Úzkost v šestinedělí

Anonymní
7.11.19 21:48

Úzkost v šestinedělí

Ahoj, potrebuju se nekde vypovidat. Mam 4 tydenniho chlapecka. Asi tyden po porodu bylo vsechno v pohode. Uzivala jsem si toho noveho tvorecka. Jedine, co me znepokojovalo bylo, ze hodne blinkal. Doktorka me ujistila, ze si musi zaludek zvyknout na mleko. Pak jsme ale zjistili, ze ma reflux. Sice pribira, kaka, cura, ale zvraci treba 20× denne. Nekdy jen ublinkne, to mi nevadi, ale nekdy hodi takovou savli, ze vyzvraci vse, co vypil, trapi se a kojim znovu. Postihne me z toho totalni uzkost. Do toho ho zacaly silne zlobit prdiky, kdyz mu dam nejake kapky, tak sice prdi, ale blinkani se o dost zhorsi. Uz se mi 3× zacal dusit. :( Nastesti jsem ho zrovna mela v naruci a rychle ho otocila dolu. Antirefluxni opatreni, masaze briska a cvičení s nozickama… zkousim kde co. Vubec si miminko neuzivam, vse se toci kolem bliti a prdu. V noci nespim, protoze porad prevlikam poblite, u sileneho knourani kvuli prdikum se neda spat a posloucham, jestli nezvraci/nedusi se. Ma někdo zkusenost? Kdy se to zlepsi… Nekdo pise, jak to trva x mesicu, to nedám…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1329
7.11.19 21:56

Dáš, nic jiného ti ani nezbyde 8) S mimcem jsou starosti, hlavně s prvním. Neboj, po šestinedělí bude líp a potom to bude taky čím dál lepší. Já měla blicí děti obě, přestalo to nějak kolem půl roka. Prdíky většinou přecházejí po 3 měsících. Hlavní je odpočívat, zapojovat manžela, babičky, kohokoliv ochotného chvilku pojezdit s kočárkem nebo přinést uvařený oběd :) Hodně sil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 22:00

Netrvá to x měsíců, neboj. Toto období prdíků přejde za měsíc dva. Hodně u kojenych dětí pomáhá, když sama kojici matka bere laktobacily/probiotika. Pozitivní mikroflora se ti dostane do mléka a skrz nej pak k miminku. S refluxem zkušenost nemám, ale to těžké prvotní stadium dítěte trvá většinou krátce, než si mimi zvykne na nové prostředí, dozraje centrální nervový systém atd. Zkus si něco načíst o čtvrtém trimestru u miminek. Mně hodně pomohlo zjištění, ze s tím nemůžu zas tolik dělat, ze dítě musí dozrat a adaptovat se. Držím palce, zvládneš to urcite! Nenech se zastrašit extrémy typu moje dítě to mělo do roka. Jsou to výjimky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1879
7.11.19 22:19

U nás sice reflux nebyl, ale zato problémy s prdíky a kolikami :roll: v porodnici pro jeho silný a nekončící řev byl dokonce zdravotními sestrami na šestinedělí označený za “nejhorší mimino oddělení” no co ti budu povídat, jako pro prvorodičku to pro mě byl očistec a do toho ještě potíže s kojením :zed: s těmi jeho střevními problémy se i pojilo nadměrné kakání, které bylo skutečně při každém měnění pleny a dost často to i končilo mimo plenu :jazyk: no proč to píšu - byla jsem úplně vyřízená, takto jsem si život s miminkem opravdu nepŕedstavovala :D no a nakonec zabralo to ono pověstné vydržet první 3 měsíce a pak se to začne lepšit :) fakt to alespoň v našem případě zabralo :dance: Život s první miminkem je fakt jízda :D vydrž, dávej mrňouskovi lásku a všechny zbytečnosti v domácnosti si minimálně do konce šestinedělí odpusť, čas věnuj jen sobě a miminku, nech působit čas na regeneraci těla i duše a uvidíš, že bude dobře :hug:
Našemu mrňouskovi je teď 1 rok, a je to nejvíc vysmáté dítě z okolí :lol: takže určitě i u vás nakonec vše bude běhat jak po másle :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 22:20

@dickys A to bliti bylo porad stejný, nebo se to alespoň zlepšovalo postupne? S manželem jsme na to samy… Snazi se pomahat, co to jde, je ted trochu hospodynka :lol: Vim, ze s mimcem jsou starosti, vsechno by se to dalo. Krome toho zvraceni, vyvolává ve mne silenou uzkost, strach z uduseni, kazí mi to zkratka cely den… A nevim, jak se s tím poprat.
@martina bl
Laktobacily beru uz dlouho a uz jsem nasadila i malymu BioGaiu probiotika, tak doufam, ze se mu to trochu zlepsi. Prdy ma asi kazde mimi, co tak slysim, ale v kombinaci s tim zvracenim je to des. :roll: Zkousela jsem espumisan a babycalm, ale to se zeblil i s tim dusenim. Asi mu to dráždí zaludek… Karpa mam precteneho, ale kolika se u něj prozatim neobjevila. Neni nějak moc urvany a pri prdikach se krouti, tlaci, funi, ale nebreci, to zabiraji hodne veci z te knizky (houpání, bily sum, sání…). Ale v noci nejde porad jen houpat :? Navic po kojeni s nim nesmim tak pul hodiny hybat, jinak opet vse hodí ven. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1879
7.11.19 22:24

A tedy ještě jsem si vzpomněla, že minimálně na ty střevní potíže u nás hodně zabrali přírodní kapky Baby calm (díky nim jsme skoro úplně odtřihli Espumisan), mazat bříško krémem Pupíček a taky dávat každý den probiotické kapky - nejvíc se mi osvědčila Bio gaia… u nás to tedy nebyl zázrak na počkání, ale běh na dlouhou trať. I tak jsem ale sledovala, že každým dnem je to o trošičku lepší :dance: a jak jsem psala výše, tak po 3 měsících už bylo víceméně dobŕe :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 22:24

@Coda
No to bylo taky urcite tezke… Ja vim, kazdy ma neco. :roll: Nekdo prdiky, jiny koliky a reflux. Největší problém je ta uzkost z toho zvraceni. Nevim, proc mi to zpusobuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.11.19 22:26

@Coda
O Babycalm pisu, ze po nich a i jinych kapkách ještě vic zvrací :? Pupicek zkusim, díky :palec: a buogaiu jsem ted nasadila, tak snad to trošku pomuze. :)

• Nahlásit
  • Citovat
7.11.19 22:28
@Anonymní píše:
@dickys A to bliti bylo porad stejný, nebo se to alespoň zlepšovalo postupne? S manželem jsme na to samy… Snazi se pomahat, co to jde, je ted trochu hospodynka :lol: Vim, ze s mimcem jsou starosti, vsechno by se to dalo. Krome toho zvraceni, vyvolává ve mne silenou uzkost, strach z uduseni, kazí mi to zkratka cely den… A nevim, jak se s tím poprat.
@martina bl
Laktobacily beru uz dlouho a uz jsem nasadila i malymu BioGaiu probiotika, tak doufam, ze se mu to trochu zlepsi. Prdy ma asi kazde mimi, co tak slysim, ale v kombinaci s tim zvracenim je to des. :roll: Zkousela jsem espumisan a babycalm, ale to se zeblil i s tim dusenim. Asi mu to dráždí zaludek… Karpa mam precteneho, ale kolika se u něj prozatim neobjevila. Neni nějak moc urvany a pri prdikach se krouti, tlaci, funi, ale nebreci, to zabiraji hodne veci z te knizky (houpání, bily sum, sání…). Ale v noci nejde porad jen houpat :? Navic po kojeni s nim nesmim tak pul hodiny hybat, jinak opet vse hodí ven. :roll:

Všechno máš nastudováno, děláš to správně. Prostě musíš překlenout tu prvotní fázi. Mě vždy pobaví takové to: neužívám si miminka. Kdo říká, že by si člověk měl užívat miminka prvních pár měsíců jeho života, ten snad v životě neměl dítě, nebo na ty první měsíce v zájmu zachování vlastního duševního zdraví zapomněl :mrgreen: Nic takového až na výjimky neexistuje. Je to prostě těžký, nic víc nic míň. To dobrý přijde pak. Pamatuju si, jak se mě během šestinedělí jedna starší paní zeptala, jestli jsem kdy v životě byla šťastnější:D No co jsem jí měla říct - ano, i když jsem měla střevní chřipku kombinovanou se syndromem vyhoření? :P Takže tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1879
7.11.19 22:35

Tak jediný co mě napadá s tím zvracením už jen mít vyvýšenou postýlku, ale to určitě máš a moc s mimčem nehrkat, ale to určitě děláš taky :think: takže podle mě děláš všechno dobŕe, jen prostě musíte vydržet - však ono tohle období plné obav uteče a začnete si užívat i legraci :hug:
A ta probiotika fakt potřebují užívat delší čas než se začnou projevovat :think: vlastně mi tak přijde, že vše kolem dětí je o hodně velké dávce trpělivosti :D tak se držte :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 23:00

@martina bl
Asi jsem potrebovala slyšet, ze v tom nejsem sama. Dekuji. Kazdy se v okolí pretvaruje a hraje si na to, jaka je to ideální rodinka.. Ale uz nevime, co je za dvermi.
@Coda
Jj to delam. A stejně je to k ničemu :roll: Dekujeme, asi to chce cas. Holt jsem si to jako prvorodicka predstavovala všechno jednodušší :?

• Nahlásit
  • Citovat
11082
7.11.19 23:09

Asi tak, každé miminko má něco, moje měla prdíky do 3-4 měsíců, nepomohlo nic, než nosit břicho na břicho a pohupovat se, blinkání bylo v normě, ale zas jsem šílela z kojení - když jsem chtěla proskočit s dítětem v ruce zavřeným oknem, přišla moje matka s krabicí UM, tak jsme přežili všichni
ta úzkost může být i taková forma poporodní deprese, to je taky časté
a jedna moje známá měla synka s refluxem, blindil asi do 10 měsíců, ale přitom krásně rostl a prospíval
neboj - bude líp

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.11.19 23:19

Syn měl taky reflux a strašně blinkal první měsíce. Stejně tak trpěl na prdíky, ale to blinkání bylo hrozný. Může to být i tím, že se přepíjí. Důležitý je nechat vždy pořádně odříhnout, pak mi pomohla BioGaia, na prdy Espumisan. Masáže bříška a cviky s nožičkama. Na spaní vyvýšená postýlka a polohovat na boky. Pořídila jsem monitor dechu na plínku, byla jsem díky tomu trochu víc v klidu. Blinkání přešlo až se zavedením příkrmů a taky teda byla zjištěna ABKM. Takže to mohlo mohlo být i z toho, protože jsem kojila a jedla vše. Alergii jsem zjistila až když jsem poprvé vyzkoušela mléčnou kaši. A celý dny měl brindáky, který jsem měnila, abych ho furt nepřevlíkala. Bude líp. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 23:50

@stinga
Jezis a proc si chtela proskocit oknem?
@AnneElliot
A jak se ta abkm projevovala? Nemam taky zkusit vysadit mleko treba na 2 tydny, jestli se to nezlepší? Jj bryndacky uz taky jedeme :mrgreen: ale kdyz blije obloukem, nepomůže nic. To trefi i snad metr daleko :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
8.11.19 08:58

Měl trochu ekzém na tvářičkách a občas hlen ve stolici. A právě to zvracení. Já mléko i vysadila, ale vůbec se to nezlepšilo, tak jsem myslela, že v tom problém není a zkoušela vysadit jiné potraviny no a nakonec se zjistilo, že byl problém právě v mléku. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama