Užívání mamavit, doplněk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tothova
Stálice 66 příspěvků 11.06.19 14:23
Užívání mamavit, doplněk

Ahoj, mužu se zeptat. Jsem začátek 5 měsíce, do teď jsem neužívala nic a vše o. k
Koupila jsem si tbl mamavit, má někdo zkušenosti? zatím je beru cca 14 dní většinou denně, vynechala jsem asi 2× (zapomněla) :nevim:
Přijdou mi cenově přijatelné, oproti jiným, ale zkušenosti s tím nemám :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.06.19 14:27

Me po nich bylo spatne :poblion: a jinak spravne bys mela uzivat vitaminy pred otehotnenim a hlavne v prvnich trech mesicich :nevim:

tothova
Stálice 66 příspěvků 11.06.19 14:30

@Tazvesnice Jsme mimčo neplánovali, a vcelku na začátku těhu jsem neměla díkybohu žádné problémy

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.06.19 14:32

@tothova dobre,tak si je spis mela zacit brat, kdyz jsi zjistila, ze jsi tehotna a ne az v patem mesici :nevim:

Natálka26
Kelišová 5813 příspěvků 11.06.19 14:32

@tothova

Nikdy jsem vitamíny nebrala, navíc pokud v nich je víc jak 3 složky tak to tělo stejně nezpracuje a jediný čeho docilis tak je drahá moč. K čemu brát syntetický vitamíny, když můžeš jist kvalitní a vyváženou stravu?

Linduš91
Kecalka 349 příspěvků 11.06.19 14:44

Já beru na střídačku mamavit a femibion. V 1. trimestru jsem brala celkem poctivě, teď ke konci na to už dost dlabu. Prtě má hodně velký váhový odhad a někde jsem četla, že to může souviset i s užíváním různých těhotenských doplňků.
Já to teda beru pro klid duše proto, že nemůžu strašnou spoustu věcí kvůli alergiím a tak mám blbý pocit, že mi bude chybět nějaká živina. Jinak je podle mě opravdu důležitá jen listovka v 1. trimestru. Dál už bych to nějak nehrotila…;)

beruska9
Extra třída :D 11189 příspěvků 11.06.19 14:45

Jake zkusenosti hledas? Ja brala, ruzne znacky, mela jsem hranicni vitamin D a malo zeleza, to jsem pak jeste musela pridat. Nektere vitaminy, hlavne kyselina listova, jsou dulezite hlavne v zacatku, ale treba to zelezo je dulezite celou dobu…nicmene multaky deficit nezachrani, jak jsem sama zjistila…ale nejak jsem mela lepsi pocit, kdyz jsem neco brala. Z vynechani si nic nedelej, jsou to jen vitaminy.

tothova
Stálice 66 příspěvků 11.06.19 14:58

@Tazvesnice No dobře, ale pokud tělu nic nechybělo, tak přeci nemůžu ničemu uškodit když ho beru teď ;) naopak se prý bere až do kojení a při

tothova
Stálice 66 příspěvků 11.06.19 15:00

@beruska9 A já zase slyšela, že pokud vlastně nevím jaké vitamíny potřebuji je lepší nebrat nic než pak předávkování a že kyselina listová se vlastně nemá brát preventivně atd :nevim:
ten mamavit mi přišel takový slabší odvar než femibion

beruska9
Extra třída :D 11189 příspěvků 11.06.19 15:15

@tothova : no ono v tech multacich podle me toho neni tolik, aby ses predavkovala :nevim: A je diskutabilni, kolik z toho telo vubec absorbuje…ja to asi spis brala pro dobry pocit :D Na kontrolach se tvarili spokojene, ze neco beru, a pak mi v polovine tehotenstvi zjistili nedostatek zeleza…tak jsem se ptall, jestli to neni divne, kdyz beru ty vitaminy, tak pry ne, ze ho tam zas tolik neni :nevim: Takze nevim, jestli bych nekoho presvedcovala, ze je to naprosto nutne, ale nerekla bych ani, ze to muze uskodit :nevim: Pripadne bych se misto multaku v mem vlastnim pripade zamerila na listovku (pred a v zacatcich) a D a zelezo, ale u tech 2 vim, ze mi delaji problemy.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 11.06.19 15:21

@tothova a jak to vis, ze telu nic nechybelo? :nevim: napsala jsem jen to, co je vseobecne zname a uprimne nechapu proc se na neco ptas, kdyz tady skoro vsechny prispevky zazdivas, nic Te vlastne nezajima a mas svoji „pravdu“ :zed:

Janli
Echt Kelišová 8860 příspěvků 11.06.19 15:27

Při normalní stravě jsou vitamíny zbytečný a není potřeba je brát ani preventivně před otěhotněním. Pestrou stravu nic nenahradí. Tělo stejně syntetický vitamíny neumí zpracovat a prakticky všechny bez užitku vyloučí. Je to akorát drahý placebo ;).

ugluk
Hvězda diskuse 46726 příspěvků 11.06.19 15:58

Já bych když už, tak něco brala hlavně na začátku, obzvlášť v zimě, kdy sehnat rozumnou zeleninu byl kolikrát nadlidský úkol. Ale teď v létě, kdy je všude dobrého a kvalitního dostatek, déčko ze sluníčka, bych se na vitamíny vykašlala.

Melodie91
Povídálka 21 příspěvků 1 inzerát 11.06.19 17:37

Ja brala mamavit cele tehotenstvi i ted pri kojeni, nevim, jestli to k necemu je, ale pro ten pocit, doktorka mi ho doporucila..dcera mela normalni vahu 3,30kg a je spokojene miminko. Rozhodne vitaminama neublizis. Navic ja je dostala loni k vanocum snad od vsech :-D tak jich mam i pro dalsi dite :lol:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 11.06.19 19:39

Já po mamavitu blila jak šakal :roll: :lol: takže sem téměř celá balení vyhodila. Každopádně si myslím že v 5 měsíci je to skoro zbytečne, pokud jis hodně zeleniny, ovoce, maso.. Prostě pestrá strava je lepší než chemický vitamíny, byť sebelepší.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama