Ukradené těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 14:39
Ukradené těhotenství

Ahoj, teď všem budu připadat asi jako zruda, ale já se potřebuju vykecat.. všechno to začalo přesně před rokem když jsem zjistila, že jsem těhotná. Byli jsme s přítelem oba hrozně šťastní, když to potvrdil i doktor, oznámili jsme to rodině a všechno bylo super, jenže za cca 2 měsíce přišla moje máma, že taky čeká :zed:. Trochu jsem se začala i stydět že budu mít sourozence ještě mladšího než svoje dítě ale rychle mě to přešlo. Narodil se mi krásný syn a mama měla termin 2 měsíce po mě, takže si užívala vnuka dokud to šlo. Moje pocity se vrátili když se narodila moje sestra, začala jsem mít vztek že ukradla všechnu pozornost memu synovi i když to asi zní hrozně sobecky, ale závidím všem, jejichž maminky se chovají jako babičky, třeba i pomuzou když jako prvorodicka nezvládám a prostě se fakt i stydím, nepřijde mi to normální a to nevinné miminko prostě nemám ráda i když ono za nic nemůže a mám na sebe kvůli tomu vztek :zed: :nevim: a je mi 25, nemám dítě v 16, kdyby chtěl někdo rýpat :D :D :D nemáte někdo typ jak se těchto pocitů zbavit? :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Demi
Závislačka 3780 příspěvků 08.03.19 14:44

Tak už to v životě chodí a to se stávají ještě mnohem horší věci… zkus si nepropouštět, že se svět musí točit jen kolem tebe.

Lalelale
Závislačka 4125 příspěvků 08.03.19 14:45

No, mít sourozence ve věku vlastního dítěte je opravdu zvláštní, to uznávám. Ale novorozenec za to opravdu nemůže. Pokud v sobě cítíš křivdu a nedokážeš se s tím popasovat, tak bych teda svoje pocity mámě svěřila. Třeba se ti uleví. Ale spíš bych řekla, že je opravdu lepší si přiznat, že prostě svět se netočí kolem tebe a tvého dítěte. Hlavní jsou rodiče, a vaši pozornost jistě má.

Moona1984
Kecalka 127 příspěvků 08.03.19 14:45

Myslím, že časem v tom najdete i to pozitivní. Maminka je taky na mateřské, můžete chodit spolu s kočárkem a Vaše dítě bude mít vrstevníka na hraní, to je ohromné plus.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 14:47

hele tak to prostě je no..
ted má malé dítě, tak je jasné že bude poprděná z něho…
Já také neměla hlídání, babičky daleko, a ano, v rodině byli vždy více poprdění z nejmladšího, takže teď je zase větší pozornost na děti sestry - má nejmladší a ted znova před porodem. Hold to tak je no, o mé ( starší ) se také zajímají ale samozřejmě tam nemůžou být tak často jako ti mladší od sestry, tak to je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 14:47
@Anonymní píše:
Ahoj, teď všem budu připadat asi jako zruda, ale já se potřebuju vykecat.. všechno to začalo přesně před rokem když jsem zjistila, že jsem těhotná. Byli jsme s přítelem oba hrozně šťastní, když to potvrdil i doktor, oznámili jsme to rodině a všechno bylo super, jenže za cca 2 měsíce přišla moje máma, že taky čeká :zed:. Trochu jsem se začala i stydět že budu mít sourozence ještě mladšího než svoje dítě ale rychle mě to přešlo. Narodil se mi krásný syn a mama měla termin 2 měsíce po mě, takže si užívala vnuka dokud to šlo. Moje pocity se vrátili když se narodila moje sestra, začala jsem mít vztek že ukradla všechnu pozornost memu synovi i když to asi zní hrozně sobecky, ale závidím všem, jejichž maminky se chovají jako babičky, třeba i pomuzou když jako prvorodicka nezvládám a prostě se fakt i stydím, nepřijde mi to normální a to nevinné miminko prostě nemám ráda i když ono za nic nemůže a mám na sebe kvůli tomu vztek :zed: :nevim: a je mi 25, nemám dítě v 16, kdyby chtěl někdo rýpat :D :D :D nemáte někdo typ jak se těchto pocitů zbavit? :?

pravda, že to je trochu divný, trochu dost, protože jestli je tobě 25, kolik je mamce.....
každopádně máš 2 možnosti, buď se s tím smíříš a děti spolu budou vyrůstat a v budoucnu to budou brát jako srandu a nebo se tím budeš užírat a přerušíš styky. Mám pro své děti 2 babičky z toho jednu alkoholičku a jednu nevlastní. Alkoholičce je nesvěřím, nevlastní je miluje, ale že by zastávala tu roli babičky, kterou já z nám z dětství, to ne. Na výlety je neberou, na prázdniny taky ne......tak to je.

elinka90
Závislačka 2661 příspěvků 1 inzerát 08.03.19 14:49

já sourozence ve věku dcery nemám, ale mám o 14 let mladší sestru a můžu tě uklidnit, že moje mamka také není hlídací babička, protože teď si konečně začala užívat života. Ber to z té lepší stránky. Jsou stejně staří a cca od 2-3 let si spolu super vyhrajou.

Sasanka jarní
Kecalka 396 příspěvků 08.03.19 14:50

Co ti tak strašně vadí?
Jaký máš vztah s partnerem a jaký s tím svým tvoje mamka nebo je to dokonce i tvůj taťka?

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 14:50

aspoň můžeš na brigády nebo do práce - když je máma na mateřské, -aspoň pohlídá :lol:

kristyn.g
Závislačka 3063 příspěvků 08.03.19 14:55

Já to tedy chápu. Čekala si jak bude tvé Mimi středem dění a že bude mít babičku co bude jako babička fungovat ale ono ne… Babička asi nemá moc čas být babičkou jak bývá. A nový sourozenec je vetřelec. Asi ti nezbyde než rezignovat na představu cos měla, přiznat si že jsi naštvaná a zpracovat to. Miminko má asi i normální babičku z tatínka strany ne?

smurfka
Vesmírná mluvilka 30512 příspěvků 08.03.19 14:55

jako popravdě bych také neměla radost kdyby moje mamka ve 45 a výš otěhotněla a měla dítě..ani nevím jestli bych to dítě dokázala brát jako sourozence.
ale jelikož bydlíme od sebe dále, už teď nemáme nějak extra hlídací vztahy - ani jsme neměli - tak by mě to asi míjelo..Děti jezdí párkrát za rok, už jsme si zvykli no..snad můžeš mít pozornost z rodiny partnera ne?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 28407 příspěvků 08.03.19 14:57

Vem to z té lepší stránky, aspoň si můžete navzájem pohlídat, když bude jedna z vás potřebovat… jednou bude tetička u synovce, podruhé synovec u tetičky… tak jsme to praktikovali my a nikomu z nás to neublížilo… a holky jsou na sebe zvyklé od malička, mají k sobě hezký vztah a hrají si spolu rády…
Kdyby tvá maminka nebyla na mateřské, tak by chodila do práce a byla by na tom s časem daleko hůř než teď… přestaň žárlit, buď dospělá… ;)

Prtulak
Kecalka 443 příspěvků 08.03.19 14:58

Zkus to brát tak, že si budou pak spolu hrát… Mě taky nikdo nepomáhá. Tvoje miminko nepotřebuje extra pozornost ostatních. Hlavně tvojí. Miminka jsou dar. Nenech si zkazit svoje mateřství a vztah k mamce a sestřičce. Není třeba dávat své ego do popředí. Buď ráda, že s miminkem nemusíš řešit opravdu starosti - třeba se zdravím. :srdce:

rozand
Závislačka 4386 příspěvků 08.03.19 14:58

Mne prijde ze zarlis jako maly decko

Liliiii
Povídálka 13 příspěvků 08.03.19 15:00

Chápu a taky vím, že se někdy pocity blbě potlacujou nebo mění. Potlačovat by se asi neměly. Nicméně miminko za to fakt nemůže, jestli někdo tak mamka. Jinak hele mám teď 3m chlapecka. Jsme na to s přítelem sami, naše rodiny jsou 100km daleko a já tu nemám ani pořádnou kamarádku, bydlím tu chvilku. Moje matka mě a tati opustila, když mi byly 2 roky, takže naše dítě má jen jednu babičku. Taky jsem naštvaná, že mi chybí máma/babicka, která by tu byla pro mě jako pro.dceru a.pro její první vnoučata e, ale pak si říkám, že kvůli tomu jsem si dítě nedělala a ty určitě taky ne kvůli něco pozornosti. Tak si užívejte miminka a na ségru neměj zlost, spíš zkus promluvit s mamkou a třeba ji pochopíš co jí k tomu vedlo mít tak pozdě další dítě,isto aby užívala vnoučata a třeba ti to pomůže.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama