Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
@Adela802 píše:
Už zase mě trápí žaludek včera krásna chuť k jídlu dnes opět nechutenství a tlak mezi zebry v tom trojúhelníku a divná chuť v puse… pořád si čistím zuby ale asi je to zase zaludek co sním mi tam překáží v tom trojúhelníku… a tlačí v zádech já už fakt nemůžu fakt asi zavítáme znovu na gastro…prosím hlavně nepište že psychika
Zacvič si. Nedělám si srandu. Protáhni si záda, zahřej se, klidně si nech dát masáž. Často toto místo bolí, když máš skříplé mezižeberní svaly.
@Adela802 píše:
A bolest je tupá…přímé uprostřed hrudníku jak konci hrudní kost a zada
Naprosto typické. Vygoogli si nějaké cviky na záda a věnuj alespoň 20 minut cvičení. Vsadím boty, že to přejde.
@Adela802 píše:
Už zase mě trápí žaludek včera krásna chuť k jídlu dnes opět nechutenství a tlak mezi zebry v tom trojúhelníku a divná chuť v puse… pořád si čistím zuby ale asi je to zase zaludek co sním mi tam překáží v tom trojúhelníku… a tlačí v zádech já už fakt nemůžu fakt asi zavítáme znovu na gastro…prosím hlavně nepište že psychika
A co třeba jídlo? Všimla sis že by ti to něco zhorsovalo? Treba ti něco nesedí Zkus si napsat co jíš a potom zjistíš jak reaguješ na jednotlivá jídla.
Tak zaludek/traveni a psychika jsou hodne uzce spojene, to je znama vec. Mela jsem ted podobne potize, dle MUDr. pri spojeni s tim neprijemnym pocitem v ustech reflux
, na UTZ jdu tez. Stava se mi to cas od casu, vetsinou pomohl Helicid + dieta, ted ne, takze od Dr. mam Controloc. U me je to myslim dane prekyselenim zaludku, nektere potraviny a napoje vubec nemuzu uz leta. Kdyz neprasim, tak vse OK. Se stresem to zase uplne zjevne u me nesouvisi, nekdy mam hodne stresu a zaludek OK, jindy jsem celkem v pohode a bolesti prijdou. Na gastro bych pry sla leda v pripade, ze by nezabral Controloc (zatim to vypada, ze zabira). Teoreticky snad existuji nejake domaci testy na Helicobactera, kdyby ses chtela uklidnit nebo ujistit.
Mě možná sladké včera jsem ho měla dost toho sladkého tak asi je to tím no… překyselení od sladkého no asi ho budí muset vynechat
Jinak ještě k tomu Hylaku. Já měla léta občasné bolesti, taky takové jako neurčité. A bývalo to buď zaražené větry nebo dyspepsie, tj. prostě se nezjistilo co to je. Byla jsem kvůli tomu i na pohotovosti, trápilo mě to jednu dobu asi 3-4 týdny v různých intenzitách
Helicid nepomohl, už jsem byla i objednaná na gastro, ale přešlo to
Tohle jsem měla před skoro 3 lety a pak byl klid. Letos na jaře znovu, tak jsem hned zkusila Hylak (měli jsme ještě v lékarničce) a během pár dní mi bylo zase dobře.
Ale prvně bych teda zkusila nějaké ty cviky jestli bolí i záda.
@Anonymní píše:
Mě možná sladké včera jsem ho měla dost toho sladkého tak asi je to tím no… překyselení od sladkého no asi ho budí muset vynechat
Já třeba na tyhle problémy (viz. výše) mohla jíst cokoliv, nemělo to na bolesti nijak vliv. Ale samozřejmě může to být i co říkáš.
@Adela802 píše:
Kouřit jsem neprestala to mi prostě nejde
Jistě. A představa, že by šlo o něco tak „banálního“ jako jsou skříplé svaly na zádech nebo psychosomatika, pro tebe není dostatečně dramatická, co? ![]()
@Anonymní píše:
Mě možná sladké včera jsem ho měla dost toho sladkého tak asi je to tím no… překyselení od sladkého no asi ho budí muset vynechat
Hodne sladkeho mi vadi, nejvic takove ty nekvalitni susenky. Kafe, bile vino, bublinkove napoje, sladke napoje.
Dobra je trocha piva a take Vincentka mi pomaha.
Tak teď nevím. jestli je to zlicnik nebo žaludek nebo nervy… čím. vic na to myslím tím je mi hůř ani zaha nepálí jen mám. divnou pachuť v puse