Jde mít jedno dítě radši než druhé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 23:29
Jde mít jedno dítě radši než druhé?

Zdravím.. už od porodu syna se mi honí hlavou divné myšlenky a poslední dobou si toho asi začíná všímat i mé okolí a já popravdě nevím co dělat.. Mám dceru(4) a syna (8měsíců), už před otehotnenim jsem si strašně moc přála chlapečka a pak jsem byla hrozně zklamaná, že budeme mít holku, ale pak jsem byla šťastná, že je zdravá a měla a mám jí ráda.. ze začátku to vypadalo, že budeme mít holky 2 a já to hrozně špatně nesla :( Nakonec se ukázalo, že to bude kluk jako buk a já byla nejšťastnější, moc jsem se těšila a hned začala všechno plánovat, nakupovat a těhotenství jsem si užila naplno, až na porod.. Musela jsem během chvilky na císaře a pak jsem to dost špatně nesla, protože šlo malému prakticky o život a od té doby beru asi vše jinak.. Vše více řeším, od příkrmů, očkování po oblečení, chování příbuzných atd… Malou jsem dala poprvé na noc babičce v roce a půl a vím, že malého dám rozhodně později, všechno dělám úplně jinak, dala bych mu všechno na světě, ale s malou takový vztah nemám a ona spíš tíhne k babičce.. prostě mám pocit, že mám malého radši, než dceru a ta už to asi taky vycítila.. Nevím co s tím, mám pocit že jsem jako máma selhala a nikdy jsem nevěřila tomu, ze by toto bylo bylo možné.. Máte nebo víte o někom kdo to má podobně/stejně? Dá se s tímhle něco dělat?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
warita
Extra třída :D 10368 příspěvků 27.02.19 23:35

A tvuj dotaz je jaky?

Tak mas syna radsi no. Moje matka mela taky favorita u nas deti a ja to nebyla.

Jses na to hrda? Vyzniva to tak. Je mi tve dcerky lito, protoze podle vseho za to muze absence pindika.

Dory22
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 27.02.19 23:35

Co zajít k psychologovi? Já si tohle nedokážu představit, abych jedno dítě měla radši než druhé. Chudák dcera. To si piš, že to cítí. A co budeš dělat až o něco povyrosre? Víš jak ji bude? Chudinka.

warita
Extra třída :D 10368 příspěvků 27.02.19 23:37
@Dory22 píše:
Co zajít k psychologovi? Já si tohle nedokážu představit, abych jedno dítě měla radši než druhé. Chudák dcera. To si piš, že to cítí. A co budeš dělat až o něco povyrosre? Víš jak ji bude? Chudinka.

vsak proc ma radsi babicku, ze jo?

Dory22
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 27.02.19 23:42

@warita O to víc je to smutné! Nedokážu si ani popsat zlomek toho, jak se holčička cítí.

saadet
Extra třída :D 11909 příspěvků 4 inzeráty 27.02.19 23:46

Z toho popisu je mi strašně smutno. Chudák dcerka. Měla by jsi to řešit co nejdříve, možná i psycholog by nebyl od věci. Tohle se na ni strasne podepíše..navíc jak tu už zaznělo, přijde mi, že ti to vlastně nevadí. Nejdůležitější je, že máš syna… :?

Dory22
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 27.02.19 23:52
@Anonymní píše:
Zdravím.. už od porodu syna se mi honí hlavou divné myšlenky a poslední dobou si toho asi začíná všímat i mé okolí a já popravdě nevím co dělat.. Mám dceru(4) a syna (8měsíců), už před otehotnenim jsem si strašně moc přála chlapečka a pak jsem byla hrozně zklamaná, že budeme mít holku, ale pak jsem byla šťastná, že je zdravá a měla a mám jí ráda.. ze začátku to vypadalo, že budeme mít holky 2 a já to hrozně špatně nesla :( Nakonec se ukázalo, že to bude kluk jako buk a já byla nejšťastnější, moc jsem se těšila a hned začala všechno plánovat, nakupovat a těhotenství jsem si užila naplno, až na porod.. Musela jsem během chvilky na císaře a pak jsem to dost špatně nesla, protože šlo malému prakticky o život a od té doby beru asi vše jinak.. Vše více řeším, od příkrmů, očkování po oblečení, chování příbuzných atd… Malou jsem dala poprvé na noc babičce v roce a půl a vím, že malého dám rozhodně později, všechno dělám úplně jinak, dala bych mu všechno na světě, ale s malou takový vztah nemám a ona spíš tíhne k babičce.. prostě mám pocit, že mám malého radši, než dceru a ta už to asi taky vycítila.. Nevím co s tím, mám pocit že jsem jako máma selhala a nikdy jsem nevěřila tomu, ze by toto bylo bylo možné.. Máte nebo víte o někom kdo to má podobně/stejně? Dá se s tímhle něco dělat?

Buď raději šťastná, že máš dvě zdravé děti, protože někdo to štěstí prostě nemá!
Dcera tě taky potřebuje. Přeci nechceš, aby za pár let ti třeba i vyčetla, že jsi měla v raději ,,bráchu" než ji. Uvědom si, že ta holka si to potom ponese po celý život. A to přece nechceš, ne?
Určitě by ti pomohlo zajít k psychologovi a svěřit se a hlavně poradit se jak dál.
Vžij se trošku do té malé jak ji musí být a jak by bylo tobě na jejím místě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 23:53

@saadet Vadí mi to mám to tam psané, že mám pocit selhání, ale sama nevím co mám dělat nebo proč to tak mám.. Nevím kam s tím jít a hlavně mám strach to otevřeně někomu říct, protože se bojím reakce jakou předvedly dámy nahoře..

Dory22
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 27.02.19 23:55

@saadet Mám trochu pocit,že prostě zakladatelka nepřekousla,že holčička nebyla kluk. Nebo já nevím. Chudák malá.
Teď kluka má a trpí holčička. Zakladatelka by se měla vzpamatovat a urgentně to začít řešit než bude pozdě a podepíše se to na malé.

warita
Extra třída :D 10368 příspěvků 27.02.19 23:55
@Anonymní píše:
@saadet Vadí mi to mám to tam psané, že mám pocit selhání, ale sama nevím co mám dělat nebo proč to tak mám.. Nevím kam s tím jít a hlavně mám strach to otevřeně někomu říct, protože se bojím reakce jakou předvedly dámy nahoře..

a to se nam jako divis? Mas pocit, ze zensky potomek ma mensi vahu nez muzsky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 23:55

@Dory22 Nechci jí nijak ublížit, což už dělám jen tím, že stavím malého nad ní a to nechci, jen to prostě nejde, mám to někde v sobě a sama se snažím s tím něco dělat, ale nejde to a nemám se komu svěřit..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 23:58

@warita To netvrdím.. sama nevím proč to tak je, snažím se to nějak vyřešit sama .. proto jsem se ptala zde, jestli někdo má ať svou nebo v okolí zkušenost co dělat

Tunrida
Hvězda diskuse 49712 příspěvků 27.02.19 23:58

Co dát syna třeba tátovi nebo babičce a udělat si nějaký program jenom s dcerou? Trošku se odpoutat od syna, udělat si trošku odstup a trávit víc času s dcerou.

Dory22
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 27.02.19 23:59
@Anonymní píše:

Jaké reakce? S tím si snad musela počítat, ne? To je čistá pravda! A co jsi jako čekala? Že tě ještě pochopíme. To se na mne nezlob, ale ne. Já tu píšu pravdu. A kdyby ti na té malé sakra záleželo, tak rekneš joooo , ona má pravdu. A budu to řešit. A hlavně se nebát o tom s psychologem otevřeně mluvit! On je od toho, aby pomohl!

warita
Extra třída :D 10368 příspěvků 27.02.19 23:59
@Anonymní píše:
@warita To netvrdím.. sama nevím proč to tak je, snažím se to nějak vyřešit sama .. proto jsem se ptala zde, jestli někdo má ať svou nebo v okolí zkušenost co dělat

ja mam pouze zkusenost ditete, ktere nebylo favorit a dostavalo to docela nevybrane pocitit.

Nedelala bych to byt tebou.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama