Úzkost a panická ataka, AD

Anonymní
27.7.21 09:52

Úzkost a panická ataka, AD

Ahojte. Chci se jenom zeptat, bral jste někdo AD na úzkosti a panické ataky? Já jsem spíš víc v úzkosti z těch prášků, jinak než jsem zjistila že se na ataky berou antidepresiva, byla fakt v pohodě..ty panické ataky jsem měla nejspíše kvůli tomu, si myslím, že jsme měli problémy s přítelem a jeho rodinou..ale teď se asi měsíc už opravdu něco stresují nad prášky, fakt se jich strašné bojím 🤦 Bojím se že se po nich zblázním, nebo že skončím na psychiatrii, když jsem se dozvěděla, že se to ze začátku může i zhorsit..Neurol brát nechci, toho se také bojím, mám doma malé dítě. Psychiatrička aniž by jsme se kdykoliv viděli, mi doporučila AD pouze přes telefon, před měsícem, což mě zneklidnilo protože si myslím, že je lepší se s tím psychiatrem setkat, ne? 🤔 Tak jsem se objednala k dalšímu psychiatrovi tak uvidím co mi řekne. Ale nejvíc se bojím, že už v sobě to mám tak vsugerované ten strach z těch prášků, že už se z toho fakt zblázním. Chvíli jsem v pohodě, ale pak to na mě ty myšlenky zase přijdou, a kolikrát se z toho až rozbrečím, jak už si nevím rady, mám chuť skočit do zdi 🤦 Natož kdyby se to mělo ze začátku ještě zhoršit při braní AD 🤦 Jednou jsem si řekla, že ty prášky nepotřebuji, že to zvládnu, tak jsem byla zase v pořádku, protože jsem měla nějakou naději. Trvalo to asi cca 3-4 dny, než mě zase napadli myšlenky, z vět co mi řekla psychiatrička po telefonu, že pokud se nedám dohromady teď, bude to akorát horší. Takže zase myšlenky na to, že co když se to zhorší, co potom. Moc děkuji za odpovědi, protože už jsem fakt bezradná a nevím jak dál už 🤦

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27.7.21 10:08

Podle mě nemá smysl chodit za psychiatry, pokud nechceš prášky. Oni takhle prostě pracují. To strašení tím, že se to může zhoršit, mi přijde neprofesionální - může se to zhoršit, ale i zlepšit, pokud na tom chceš pracovat.

Jestli nejsi úplně loco a chceš to zkusit bez prášků, zkus si najít psychoterapeuta, který by tě naučil pracovat s těmi úzkostmi. Určitě je to práce na dlouho, ale stojí to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
27.7.21 17:46

Ahoj,
Já se s uzkostnou poruchou lecim už rok s půl. Z kraje jsem měla úplně stejné pocity jako ty. Než si na mne psychiatr našel čas, tak jsem přemýšlela jak skončím v blázinci a tím, jak jsem se stresovala, tím přibývalo i panických atak. Myslela jsem si, že se toho už nikdy nezbavim. Léky mi naopak velmi pomohly! Zhruba po 3 měsících mi bylo o 70% lépe! Po cca roce jsem je společně s lékařem vysadila a teď už zase bojuji. Léků se neboj, jsou od toho aby ti bylo lépe. Zkus si najít psychiatra, který ti sedne. Já vyzkoušela 4. Hodně štěstí a kdybys měla nějaké otázky, klidně napiš. Vím, jak se cítíš. Moc dobře si to pamatuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 17:59

@kofola1 ahoj, děkuji za tvoji odpověď ♥️ Ano, já si chvilkama říkám, že ty prášky jsou přeci od toho aby pomohli, ale pak jdou zase na mě ty blbý myšlenky a pocity co když, a je to tu zase 😅 Nebo mě znervózňuje to, že jsem na fb četla, že se nějake paní kamarád také léčil, a prášky z něj udělali nesveprávného 🤦 Což nevím, asi to záleží i na léků 🤦 a jak je to s tím vysazováním? Právě se bojím, že až bych je třeba vysazovala, spadnu do toho zase a nakonec na těch praskach skončím na furt 🤦naštěstí já ty ataky mývam jen cca jednou do měsíce, teď už to bude mesic a zatím žádná ataka, tak doufám že ani neprijde 😅 A nebo taky přemýšlím nad tím, jak se to ze začátku brání může zhoršit, či nasadit i jiné AD, z toho mám také docela strach, toho neurolu se bojím teda 😅 Vystřídala jsem teď už dva psychiatri, a ani jeden mi teda vůbec nesednul, takže hledám dál a snad najdu, u nás jich tady moc není, tak budu muset dojíždět do Prahy nejspíš 😄 Hlavně mají všichni plno 🤦 😅 Každopádně kdyby jsi znala nějakého dobrého, můžeš mi dát vědět 😊 A ještě jednou děkuju! Nejsme v tom samy! ♥️

• Citovat
  • Nahlásit
34
27.7.21 18:12

Já jsem moc spokojena v centru psychosomatické medicíny v Praze. Bohužel před 14 dny mi odešel lékař na krerého jsem byla zvyklá a byl opravdu výborný! Těžko si teď budu zvykat na jiného :)
Neboj se, přesně ty myšlenky co máš napadají hodně lidí… já také četla diskuze, jak lidé začínali s úzkostnými poruchami a pak skončili v “blázinci”. To nemá cenu číst. Málokdo jde na diskusi napsat, jak se mu daří dobře :) Lidé se spíše podělí o špatné zkušenosti :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 18:14

Leky fakt pomůžou s nejhorším a pak už můžeš bojovat sama. Já se léčím s uzkostmi a panickou poruchou 1, 5 roku. Teď jsem zcela stabilizovaná, antidepresiva jsem postupně dovysadila před 14 dny. Byl to běh na delší trat a bylo potřeba změnit víc věcí ve svém životě, abych se srovnala sama se sebou.
To, co popisuješ, jsou počáteční stavy, kdy se člověk pořád boji a pak už má anticipacni úzkost, že mu bude zase zle (tím padem bude). U každého léku si googli vedlejší účinky (a pak je samozřejmě má). Obíhá doktory a nikde nepřijdou na to, co mu je nebo nezkontroluji, co mají.. Mně trvalo asi měsíc, než jsem si AD vzala, hrozně jsem se bála.. A pak už to bylo jen lepší a lepší.. Kromě AD je ale potřeba i terapie, já chodila na KBT a dost to pomohlo, minimálně si můžeš popovídat s někým o tom, jak co cítíš, co je normální, z čeho ta úzkost je.. Psychiatr jen práškuje, tam si moc nepopovidas..
Držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 12:03
@Anonymní píše:
Leky fakt pomůžou s nejhorším a pak už můžeš bojovat sama. Já se léčím s uzkostmi a panickou poruchou 1, 5 roku. Teď jsem zcela stabilizovaná, antidepresiva jsem postupně dovysadila před 14 dny. Byl to běh na delší trat a bylo potřeba změnit víc věcí ve svém životě, abych se srovnala sama se sebou.
To, co popisuješ, jsou počáteční stavy, kdy se člověk pořád boji a pak už má anticipacni úzkost, že mu bude zase zle (tím padem bude). U každého léku si googli vedlejší účinky (a pak je samozřejmě má). Obíhá doktory a nikde nepřijdou na to, co mu je nebo nezkontroluji, co mají.. Mně trvalo asi měsíc, než jsem si AD vzala, hrozně jsem se bála.. A pak už to bylo jen lepší a lepší.. Kromě AD je ale potřeba i terapie, já chodila na KBT a dost to pomohlo, minimálně si můžeš popovídat s někým o tom, jak co cítíš, co je normální, z čeho ta úzkost je.. Psychiatr jen práškuje, tam si moc nepopovidas..
Držím palce.

Ahoj, co je přesně značka KBT? Chodím zatím jen k psychologovi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 08:25

@kofola1 Ahoj, napsala jsem ti zprávu😊

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 08:32
@Anonymní píše:
Držím palce.

Ahojky, můžeš mi napsat do zpráv prosím? Potřebovala bych se na něco zeptat :)

• Citovat
  • Nahlásit
18
29.7.21 09:20
@Anonymní píše:
Ahoj, co je přesně značka KBT? Chodím zatím jen k psychologovi :)

Prosím kdyžtak napiš do zprávy, potřebovala bych se na něco zeptat, děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
29.7.21 09:21
@Anonymní píše:
Držím palce.

Ahoj, kdyžtak mi napiš do zprávy prosím, potřebovala bych se na něco zeptat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat