Úzkost a Covid19

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4295
10.1.21 12:49
@Popeladym píše:
A já si myslím, že na tom něco je. Člověk si totiž musí pomoct hlavně sám. Nevyřeší to za něj fakt nikdo. Odborník, pečlivým pitvanim, umí někdy ještě dorazit. Od začátku si říkám, že aspoň psychiatři v tomto průseru, bez práce nebudou. :? Je to šílený. Ale beru to tak, že může být vždycky hůř. Takže za každých okolností, je potřeba hledat to pozitivní.

Prosím tě, skutečná úzkost, panika a deprese je klinický stav. Člověk si v tu chvíli sám opravdu nepomůže. To je jako napsat někomu, kdo má infarkt, že to musí rozdejchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
10.1.21 12:49
@holka_z_hor píše:
Poslyš, ale pokud se sesypeš, že si chceš třeba i hodit mašli abys těm stavům a boji s nima unikla, tak ti hledat pozitivní fakt nepomůže. To jsi nemocná a potřebuješ se léčit, což je dlouhodobej proces. A psychiatr nebo psycholog na tebe nevysype, že musíš myslet pozitivně :roll: ty by si to pacient šel hned z ordinace hodit.

Každej máme jiný vnímání, sneseme jinou míru a proto nejsme slabší nebo horší, že si dovolujeme se hroutit z covidu. :nevim: A kecy jak se musíme vzchopit, že co budem dělat až přijde něco horšího způsobí jen to, že se cítíme ještě hůř, protože nejsme v očích druhých schopni se poprat s tímto…a je tedy s náma asi něco hodně blbě…

přijdou výčitky proč jsme takoví a třeba touha se řezat, nejíst..jako trest za to, že to nedáváme. My jsme si svoji slabosti vědomi a se.re nás to, to mi věř. A proto podstupujeme terapie a bereme pilule a snažíme se s tím něco dělat. A tyhle poznámky nám jen podkopávají nohy…pokud teda neumíme být nad věcí..

což v akutní fázi nemoci, když člověk vlastně pořádně neví co se s ním děje, asi snad ani nelze být.

To souhlasím, ale zakladatelka dosud neměla psychiatrickou diagnózu. A působí to na mě tak, že na ni prostě jen začíná doléhat tahle šílená situace. Samozřejmě to může být spouštěč nemoci. To, že bydlí sama, ji nepřidá. Takže psycholog, psychiatr. A opravdu nic nezlehčuju, vím o tom bohužel dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26144
10.1.21 12:52
@Popeladym píše:
To souhlasím, ale zakladatelka dosud neměla psychiatrickou diagnózu. A působí to na mě tak, že na ni prostě jen začíná doléhat tahle šílená situace. Samozřejmě to může být spouštěč nemoci. To, že bydlí sama, ji nepřidá. Takže psycholog, psychiatr. A opravdu nic nezlehčuju, vím o tom bohužel dost.

Přesně, může to být spouštěč. A té nálože je fakt hodně. Řešila bych to. Radši zavčasu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
10.1.21 12:55
@Čičorečka píše:
Prosím tě, skutečná úzkost, panika a deprese je klinický stav. Člověk si v tu chvíli sám opravdu nepomůže. To je jako napsat někomu, kdo má infarkt, že to musí rozdejchat.
@Čičorečka píše:

Já už jsem tu odpovídala. Diagnózu dosud nemá, z toho jsem vycházela. Takže psycholog, psychiatr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4295
10.1.21 13:02
@Popeladym píše:
Já už jsem tu odpovídala. Diagnózu dosud nemá, z toho jsem vycházela. Takže psycholog, psychiatr.

Ale že nemá diagnózu, dosud se s tím neléčila, přece neznamená, že tu nemoc nemá. Nebo člověk onemocní až po potvrzení lékařem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
10.1.21 13:08

Je to přesně naopak, čím dřív člověk do léčby dorazí, tím větší efekt léčba má. Takže žádný vzchopování ani kňučení. Radši přijít dřív než později. a stejně tak jako třeba u hypertenze i lékař může doporučit „pouze“ režimová opatření a změnu životního stylu. Neléčená úzkost má dost výrazný negativní vliv i na tělesné zdraví, nezahrávala bych si. Nebo pro začátek zkusit krizovou linku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
10.1.21 13:24
@Čičorečka píše:
Ale že nemá diagnózu, dosud se s tím neléčila, přece neznamená, že tu nemoc nemá. Nebo člověk onemocní až po potvrzení lékařem?

Souhlasím. Už jsem to tu napsala. Jen, že vše nemusí být hned diagnóza. Tu ji dá až lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
10.1.21 13:33

@purplee
Souhlasím, že dnes se všemu dává označení depka. Asi je to jednodušší, než se snažit vzchopit a se situací poprat. Covid není důvod k depce. AD se dle mého jen zneužívají. Proč je třeba je brát na rozchod? Na ztrátu práce? To jsou běžné životní situace, které člověk musí zvládnout bez AD. Dneska je to spíš móda než nutnost. Covid je situace, v níž jsme si všichni rovni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26144
10.1.21 13:44
@Kockazvysocan píše:
@purplee
Souhlasím, že dnes se všemu dává označení depka. Asi je to jednodušší, než se snažit vzchopit a se situací poprat. Covid není důvod k depce. AD se dle mého jen zneužívají. Proč je třeba je brát na rozchod? Na ztrátu práce? To jsou běžné životní situace, které člověk musí zvládnout bez AD. Dneska je to spíš móda než nutnost. Covid je situace, v níž jsme si všichni rovni.

Byla ti diagnostikována klinická deprese, úzkostná porucha? Zažila jsi to? A ano, covid je důvod k depresi. Dokazuje to nárůst počtu sebevražd, zhoršení psychického stavu a i nárůst pacientů u psychiatrů. Je to zátěž jako prase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
10.1.21 14:11
@holka_z_hor píše:
Byla ti diagnostikována klinická deprese, úzkostná porucha? Zažila jsi to? A ano, covid je důvod k depresi. Dokazuje to nárůst počtu sebevražd, zhoršení psychického stavu a i nárůst pacientů u psychiatrů. Je to zátěž jako prase.

Za to ale nemůže covid, ale ta uměle vyvolaná hysterie. Psala jsem to už na jaře, že ten psychoteror, který do nás hustí, bude mít větší následky než ta chřipka sama o sobě. Existenci covidu nevěřím, depresi z toho nepodléhám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26144
10.1.21 15:00
@Kockazvysocan píše:
Za to ale nemůže covid, ale ta uměle vyvolaná hysterie. Psala jsem to už na jaře, že ten psychoteror, který do nás hustí, bude mít větší následky než ta chřipka sama o sobě. Existenci covidu nevěřím, depresi z toho nepodléhám

Měla jsem covid a fakt existuje :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
10.1.21 15:25
@holka_z_hor píše:
Měla jsem covid a fakt existuje :lol: :mrgreen:

Ve svém prvním příspěvku píšu, že ho máme celá rodina teď a pokud by nás nevytrasovala a na testy neposlala hygiena, ani nevíme, že něco máme. Nikdo z rodiny. Stejně tak znám 3 lidi, co to měli a nic jim nebylo. Blbá náhoda, viď? Je to jen o tom, jak de tomu poddáš. Prostě je to jen velký divadlo d cílem deptat lidi. A nutno říct, že se jim to daří, jak je možno číst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26144
10.1.21 15:35
@Kockazvysocan píše:
Ve svém prvním příspěvku píšu, že ho máme celá rodina teď a pokud by nás nevytrasovala a na testy neposlala hygiena, ani nevíme, že něco máme. Nikdo z rodiny. Stejně tak znám 3 lidi, co to měli a nic jim nebylo. Blbá náhoda, viď? Je to jen o tom, jak de tomu poddáš. Prostě je to jen velký divadlo d cílem deptat lidi. A nutno říct, že se jim to daří, jak je možno číst.

Píšeš nesmysly, určitě se něčemu nepoddáš tak, že máš 2 týdny skoro 40 horečky a umírají ti na to známí nebo jsou ve špitále. Děkuj tomu nahoře za bezpříznakový průběh a zároveň kvůli tomu nezpochybňuj závažnost toho viru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
10.1.21 15:42
@holka_z_hor píše:
Píšeš nesmysly, určitě se něčemu nepoddáš tak, že máš 2 týdny skoro 40 horečky a umírají ti na to známí nebo jsou ve špitále. Děkuj tomu nahoře za bezpříznakový průběh a zároveň kvůli tomu nezpochybňuj závažnost toho viru.

To samé můžu napsat já o tobě, že píšeš nesmysly o průběhu korony. Vycházím z vlastních zkušeností a ze svého okolí. Prostě ti nemocní kolem nejsou. A ti, co jsou, talk jsou v naprosté pohodě. To je pro mě mnohem důležitější než masáž z médií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10519
10.1.21 17:12
@holka_z_hor píše:
Píšeš nesmysly, určitě se něčemu nepoddáš tak, že máš 2 týdny skoro 40 horečky a umírají ti na to známí nebo jsou ve špitále. Děkuj tomu nahoře za bezpříznakový průběh a zároveň kvůli tomu nezpochybňuj závažnost toho viru.
škoda, že si to nevěděla dřív. Stačilo se vzchopit a nekňourat :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat