Úzkost a Covid19

Anonymní
10.1.21 08:18

Uzkost a Covid

Od Brezna minuleho roku nase firma je na home officu, zvladala jsem to psychicky dobre, i izolaci vsechno. Jsem hodne spolecensky clovek, chybi mi ten zivot predtim. Potkavame se s kamarady (dle PES) a chodime do prirody. Od Prosince pocituji uzkosti az navaly paniky. Bydlim sama v 1kk, mavam panicke navaly co kdyz chytim covid bude mi tak spatne, ze se nepostavim..neudelam si ani caj. Budem sa dusit kaslem a nikdo mi nepomuze. Ze umru :( (mozna jsem to uz i prodelala mozna ne, nevim). Je to az psycho. Prasky brat nechci. Mate podobne zkusenosti? Mate az tak velky strach z toho vseho? Dekuji za podporu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
981
10.1.21 08:30

Je tu na to tema - Koronavirus -
mate strach? Tam si pocti :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 08:39

@Galitea dekuji. Jdu tam, psala jsem admin aby smazal prispevek ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 08:43

Taky se bojím. Bojím se, že se mi bude špatně dýchat, případně se dusit, z toho mám šílenou hrůzu. Potřebovala bych uklidnit, že při dušení mě hned uspí. Taky jsem mívala panicke ataky ještě před covidem, teď už „jen“ úzkosti. Ale tohle mě prostě děsí 🙁

@Galitea ta diskuze je dost obsáhlá a braná ze široka..blbě se v tom bude hledat jen tohle, co zakl. zajímá..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 08:46
@Anonymní píše:
@Galitea dekuji. Jdu tam, psala jsem admin aby smazal prispevek ;)

Nechala bych to tu, aktuálně se ti může ozvat vice lidí s timto problémem, tam uz se budeš hůře pridavat, tam se řeší vše..

• Citovat
  • Nahlásit
1653
10.1.21 08:47

Ahoj. Az tak velky strach z toho vseho nemam. Neni to zdrave. Neni to v poradku. Asi uz je to i na pokec s psychologem. Neni moc pravdepodobne, ze by ses jako mlada a zdrava (predpokladam) nejak dusila kaslem a tak. Ty uzkosti jsou pravdepodobne nebezpecnejsi pro tebe nez cely Covid. Co nejaky domaci mazlicek na rozptyleni? S kamarady se potkavej venku furt, kdyz se bojis, tak si vem respirator/rousku. Hodne volej/pis s lidmi. Naopak zkus o tom cist, co nejmin. Je to tezka doba pro vsechny. Ja jsem se treba rozhodla radeji se tolik neizolovat a holt to risknout. Lepsi nez, aby mi hrablo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
10.1.21 08:53
@Anonymní píše:
Taky se bojím. Bojím se, že se mi bude špatně dýchat, případně se dusit, z toho mám šílenou hrůzu. Potřebovala bych uklidnit, že při dušení mě hned uspí. Taky jsem mívala panicke ataky ještě před covidem, teď už „jen“ úzkosti. Ale tohle mě prostě děsí 🙁@Galitea ta diskuze je dost obsáhlá a braná ze široka..blbě se v tom bude hledat jen tohle, co zakl. zajímá..

Mne to prijde zbytecny, uz je tady stopadesat diskuzi s tematem covidu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
10.1.21 09:06

Covid jsem prodelala, dokonce v 5. Mesici tehotenstvi. Strach jsem meka akorat o miminko. Nikdo nevi co to je za svinstvo. Ale vse se jevi v poradku.
Zadna dusnost neprobehla, kolikrat ksem mela horsi dychaci obtize pti zanetech prudusrk. Bud v klidu. Pokud se tak budes stresovat nepomuze ti to k nicemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
10.1.21 09:27

Nejhorší smrt je prý z vyděšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4196
10.1.21 09:57
@Galitea píše:
Mne to prijde zbytecny, uz je tady stopadesat diskuzi s tematem covidu :zed:

Nespočetně víc na téma očkování, neplodnosti, partnerských problémů, tchýní apod. Takhle to fakt nejde brát. To bychom mohli každou diskuzi odkazovat na nějakou již založenou, případně na Google. Když tě to dráždí, diskuzi neotvírej. Zakladatelka má právo si založit diskuzi a řešit svou úzkost ve svém vláknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
10.1.21 10:02
@Čičorečka píše:
Nespočetně víc na téma očkování, neplodnosti, partnerských problémů, tchýní apod. Takhle to fakt nejde brát. To bychom mohli každou diskuzi odkazovat na nějakou již založenou, případně na Google. Když tě to dráždí, diskuzi neotvírej. Zakladatelka má právo si založit diskuzi a řešit svou úzkost ve svém vláknu.

Aha, ja mela za to, ze pokud uz takove ci podobne tema existuje, tak se pise do nej :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4196
10.1.21 10:05
@Galitea píše:
Aha, ja mela za to, ze pokud uz takove ci podobne tema existuje, tak se pise do nej :nevim:

Muselo by to být naprosto totožné téma. Což moc lidí nemá, úplně stejný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14880
10.1.21 10:14

Rozvinula se ti úzkostná porucha - tím že dlouhodobě žijeme v těžké situaci, výhled se nelepší a pokud prostě máš limitovaný nějaký smysluplný kontakt s lidmi, tak není moc divu. Děje se to dost času.

Dá se to řešit.

pro začátek si pořiď tuhle knihu

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

Ale spíš to bude potřebovat soustředěnější psychoterapii - zejména pokud se bráníš antidepresivům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
10.1.21 10:14

Myslím, že tohle je problém hodně lidí, nejsi jediná :kytka:. Je to tady rok, celkem šílený rok, všechno vzhůru nohama. To je jasné, že to se spoustou citlivějších lidí zamává. Sama jsem měla na jaře co dělat, abych ten kolotoč-děti, práce, domácnost, učení ustála. Do toho spílání vlády o nezodpovědnosti, ohrožování ostatních, záběry dusících se lidí v nemocnicích. Nejde se tomu prakticky vyhnout, toto téma je všude. Bylo by fajn, kdyby tu někdo napsal, co mu pomáhá překlenout tuto dobu, pokud ho to psychicky zatěžuje. A taky by byli fajn, kdyby už to konečně skončilo :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12854
10.1.21 10:16
@Anonymní píše:
Od Brezna minuleho roku nase firma je na home officu, zvladala jsem to psychicky dobre, i izolaci vsechno. Jsem hodne spolecensky clovek, chybi mi ten zivot predtim. Potkavame se s kamarady (dle PES) a chodime do prirody. Od Prosince pocituji uzkosti az navaly paniky. Bydlim sama v 1kk, mavam panicke navaly co kdyz chytim covid bude mi tak spatne, ze se nepostavim..neudelam si ani caj. Budem sa dusit kaslem a nikdo mi nepomuze. Ze umru :( (mozna jsem to uz i prodelala mozna ne, nevim). Je to az psycho. Prasky brat nechci. Mate podobne zkusenosti? Mate az tak velky strach z toho vseho? Dekuji za podporu :srdce:

Ja to chapu. Zijes sama a o tom to je :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat