička a ví, co se má a nemá. A že to říká starší brácha, nemusí ho ve všem poslouchat. A doufat, že oba si časem najdou lepší zábavu. Nenudí se kluk tak trochu u vás?

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 8666 příspěvků 13.04.19 22:27

Úplně bych neřekla, že se kluk nudí. Je možné, že chce odpoutat pozornost od sebe. A nebo spíš jen ztrácí půdu pod nohama, pokud jsi těhotná, a má strach, že na něj nebude čas. A nebo už ho na něj nemáte, tak se projevuje takhle.

Těžko říct. Jak trávíte čas jako rodina?? Co otec, jak fungují spolu??

mrav
Nadpozemská drbna 26692 příspěvků 13.04.19 22:29

Ten syn je tvůj nevlastní? Začíná mu puberta, to je pak s sětmi těžké. Kdyby jsi věděla, co já jsem se navyváděl svému dědovi v pubertě. :lol: - a potřeboval jsem jediné - přihrávku staršího bráchy. Tady to bude asi trošku složitější. Jak je stará tvoje dcera? :mavam:

marketak5
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 1 inzerát 13.04.19 22:33

Kluk se cítí nejistý, přivoláva jen pozornost, volá o pomoc. Chce to s ním trávit víc času o samotě, nejlépe a otcem samozřejmě. Víc se mu věnovat ikdyz je to těžké. Musí cítit tu lásku, ne jen mu to říkat ale dokázat!! A hlavně děti cítí když něco není upřímné, je důležité nazývat věci pravými jmény a zapracovat na vztahu k němu

jannina1
Závislačka 4486 příspěvků 13.04.19 22:37

..

Příspěvek upraven 14.04.19 v 05:31

jannina1
Závislačka 4486 příspěvků 13.04.19 22:38

..

Příspěvek upraven 14.04.19 v 05:32

lilith1
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 13.04.19 22:58
@Anonymní píše:
Dobrý večer, snad mi tu někdo poradíte nebo třeba posdílíte stejnou/podobnou zkušenost. Manžel má desetiletého syna a spolu máme školkou dceru. Samozřejmě občas je lépe, někdy je to horší, ale to co se děje poslední dobou, tak už fakt nevím. Manželův kluk neustále navádí dceru. Ale na takové věci, kdy si ublíží buďto ona nebo někomu jinému. Než jsme to prokoukli, tak úplně zbytečně jsem dceru několikrát potrestala, protože buďto něco vyvedla, rozbila nebo ublížila. Pořád jí říkáme, ať ho neposlouchá a vysvětlujeme, jenže ona ho úplně zbožňuje a vidí v něm snad poloboha, takže to prostě udělá. A to jsou věci jako běž a řekni tátovi, že je deb.il. Ona to samozřejmě udělala a jelikož jsme nevěděli, tak za to dostala na zadek a zákaz pohádek. Nebo to je běž a kopni ho, vylez na to a skoč, hoď to po nich.. Takže už byly i nějaké díky Bohu jenom malé úrazy nebo něco zničené, rozbité… Naposledy jí navedl, ať vleze ke zvířatům do výběhu a šlápne na ně. Máme v obýváku otevřený dřevěný výběh a normálně by toto dcera nikdy neudělala, zůstává s nimi i sama v místnosti a maximálně si je jde pohladit nebo jim dosype krmení a ví, že je ani bez nás nesmí vytáhnout. A to je jen malý výčet. Přitom z toho co navádí ostatní by sám neudělal vůbec nic, protože se všeho bojí. Už jsme zkoušeli co se dalo. Domlouvat mu, že tohle se nedělá, vynadat, zakázat… Bez úspěchu. Přitom fakt už dáváme pozor, ale stačí když se na deset sekund otočit a už jí na něco navede. Dělá to i doma a nedávno navedl mladšího sourozence, ať na něco vyleze a skočí a ten se malém zmrzačil. Občas už se povede, že dcera přijde a zeptá se, jestli opravdu může z toho skočit nebo jestli to může rozbít a když řekneme, že v žádném případě, tak řekne, ale brácha říkal, ať to udělám a on to samozřejmě popře. Už jsme z toho nešťastní. Navíc já jsem těhotná a bojím se, že buďto bude dceru navádět, ať mě buď praští do břicha nebo po mě něco hodí a nebo že jí pak bude navádět, ať něco provede miminku. Už na to nemám nervy, fakt že ne :( :(

Tak takto se chova psychopat, ze navadi druhe, aby ublizovali ostatnim..vam pripada narmalni, ze navadi segru, aby sla do vybehu a slapala po zviratech, takze bych chlapci ozmamila, ze s nim jdu okamzite na psychinu jestli se nesklidni..priznavam, ze jsem alergicka na agresivni deti a jeste vice na rodice co to omouvaji, aby kluk zahy nepresvedcil segru ze by mohla tatinka s maminkou prasknout po hlave..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 23:02

Dcera je o šest let mladší. Pozornosti od táty tady má dost, tím to není. Když je hezky chodí ven, když je škaredě hrají se hry, kouká se na pohádku/film nebo s tátou hraje třeba na Xboxu. Ale stačí, abych já byla třeba v kuchyni a táta si odskočil a už to je nebo jí to jakoby nenápadně šeptá. Nebo když jsem třeba v práci a manžel je tu s nimi sám a odběhne připravit jídlo, tak už zase něco… Moje těhotenství ho rozhodně rozhodit nemohlo, protože o něm ještě neví a za této situace si nepřeju, aby to věděl do doby, než budu mít břicho. A dělá to i doma nebo dětem venku. Jenže až náhodou kvůli něho někdo přijde k vážnému úrazu, tak už bude pozdě… Fakt už nevíme co dělat :( A navíc o dceru mám strach, protože stačí vteřina a může být zle.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 13.04.19 23:03
@lilith1 píše:
Tak takto se chova psychopat, ze navadi druhe, aby ublizovali ostatnim..vam pripada narmalni, ze navadi segru, aby sla do vybehu a slapala po zviratech, takze bych chlapci ozmamila, ze s nim jdu okamzite na psychinu jestli se nesklidni..priznavam, ze jsem alergicka na agresivni deti a jeste vice na rodice co to omouvaji, aby kluk zahy nepresvedcil segru ze by mohla tatinka s maminkou prasknout po hlave..

Tim omlouvanim nemyslim zakladatelku, ta to resi..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 23:07
@lilith1 píše:

Tak normální mi to opravdu nepřijde. Mě to ale přijde tak, že prostě vyloženě chce, ať si buďto ublíží a nebo dostane na zadek nebo vynadané. Jednou když jsem dceru plácla přes zadek, to jsme ještě nevěděli, že jí k tomu navádí on, tak se jenom usmíval. Kolikrát se ale i zapomněl a třeba jak blbli s tátou, tak jí nahlas říká kopni ho do břicha. Tak to mu hned táta vynadal.

wendy
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 13.04.19 23:08
@Anonymní píše:

Jak zde bylo shora už uvedeno, také mi přijde, že kluk má nedostatek pozornosti. Je to pořád ještě celkem malý chlapeček a svou frustraci a snahu o zaujmutí si prostě realizuje takto. Primárně je nutné změnit chování dospělých, jelikož jeho chování, je jednoznačně odrazem situace. Samozřejmě pokud z něj chcete vychovat skutečně „psychopata“, respektive člověka s nějakou poruchou osobnosti, je možné užít i represivní postup jak tu některé kolegyně navrhují - ale normální lidé chápou, že aby se změnily následky, je nejprve nutné změnit příčiny.

Russet
Neúnavná pisatelka 15190 příspěvků 13.04.19 23:19
@Anonymní píše:
Dcera je o šest let mladší. Pozornosti od táty tady má dost, tím to není. Když je hezky chodí ven, když je škaredě hrají se hry, kouká se na pohádku/film nebo s tátou hraje třeba na Xboxu. Ale stačí, abych já byla třeba v kuchyni a táta si odskočil a už to je nebo jí to jakoby nenápadně šeptá. Nebo když jsem třeba v práci a manžel je tu s nimi sám a odběhne připravit jídlo, tak už zase něco… Moje těhotenství ho rozhodně rozhodit nemohlo, protože o něm ještě neví a za této situace si nepřeju, aby to věděl do doby, než budu mít břicho. A dělá to i doma nebo dětem venku. Jenže až náhodou kvůli něho někdo přijde k vážnému úrazu, tak už bude pozdě… Fakt už nevíme co dělat :( A navíc o dceru mám strach, protože stačí vteřina a může být zle.

A ptala ses ho, proč to dělá? Má radost, že ho někdo poslechne? Podle mě žárlí a snaží se na sebe upoutat pozornost. Řekla bych mu, že takové chování u vás je nepřípustné. Pochválila bych za něco ve dnech, kdy by nic neprovedl. Nějak bych ho zaměstnala. Kdyby to nepomáhalo, spíš bych se snažila občas vycestovat s dcerou, když bude u vás. Otec si s ním promluvil?

lilith1
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 13.04.19 23:25
@wendy píše:
Jak zde bylo shora už uvedeno, také mi přijde, že kluk má nedostatek pozornosti. Je to pořád ještě celkem malý chlapeček a svou frustraci a snahu o zaujmutí si prostě realizuje takto. Primárně je nutné změnit chování dospělých, jelikož jeho chování, je jednoznačně odrazem situace. Samozřejmě pokud z něj chcete vychovat skutečně „psychopata“, respektive člověka s nějakou poruchou osobnosti, je možné užít i represivní postup jak tu některé kolegyně navrhují - ale normální lidé chápou, že aby se změnily následky, je nejprve nutné změnit příčiny.

Tak nejsou mu tri..normalni dite v 10 let.moc dobre vi, ze ublizovat proste nesmi a jeste x krat je to horsi, kdyz k tomu navadi druhe..vis co silene stoupa v posledni dobe agresivita prave u tak malych deti, upozornuji na to veterinari, ze se cim dale vice setkavaji s domac. mazlicky, kterym prave ublizuji takoveto e deti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama