Úzkost a PP

Anonymní
31.8.20 22:25

Úzkost a PP

Prosim vás, měl nebo má tohle někdo taky? Už si připadám jako bych byla jediná asi.

Mám agorafobii a PP nejspíše. Už cca 10let. Ted v červnu se mi zhoršil stav a mám celodenní pocity, strach, úzkost, paniky. Divnej pocit jako bych tady nebyla, nebo se bojím že nebudu vědět kdo jsem, kde jsem a kdo jdou lidi okolo… Prostě strašně divnej pocit mám celý den.. Z toho mám úzkost nebo opačně, těžko říct. Když se mi zhoršil stav tak jsem tohle už taky měla ale ne takhle intenzivní, bojim se že to nezmizí a hlavně to nedokážu přesně popsat jak se cítím protože je to zvláštní stav, štvě mě že jsem furt doma a nejdu ven i když chci ale strašně se bojim. Momentálně nejdu fakt nikam cca 3týdny jsem doma. Beru 20dní pram20mg a rivotril.
PS: stav se mi zhoršil ted v červnu a to jsem užívala citalec20mg cca rok a něco, v červnu mi byl zvýšen na 30mg kvůli tomu že se mi zhoršil stav, po 14dnech nic tak mi byl vyměněn za brintellix 10mg, ten jsem užívala 23dní a taky nic. Tak jsem se paní doktorky zeptala co pram20mg že jsem ho užívala kolik let a v pohodě celkem, jen jsem se zeptala… a paní doktorka mi ho poslala a ted ho beru 20dní.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.8.20 22:35

20 dni je jeste moc kratka doba. Mne AD zabraly za 8 tydnu a to jeste ne na 100%. To az po ctvrt roce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 22:40

Ale oni to nejsou moje první antidepresiva tak jsem myslela že zaberou rychleji, a hlavně až takové pocity?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 22:47

Když se ti nechce ven, tak bys právě měla jít na chviličku pro začátek alespoň. Me se na čerstvém vzduchu udělalo vzdycky lépe. Bez třeba do lesa tam není moc lidí. Pomalu to stupňovat. Ad jsou pomocná berlička člověk s tím musí bojovat sám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 23:15
@Anonymní píše:
Ale oni to nejsou moje první antidepresiva tak jsem myslela že zaberou rychleji, a hlavně až takové pocity?

To je uplne jedno kolikata jsou. Nastup je pozvolny a pri tak rozjetem stavu nemuzes pocitaz, ze ti zaberou za 22 dni :nevim: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
35020
31.8.20 23:16

Musis dat lekum cas a sobe take.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 23:22

Nene, ja prave ven chci jit ale bojim se. Hrozne se bojim. Pripadam si fakt jak blazen nebo ze tady nejsem ja fakt nevim co to je. Nemuze z toho clovek fakt zmagorit? Ze nebude vedet kdo je apod..? Bojim se toho moc. Proste si prijdu jak telo bez duse fakt nevim.. a nejvic se bojim ze to neprejde ze to snad ani nejde ze uz ani nevim jaky to je bejt citit se normalne jako driv… achjo :/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 23:29
@Anonymní píše:
Nene, ja prave ven chci jit ale bojim se. Hrozne se bojim. Pripadam si fakt jak blazen nebo ze tady nejsem ja fakt nevim co to je. Nemuze z toho clovek fakt zmagorit? Ze nebude vedet kdo je apod..? Bojim se toho moc. Proste si prijdu jak telo bez duse fakt nevim.. a nejvic se bojim ze to neprejde ze to snad ani nejde ze uz ani nevim jaky to je bejt citit se normalne jako driv… achjo :/

Tak počkej až se ti uleví trošku, neboj nezblazníš se, bude lépe až pořádně zaberou prášky :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
35020
31.8.20 23:33
@Anonymní píše:
Nene, ja prave ven chci jit ale bojim se. Hrozne se bojim. Pripadam si fakt jak blazen nebo ze tady nejsem ja fakt nevim co to je. Nemuze z toho clovek fakt zmagorit? Ze nebude vedet kdo je apod..? Bojim se toho moc. Proste si prijdu jak telo bez duse fakt nevim.. a nejvic se bojim ze to neprejde ze to snad ani nejde ze uz ani nevim jaky to je bejt citit se normalne jako driv… achjo :/

Prejde to, nech pracovat cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 23:46

A zazil jste to nekdo? Ja se jen proste bojim ze tohle mam snad jenom ja… 23.9 mam jit k nove psychiatricce a bojim se ze se tam nedostanu, ja uz se bojim snad vseho :/ myslite ze se muze stat ze se clovek oddeli od pritomnosti??

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 23:53

Já jsem taky měla stavy že jsem se bála že se zblázním, nebo že budu mít nějakou schyzofrenii, že mě zavřou do blázince, že budu blázen, že nikoho nepoznám, že se budu chtít nakonec z toho všeho zabit, ale to jsou jen takové myšlenky. Až se ti uleví tak tohle prostě přejde a vymizí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 00:03

No to mam taky, pocit ze nekdy to je na z… protoze se bojim ze to nebudu ja, nepoznam lidi okolo apod.. proste budu mimo. Uz toho mam dost :/ chci jit ven, bojim se.. a toho ze skoncim v blazinci se bojim take

• Citovat
  • Nahlásit
Pifinka
1.9.20 00:26

Ahoj zakladatelko, neboj se, nejsi jediná, je nás takových spoustu. Stalo se mi to samé, co tobě a taky jsem byla k smrti vyděšená, bála jsem se, že mi nic a nikdo nepomůže, že už se to nikdy nezlepší, že nic nemá smysl, netěšila jsem se na další den, naopak jsem se ho bála a chtěla jsem jen a jen spát. Mně citalec taky pomohl jen na chvilku a pak se to zhoršilo, ale je to slaboučkej lék, navíc jsi ho brala v nízké dávce. Já jsem místo něj dostala paroxetin, ten byl prima, ale hodně jsem přibrala, tak mám teď argofan, beru dva denně a taky super. Brintelix co jsem četla je jeden z nejmodernějších a nejlepších AD, takže určitě zabere, ale je to nová účinná látka a je potřeba počkat, než zabere. Ono to fakt trvá skoro ty dva měsíce, někdy i dýl, je potřeba tyhle stavy vydržet. Pomoz si tím rivotrilem, neboj se ho, ber si ráno půlku, chvíli budeš ospalá, ale pak tě krásné zklidní. Taky je prima se naučit dechová cvičení pokud už je neděláš. Vydrž, bude líp. Já mívala stavy, kdy jsem doufala, že už se neprobudím a teď si užívám každou minutu a ani si vlastně nedokážu vzpomenout, jak mi mohlo bejt tak šíleně zle. A ty stavy - derealizace - to taky zmizí. Musíš vydržet. Najdi si nějakej pěknej seriál, knížku, nebo třeba háčkuj. A taky si každý ráno chvilku zkus zacvičit, i když je mi jasný, že nálada ani síla na to moc není. Držím palce, zvládneš to!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.20 00:41

@Pifinka moc vam dekuju! Pomaha mi to :srdce: Jinak jste to asi spatne pochopila :( Ja brintellix brala 23dni ale uz ho nemam, ted mam pram 20dni

• Citovat
  • Nahlásit
3527
1.9.20 06:02

Neberu tyhle prášky, ale nasazování jiných byl očistec, který trval 4 týdny, než mi bylo jakž takž a pak ještě asi měsíc, než jsem byla úplně OK. Divné je, že nezabírá ten Rivotril jako prášek první pomoci.
Nechceš zkusit hospitalizaci než to pořádně zabere?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat